International

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

International

Post autor: hiob » 04-07-07, 21:04

Do rozpoczęcia tego tematu sprowokował mnie nowy model ProStar, ale będą tu wszystkie ciężarówki tej marki. Na początek jednak kilka zdjęć ProStara, którego zobaczyłem w dealera gdzieś a Maine.

Generalnie, moim zdaniem, wygląda OK jak na ciężarówkę "dla ludu", porównywalną z Freightlinerem Century Class/Columbia, czy Volvo VN 670, ale pewne szczegóły spitolili. Na przykład ta kratka w zderzaku, czy prostokątne światła przeciwmgielne schowane za otworami w zderzaku w kształcie łezki. Ale takie szczegóły widać tylko z bardzo bliska, a ogólne wrażenie roni to auto bardzo korzystne. Rzeczywiście duży postęp w porównaniu do modelu 9400.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Jeszcze parę fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: International

Post autor: hiob » 05-07-07, 07:02

A tu dla odmiany parę fotek starszego brata Prostara:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: International

Post autor: Huka » 05-07-07, 10:26

Ładnie się prezentuje ten International pro star na oficjalnej stronie producenta można poczytać trochę o nim i obejrzeć parę zdjęć w galerii.....Jestem ciekaw czy będzie równie funkcjonalny co Volvo :?:

Tommy
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Radomsko, woj.Łódzkie, Polska

Re: International

Post autor: Tommy » 05-07-07, 12:54

Hiob widziałem na stronach że w USA są dosyć popularne te nieduże wywrotki takie jak ten INternational tyle że dzisiaj chyba najwięcej takich robi Chevy

lukas113m
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:32

Re: International

Post autor: lukas113m » 06-07-07, 02:14

Moze w rzeczywistości ten International ProStar wygląda lepiej niz na zdjęciach.Zdecydowanie starsze modele internationala bardziej mi sie podobają.Te okrągłe zegary w tym ProStarze troszke przestarzale wyglądają,a przecież wygląd zewnetrzny nie nawiazuje do klasyków,to tylko moja opinia.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: International

Post autor: hiob » 08-07-07, 03:57

lukas113m pisze:... Zdecydowanie starsze modele internationala bardziej mi sie podobają...
A więc kilka zdjęć Internationala Eagle 9900:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

lukas113m
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:32

Re: International

Post autor: lukas113m » 08-07-07, 19:44

Świetne zdjęcia Hiob.Jak Dorwiesz gdzieś Internationala 9300,tego z kwadratowymi światłami jedno nad drugim to prosze o fotki.A i jak będzie możliwosć to zdjęcia wnętrza tez mile widziane.Myśle ze było by fajnie jak by tu jakieś CabOvery były z pod tej marki.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: International

Post autor: hiob » 19-07-07, 17:17

lukas113m pisze:Świetne zdjęcia Hiob.Jak Dorwiesz gdzieś Internationala 9300,tego z kwadratowymi światłami jedno nad drugim to prosze o fotki.A i jak będzie możliwosć to zdjęcia wnętrza tez mile widziane.Myśle ze było by fajnie jak by tu jakieś CabOvery były z pod tej marki.Pozdrawiam
Jasne, jak go gdzieś dorwę, obfotografuję dokładnie. Na razie zdjęcia cabovera zamieszczone już w opisie podróży dookoła USA i jakieś stare półciężarówki tej firmy rdzewiejąca na poboczach:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Tommy
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Radomsko, woj.Łódzkie, Polska

Re: International

Post autor: Tommy » 23-07-07, 22:38

Do niedawna taki International tyle że 2 osiowy + jednoosiowa amerykańska naczepa, co jakiś czas śmigał do spermarrketu obok mojego domu, niestety ostatnio widziałem tą naczepę ciągniętą przez jakieś renault, mam tylko nadzieję że nieskończył już żywota i go jeszcze zobaczę.
Ze dwa razy widziałem tez identycznego tzn 3 osie i kolor podobny u mnie w mieście ale to dobre 1,5 roku temu

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: International

Post autor: hiob » 24-07-07, 04:53

A teraz dla odmiany coś lżejszego. Poniżej mój stary post z innego forum:

"International przed laty produkował półciężarówki typu pick-up pod nazwą International Harvester Scout. Teraz wrócili do tego pomysłu, dzięki kontraktowi z armią. Opracowując dla niej wojskowy pojazd, konkurenta HUMVEE, znanego w cywilnej wersji jako Hummer, International stworzył rodzinę pojazdów XT.

CXT to ciężarówka z podwójną kabiną i podwójnymi kołami z tyłu, mająca "balkonik" zapożyczony z Forda. Napęd na 4 koła, dużo chromów i prawie 3 metry wysokości. Cena: 125 tys $

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


RXT trochę bardziej przypomina pick-upa. Niższy, z aerodynamicznymi osłonami po bokach, napęd tylko na tylną oś, ale ciągle imponujący wygląd jak na pojazd do osobistego, personalnego użytku. Ten można nabyć, wg ogłoszeń w www.truckpaper.com już za 85 tysięcy $.

Obrazek Obrazek Obrazek

RXT hauler różni się tym, że zamiast "balkoniku" ma siodło i służy do holowania łodzi, kampera, czy naczepy do przewozu koni.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MXT to odpowiedź Internationala na Hammera. Napęd na 4 koła, silniki do 300KM, ponadwymiarowe koła i dwie wersje: Cywilna i wojskowa.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Mnie to auto też się podoba, zwłaszcza MXT. CXT i RXT są to zwykłe ciężarówki przerobione tak, by przypominały coś w rodzaju pick-upa. MXT rzeczywiście przypomina Hammera, ale moim zdaniem bardzie H1 niż H2. Albo jest czymś pośrednim między jednym, a drugim. Militarna wersja dużo bardziej "cywilizowana", niż militarny HUMVEE i chyba nawet lepiej wygląda, niż cywilny MXT. Zdjęcia moje, ze strony Internationala, www.nav-international.com i z www.truckpaper.com."
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: International

Post autor: simi » 24-07-07, 09:55

Hiob co do tych ostatnich zdjęć to nie wiem czy widziałeś nowego Urala 6464 można się pośmiać :lol:

Tommy
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Radomsko, woj.Łódzkie, Polska

Re: International

Post autor: Tommy » 24-07-07, 21:43

ten Int dla mnie to niezły badziew, sorry jeśli czyjeś uczucia uraziłem alr takie jest moje zdanie do Hummera 1 czy Mmmwv

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: International

Post autor: hiob » 30-07-07, 02:38

International Eagle 9900i:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: International

Post autor: hiob » 12-08-07, 03:56

lukas113m pisze:...Jak Dorwiesz gdzieś Internationala 9300,tego z kwadratowymi światłami jedno nad drugim to prosze o fotki...
Wreszcie spotkałem jednego. International Eagle 9370, prawdopodobnie mający koło dwudziestu lat:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: International

Post autor: miqs99 » 12-08-07, 22:54

Ja bym dal mu najwyzej 10 lat :) Ładnie utrzymany, choc zderzak powyginany, ale wiadomo jak to jest.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

ODPOWIEDZ