Piractwo a siódme przykazanie

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Piractwo a siódme przykazanie

Post autor: noHumanek » 06-12-15, 19:20

Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Gerwazy
Przyjaciel forum
Posty: 70
Rejestracja: 24-08-13, 03:42
Lokalizacja: b.d.

Re: Piractwo a siódme przykazanie

Post autor: Gerwazy » 13-12-15, 05:48

Wracając do legalności i kopiowania płyt. Jak to się przenosi na praktykę i życie.
Kupiłem sobie oryginalna płytę CD i słucham ja sobie w samochodzie. Jeśli chce posłuchać tych piosenek w domu, to czy mogę przegrać te utwory na format MP3 i słuchać je na domowym komputerze? Jednocześnie trzymając płytę oryginalna w aucie.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Re: Piractwo a siódme przykazanie

Post autor: grzegorzw125 » 13-12-15, 20:37

Możesz wykonać kopię zapasową. Poza tym to nie ma większego znaczenia, bo nawet legalne by było ściągnięcie tych piosenek z Internetu, pod warunkiem że nie będzie ich udostępniał innym.

Troszkę się prawo zmieniło, do niedawna było tak że była możliwość udostępniania osobą które znasz utworów ściągniętych z Internetu jednak EU wprowadziła dyrektywę która stanowi że dozwolony użytek (czyli udostępnianie osobom które znasz swoich utworów, filmów) może być realizowany tylko wtedy kiedy utwór pochodził z legalnego źródła.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Piractwo a siódme przykazanie

Post autor: noHumanek » 13-12-15, 21:05

hm... czyli możesz udostępnić rodzinie czyli sobie samemu kopie legalnie i słuchać w domu ;]

z pobieraniem z internetu to były próby przepchnięcia w sądzie klasyfikacji tego czynu jako "paserstwa"!!! niestety nie wiem jak się to udało ale pewnie dość dobrze bo większość osób nie walczy tylko podpisuje co podsuną już na poziomie rozmowy z policją a najpóźniej z prokuratorem a jak już do chodzi do rozprawy to i tak ludzie się nie bronią i ew. nie odwołują
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

ODPOWIEDZ