Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Konrad Wilusz
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 09-11-08, 13:29
Lokalizacja: wrocław

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Konrad Wilusz » 21-02-09, 22:53

Ktoś wie, czemu tam tyle kenworthów t2000 jeżdzi? Inne przepisy?
Kenworth w 900- the best tuck ever made

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Lukasz1985r » 21-02-09, 23:24

Konrad Wilusz pisze:Ktoś wie, czemu tam tyle kenworthów t2000 jeżdzi? Inne przepisy?
Tam przepisy pozwalają na takie zestawy . Typowy amerykański ciągnik może ciągnąć typową europejską naczepę ( 13.60 M ) a nawet amerykańską ( 57' ) w niektórych regionach Rosji można jezdzić zestawami o długości 25.25 M . A poza tym amerykańskie ciągniki są lepsze , tańsze i ładniejsze od europejskich więc chyba dla tego tyle ich tam jezdzi :-P

Polecam forum
strona główna http://www.dalnoboyshiki.de/
fotki US trucków w RUS http://dalnoboyshiki.eu/forum/showthrea ... 19&page=94

Peter
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 18-02-09, 14:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Peter » 21-02-09, 23:26

Konrad Wilusz pisze:Ktoś wie, czemu tam tyle kenworthów t2000 jeżdzi? Inne przepisy?
Chyba raczej ich brak. Nie wiem jak tam na dalekiej Rosji, ale tu na "bliskiej" co kawałek trzeba "płacić" za przejazd.

Co do amerykanów w Rosji, jak jeszcze spędzałem wakacje w kabinie, to dośc dużo widziałem ich na A4 -> Krakowa -> UA. Było to przeważnie same ciągniki prowadzone oczywiście przez Amerykanów zza Buga :) Niestety nie mam żadnych zdjęć...
Ostatnio zmieniony 21-02-09, 23:29 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Lukasz1985r » 21-02-09, 23:42

Peter pisze:ale tu na "bliskiej" co kawałek trzeba "płacić" za przejazd.
To normalne że płaci się na granicy, oraz dla milicji albo GAI gdzieś na drodze ,jakieś pieniądze za nic . Ostatnio na Ukrainie zapłaciłem " dałem na piwo " za to że mam kierownice po drugiej stronie i za brak jakiegoś tam ich ubezpieczenia które i tak nie jest obowiązkowe . tak więc tam " problem jest jak nie ma problemu " :-D Ale zawsze można się targować i za grosze puści :-D
Ostatnio zmieniony 21-02-09, 23:43 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
leszekb9
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 14-02-09, 14:30
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: leszekb9 » 22-02-09, 12:05

To, że trzeba płacić na wschodzie to normalne przez to unikam tam wyjazdów jak tylko mogę przy jednym wyjeździe do Kijowa doliczyłem tylko do 26 kontroli (w jedną stronę) i każdy wołał kasę potem przestałem liczyć, bo dla mnie to jest chore. Przy jednym wyjeździe do Lwowa drugi kierowca stanął 30cm za daleko jak życzył sobie pan funkcjonariusz i zatrzymał nam paszporty (tylko kierowcom) pasażerom oddał nam w końcu też po 1 godzinie, 20 hrywnach i 20 euro. Przez to nie bardzo mnie cieszą wyjazdy na wschód europy.

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Lukasz1985r » 22-02-09, 12:40

leszekb9 pisze:To, że trzeba płacić na wschodzie to normalne przez to unikam tam wyjazdów jak tylko mogę przy jednym wyjeździe do Kijowa doliczyłem tylko do 26 kontroli (w jedną stronę) i każdy wołał kasę potem przestałem liczyć, bo dla mnie to jest chore. Przy jednym wyjeździe do Lwowa drugi kierowca stanął 30cm za daleko jak życzył sobie pan funkcjonariusz i zatrzymał nam paszporty (tylko kierowcom) pasażerom oddał nam w końcu też po 1 godzinie, 20 hrywnach i 20 euro. Przez to nie bardzo mnie cieszą wyjazdy na wschód europy.
E tam bez przesady nie jest tak zle , tak jak piszesz było tam w latach 80 i na początku lat 90 . Teraz jest spokojnie . Ja Ukrainę znam bardzo dobrze i wiem jak tam jest . Jak ktoś pierwszy raz jedzie to wtedy zdarza się że go porządnie " wydoją " z kasy . A jak jezdzisz dosyć długo to wiesz co i jak i za ile , wiec wiesz że nikt cie nie naciągnie . A z drugiej strony to ja wole jechać do Rosji na Ukrainę czy Białoruś niż na ten zachód :-P
Ostatnio zmieniony 22-02-09, 12:49 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 18-02-09, 14:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Peter » 22-02-09, 12:48

Lukasz1985r pisze:A z drugiej strony to ja wole jechać do Rosji na Ukrainę czy Białoruś niż na ten zachód :-P
Jesteś pierwszym człowiekiem od którego to słyszę ;-) Czy mógłbyś napisać dlaczego ?
leszekb9 pisze:To, że trzeba płacić na wschodzie to normalne
Nie wiem czy słowo "normalne" tutaj pasuje, jest to chora rzeczywistość. Ja osobiście ciesze się z tego, że na wschodzie nigdy nie byłem i nie zamierzam być. Nasłuchałem się wiele złego o tamtych rejonach. Ciesze się bardzo z tego, że przyszło mi żyć w kapitalistycznej Polsce.

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Piotrek_ » 22-02-09, 12:48

Na Ukrainie nie jest też tak kolorowo :-P Nie wspominając już o kontrolach itp itd.
Przy drogach stoją młodzi ludzie z pochowanym sprzętem ,podchodzą i mówią do Ciebie daj 20 Hrywien ... A spróbuj nie! :mrgreen:
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: Lukasz1985r » 22-02-09, 13:13

Peter pisze:Jesteś pierwszym człowiekiem od którego to słyszę ;-) Czy mógłbyś napisać dlaczego ?
Jakoś mi tam bardziej sie podoba niż na zachodzie :-P Ja znam wielu którzy mówią jak ja
Peter pisze:Ja osobiście ciesze się z tego, że na wschodzie nigdy nie byłem i nie zamierzam być.
A ja się cieszę ze sam mogłem wschód zobaczyć i ocenić a nie karmić się bajkami . Chętnie tam bywam
Peter pisze:Ciesze się bardzo z tego, że przyszło mi żyć w kapitalistycznej Polsce.
A nie wolałbys w Angli USA albo Niemczech ? tu w Polsce taki raj jest ? :-P A poza tym Polska jest tylko z nazwy " kapitalistyczna " no chyba że na tym wszystkim polega kapitalizm
Piotrek_ pisze:Na Ukrainie nie jest też tak kolorowo :-P Nie wspominając już o kontrolach itp itd.
A co z tych kontroli jak dasz na piwo albo nic nie dasz to i tak cie puści . teraz i tak nie zbyt często zatrzymują
Piotrek_ pisze:Przy drogach stoją młodzi ludzie z pochowanym sprzętem ,podchodzą i mówią do Ciebie daj 20 Hrywien ... A spróbuj nie! :mrgreen:
Przez 4 lata jeżdząc bardzo często i będąc 5 dni w tygodniu na Ukrainie raz zdażyło się nam że ktoś przyszedł po 100$ i zagroził że przebije koła w naczepie

U nas też napadają i kradną jak na całym świecie , ja nie mówię ze tam jest raj ale dla mnie się bardziej podoba wschód od zachodu . Na prawdę trzeba pojechać i zobaczyć nie jest tak zle :-D
Ostatnio zmieniony 22-02-09, 13:16 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
leszekb9
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 14-02-09, 14:30
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rosja-Syberia-Tobolsk by Sosna & Spółka

Post autor: leszekb9 » 23-02-09, 21:47

Lukasz1985r pisze:akoś mi tam bardziej sie podoba niż na zachodzie Ja znam wielu którzy mówią jak ja
Osobiście znam opinie moich kolegów im też tam się podoba, ja raczej nie gustuje w takich wyjazdach z wyjątkiem Białorusi tam jest okej jak dla mnie.
:-D

ODPOWIEDZ