Drogi szynowe.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Ksiaze Kaspian » 23-10-10, 00:28

Witajcie.
Wróciłem właśnie z Niemiec i spieszę z uzupełnieniem forum. Więc do dzieła:
Lukasz1985r pisze:Czyli z M62 będzie ST44 a w jakich barwach będzie gagar ? PKP cargo czy zwykły zielony a może z orlenu barwy albo coś zupełnie innego ? Polecam przerobienie go na 2M62
Łukaszu nie z M62 ale z BR 120 :-) Mój model to DDR-owska odmiana Sowieckiej lokomotywy M62 czyli BR120 (V200) w zarządzie DR. Mój model bedzie miał malowanie PKP epoka IV DOKP Poznań lokomotywownia Ostrów Wielkopolski. A oto obiecane fotki mojego modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I przygotowanie do waloryzacji:

Obrazek Obrazek
hiob pisze:Mam też kilka fotek z Polski jakiś pociągów, więc postaram się je tu zaraz zamieścić. Prawdę mówiąc nie wiem, czemu kolejka WKD trafiła na tym forum do tramwajów, a np. PESA jeżdżąca w Krakowie na lotnisko do pociągów, ale jak ktoś będzie chciał znaleźć, to znajdzie.
I WKD i PESA kursująca na Balice są kolejami. Podlegają przepisom kolejowym oraz dozorowi UTK. Linie tramwajowe podlegają przepisom drogowym.
hiob pisze:Ksiaze Kaspian, jak przylecę ponownie do Polski dasz mi się pobawić Twoimi kolejkami?
Jasne. Jeszcze dostaniesz ode mnie kilka modeli bys w Stanach we własnym domu stworzył choć kawałeczek krainy Twego dzieciństwa i młodości.
racjonalista pisze:podwójny Gagarin to jaki ma uciąg?
O ile pamiętam to około 90% sumy mocy pojedyńczych lokomotyw. Ale podwójna trakcja to jeszcze nic takiego. Co powiecie na potrójną trakcję czyli 3M62-992? Popatrzcie

http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/det ... ge_id=6444

A na koniec kilka moich wagonów towarowych:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tyle wystarczy. Emocje take trzeba dawkować.
I na koniec jeszcze jedno. Jakoś nikogo nie zainteresowała lokomotywa SP49? :mrgreen: Temat pozostawiam otwarty.
Pozdrawiam i Zostańcie z Bogiem.
Mariusz.
Ostatnio zmieniony 23-10-10, 00:30 przez Ksiaze Kaspian, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Drogi szynowe.

Post autor: racjonalista » 23-10-10, 10:44

Potrójny Gagarin :shock: To chyba tylko przykrywa do Bożej Mocy, która wewnątrz siedzi ;-)
Tak popatrzyłem na Wikipedię i wychodzi, że jeden Gagarin ma mniejszy uciąg nić ET22. Czy się mylę? (Byk z tego co mi wiadomo daje rade mając 3000 ton na haku).

Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Ksiaze Kaspian » 23-10-10, 13:03

Witam.
racjonalista pisze:Tak popatrzyłem na Wikipedię i wychodzi, że jeden Gagarin ma mniejszy uciąg nić ET22. Czy się mylę? (Byk z tego co mi wiadomo daje rade mając 3000 ton na haku).
Nie nie mylisz się. Byk może ciągnąć składy nawet do 3200 ton brutto. Ale nie może przekroczyć 120 osi przeliczeniowych. Przynajmniej tak było dawniej. Już od wielu lat nie pracyję na kolei i nie czytałem przepisów. Pamiętaj jednak, że moc lokomotyw możesz porównywać tylko w pewnych równych warunkach. Zatem mocniejsza będzie ta lokomotywa która prowadzi skład np 2200 ton brutto z większą prędkością techniczną (nie mylić z handlową) ;-)

Pozdrawiam.
Mariusz.
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Drogi szynowe.

Post autor: racjonalista » 23-10-10, 18:25

Czy istnieje mocniejszy elektrowóz niż Jamnik pod względem uciągu?
Szukam i nie mogę znaleźć...

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Lukasz1985r » 23-10-10, 22:28

Бог сотворил ночь для сна,а идиот фары

Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Ksiaze Kaspian » 24-10-10, 01:50

Witam.
racjonalista pisze:Czy istnieje mocniejszy elektrowóz niż Jamnik pod względem uciągu?
Oczywiście, że tak - dwa jamniki. Ale poważnie mówiąc. Kiedyś czytałem, że w RPA wybudowano linię towarową zasilaną systemem 50kV, 50Hz gdzie jadące pociągi towarowe miały około 2km długości a lokomotywa miała na haku 17 000 ton brutto - dobrze widzisz siedemnaście tysięcy ton.
Lukasz1985r pisze:Dziękuje za fotki gagar na prawdę super
Nie ma za co. Ale chyba zrobię Ci krzywdę. :mrgreen: :evil: Będę miał tego Gagarina polskiego ale chyba dokupię trzy modele ROCO i zmontujemy tego 3M62. Tak mi tymi zdjęciami zaświrowałeś w głowie że teraz spać przez Ciebie nie będę mógł. Ale moj zemsta będzie słodka. Pierwszy zobaczysz ten model i oczy wyjdą Ci na wierzch :shock: :evil: :shock: A ja będę miał uciechę :mrgreen: :evil:
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Lukasz1985r » 24-10-10, 02:23

Ksiaze Kaspian,
OK trzymam za słowo :-) ale ten 3M62 też będzie tak pomalowany i zabrudzony jak oryginał ?

i jeszcze kilka fotek 3M63 :-)

http://parovoz.com/newgallery/pg_view.p ... RU#picture

http://parovoz.com/newgallery/pg_view.p ... RU#picture

http://parovoz.com/newgallery/pg_view.p ... RU#picture
Ostatnio zmieniony 24-10-10, 02:30 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.
Бог сотворил ночь для сна,а идиот фары

Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Ksiaze Kaspian » 24-10-10, 06:39

Lukasz1985r pisze:OK trzymam za słowo ale ten 3M62 też będzie tak pomalowany i zabrudzony jak oryginał ?
Zobaczymy. Ale tu prośba do Ciebie. Potrzebuję bardzo szczegółowe zdjęcia połączeń pomiędzy Gagarkami. Im będą dokładniejsze tym lepiej odwzoruję to na modelu. A Ty jak widzę masz gdzie takie zdjęcia porobić. Będę niezmiernie wdzięczny. Adres podam Ci na PW.
Pozdrawiam.
Mariusz.
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

Awatar użytkownika
macieks79
Przyjaciel forum
Posty: 107
Rejestracja: 29-01-09, 15:09
Lokalizacja: Brzeg

Re: Drogi szynowe.

Post autor: macieks79 » 24-10-10, 11:05

Moc ?
Im jej raczej nie brakuje :D
http://www.youtube.com/watch?v=wEETEOcQW90
http://www.youtube.com/watch?v=LH6Tgfse ... re=related :D

ile to ma mocy/uciągu?

jak dam radę to i ja coś podeślę ;)
Ostatnio zmieniony 24-10-10, 11:27 przez macieks79, łącznie zmieniany 1 raz.
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy cię nie zdradzi!
Polo: jak dorosnę, będę Passatem! :)

Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Ksiaze Kaspian » 24-10-10, 15:01

Witam.
macieks79 pisze:Moc ?
Im jej raczej nie brakuje
http://www.youtube.com/watch?v=wEETEOcQW90
http://www.youtube.com/wa...feature=related

ile to ma mocy/uciągu?
To jest właśnie to. Potrójna trakcja jako ciągnik z potrójnym popychaczem. Tego nawet w Stanach chyba nie widzieli. :mrgreen: A tak na poważnie jak można zobaczyć na naszej LHS też coraz częsciej kursują mocne lokomotywy w podwójnych układach. Ile to ma mocy? Jakieś 6x2200kMx0.9 to w przybliżeniu wyjdzie jakieś 12000 KM. Ale myślę ze tych pociągów z RPA nawet SŻD nie pobiły.
Cieszę się, że temat dróg żelaznych odżył i cieszy się zainteresowaniem. I jeszcze jedna kwestia. Wg kryteriów Martela - guru modelarstwa kolejowego ja nie jestem modelarzem ale kolejkowiczem. ;-) I niech tak pozostanie. Kolejami i tramwajami na poważnie zajmuje się w pracy.
Pozdrawiam.
Mariusz.
Ostatnio zmieniony 24-10-10, 15:03 przez Ksiaze Kaspian, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Drogi szynowe.

Post autor: KubaCh » 24-10-10, 16:08

To w kwestii składów wielokrotnych polecam ten filmik (niestety nie Rosja tylko USA) - 7 lokomotyw w rządku ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=JxlbneQeX6o

Z tego co wiem jedna ma ok 4000 KM, więc jak się zepnie siedem, to pewnie będziemy już w okolicach RPA :-)

Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Ksiaze Kaspian » 24-10-10, 16:46

Witaj.
KubaCh pisze:Z tego co wiem jedna ma ok 4000 KM, więc jak się zepnie siedem, to pewnie będziemy już w okolicach RPA
Zgadza się przyjacielu :) To lokomotywa GE DASH 8-40C o mocy 2984kW czyli 4200KM. Niestety nie moc decyduje o długości składu a co za tym idzie tonach brutto na haku. Polskie lokomotywy także mogą ciągnąć bardzo długie składy ale ograniczenie stanowią urządzenia srk, długości torów głównych dodatkowych na stacjach oraz układ hamowania.
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Drogi szynowe.

Post autor: hiob » 25-10-10, 20:13

Kilka zdjęć, które uprzednio były we wspólnych tematach z autobusami, ale ponieważ pojazdy te poruszają się po szynach, przeniosę je tutaj. Wpisy będą edytowane, by nie zamieszczać po jednej fotce w każdej notce. Na początek tramwaj-szybka kolej miejska w Saint Louis:

Obrazek

Tramwaj, czy też Szybka Kolej Miejska z Portland, Or:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25-10-10, 20:14 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Lukasz1985r » 25-10-10, 20:31

Ksiaze Kaspian pisze:Ale tu prośba do Ciebie. Potrzebuję bardzo szczegółowe zdjęcia połączeń pomiędzy Gagarkami. Im będą dokładniejsze tym lepiej odwzoruję to na modelu. A Ty jak widzę masz gdzie takie zdjęcia porobić. Będę niezmiernie wdzięczny
Jak tylko będzie taka możliwość to fotki zrobię fotki . Na Podlasiu 2M62 jezdzi dwa razy dziennie czasami bywa 3M62 wiec jak będę w Siemianówce to fotki zrobię jest tylko jeden problem z fotkami , lokomotywa stoi na Urzędzie Celnym a tam nie wolno fotek robić ale może jakoś uda się tak jak z poprzednimi fotkami :-) Wybieram się do Świsłoczy na Białoruś do znajomych a tam mam już załatwione wejście na teren lokomotywowni i mogę robić tyle fotek ile chcę więc będzie okazja :-P tam jest kilka 2M62 i 3M62

Widok na przejście pomiędzy lokomotywami
http://gallery.balticrailpics.net/displ ... =27&pos=38
więcej 2M62
http://gallery.balticrailpics.net/thumb ... =27&page=4
2M62 polskiego przewoznika
http://www.lokomotywy.republika.pl/lok_p/2M62/2M62.htm
Ostatnio zmieniony 25-10-10, 20:57 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.
Бог сотворил ночь для сна,а идиот фары

Awatar użytkownika
Ksiaze Kaspian
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-01-09, 23:20
Lokalizacja: Jarocin

Re: Drogi szynowe.

Post autor: Ksiaze Kaspian » 03-11-10, 15:40

Witam.
Projekty dobiegają ku końcowi, powoli wszystko zaczyna się układać (pewnie do czasu gdy znów ktoś wyskoczy z wariacką propozycją zaprojektowania i wybudowania czegokolwiek na EURO 2012) więc mogę troszkę czasu poświęcić forum.
hiob pisze:Tramwaj, czy też Szybka Kolej Miejska z Portland, Or:
Tak jak już mówiłem. Najłatwiej odróżnić kolej od tramwaju sprawdzając czy na pojazdach są zabudowane kierunkowskazy. Jak są to tramwaj. :-D
Łukaszu Gagarek, ten polski, już się robi. Mam nadzieję, że jeszcze przed świętami dotrze do mnie. Oczywiście galerię zamieszczę.
Pozdrawiam Wszystkich.
Mariusz.
Dopóki żyje na świecie chociaż jeden człowiek, który nie zna i nie kocha Chrystusa, nie wolno ci spocząć... Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan SDS

ODPOWIEDZ