Obróbka dźwięku

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Obróbka dźwięku

Post autor: hiob » 29-05-09, 21:07

Vul pisze:
maciek18 pisze:Próbowałem je rozpakowywać, ale okazuje sie że w większośi są to krótkie, kilku sekundowe nagrania
Pierwsza lekcja z akcentem angielskim składa się z 2 mp3 (4 i 7 minut) :)
Może nie wszedłeś do odpowiedniego katalogu. Wszystkie lekcje zgrupowane są (zip-y) tutaj, w tej tabeli. Pliki z amerykańskim akcentem maja format zlessonnnAmlitera.zip a z brytyjskim zlessonnnBrlitera.zip:
http://www.freeenglishnow.com/help14.html#table
maciek18 pisze:Da się to jakoś ''zespolić''?
Jak chcesz z tych wszystkich mp3 mieć jeden plik to polecam darmowy program do obróbki dźwięku - --> Audacity <--.

Można nim naprawdę wiele zrobić, np. --> TO <--
Brawo, Vul! Efekt wspaniały! Tylko... tylko ja ściągnąłem sobie ten program i nic dalej nie rozumiem. Ani nie wiem jak to działa, ani jak go obsługiwać. Czy mógłbyś mi to kiedyś, w wolnej chwili wytłumaczyć? Tak krok po kroku, jak komuś głupiemu.

Głownie mi chodzi o obróbkę plików mp3, które nagrałem na pielgrzymce, a które są zbyt ciche, albo mają jakieś szumy, albo są zbyt głośne, albo zapomniałem je wyłączyć i nagrało się "nic" i trzeba to "odciąć", albo podzielić plik itd, itp.

Oczywiście to nic pilnego i wiem, że jesteś zajętym czlowiekiem, ale jakbyś mi tak troszkę podpowiedział... :-P Dzięki.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: KubaCh » 29-05-09, 23:08

hiob,

polecam program Levelator (link znajdziesz z Google) - to taki program do obróbki dźwięków "for dummies" - przeciągasz plik, a potem program coś z nim robi i na wyjściu jest dużo lepszy. I na niczym się nie trzeba znać, bo program sam robi te wszystkie "czary mary", a wszystko trwa kilkadziesiąt sekund.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: hiob » 30-05-09, 04:40

KubaCh pisze:hiob,

polecam program Levelator (link znajdziesz z Google) - to taki program do obróbki dźwięków "for dummies" - przeciągasz plik, a potem program coś z nim robi i na wyjściu jest dużo lepszy. I na niczym się nie trzeba znać, bo program sam robi te wszystkie "czary mary", a wszystko trwa kilkadziesiąt sekund.
Nie doceniasz moich zdolności. Ja jestem megadummy. Ściągnąłem, zainstalowałem... i nic mi nie działa. :-( Gdy przeciągnę i puszczę plik, otrzymuję wiadomość: "Level reports: Error opening".
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: KubaCh » 30-05-09, 09:18

Ha - bo zapomniałem napisać, że Levelator radzi sobie tylko z plikami .wav a nie z mp3. Najpierw musisz "empetrójkę" przekonwertować do pliku .wav i dopiero wrzucić do Levelatora. Na wyjściu dostaniesz znów plik .wav, który z prowrotem trzeba przekonwertować do mp3.

W Google'u znajdziesz mnóstwo darmowych konwerterów w obie strony - ale nie wiem, który Ci polecić, bo ja do tego używam Audacity ;-)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: Jaruno » 30-05-09, 09:50

Format Factory jest super program do zmiany formatow plikow z mp3 na cos sie chce tak samo z video, super super sam go mam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: hiob » 30-05-09, 12:48

KubaCh pisze:Ha - bo zapomniałem napisać, że Levelator radzi sobie tylko z plikami .wav a nie z mp3. Najpierw musisz "empetrójkę" przekonwertować do pliku .wav i dopiero wrzucić do Levelatora. Na wyjściu dostaniesz znów plik .wav, który z prowrotem trzeba przekonwertować do mp3.

W Google'u znajdziesz mnóstwo darmowych konwerterów w obie strony - ale nie wiem, który Ci polecić, bo ja do tego używam Audacity ;-)
Jaruno pisze:Format Factory jest super program do zmiany formatow plikow z mp3 na cos sie chce tak samo z video, super super sam go mam
Dzięki. Teraz mi to zaczyna działać. Krok po kroczku nawet taki osioł jak ja coś zrobi. Format Factory jest prosty i szybki, a Levelator jest rzeczywiście tak prymitywny w obsłudze, że wręcz nie da się nic tam pokręcić.

Ale to ciągle mało, bo Levelator w zasadzie tylko kontroluje głośność nagrania, a mnie by się przydało jeszcze coś do usuwania szumów tła i do ustawiania innych parametrów dźwięku. Także do cięcia plików, ale to już chyba potrafię zrobić, np. programem. mp3DirectCut
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: Jaruno » 30-05-09, 17:14

Do ciecia to wystarczy nero wersja 7

2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: 2k2 » 01-06-09, 12:16

Zajmuje sie produkcja muzyki od 1989, operacje na dzwieku sa moim chlebem powszednim wiec sluze pomoca:)

Zamiesc prosze pliki na jakims serwerze, napisz mi PW co dokladnie chcesz osiagnac a ja Ci to zrobie, nie ma problemu. To dosyc czasochlonny proces (jesli sie chce zrobic wszystko dobrze) ale akurat jestem chory i mam sporo czasu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: hiob » 01-06-09, 12:43

2k2, dzięki. Ja jednak muszę najpierw przeszukać je wszystkie, bo mam tego z setkę, a nie każdy jest wart publikacji. Może jakiś jeden uda mi się za chwilę na próbę zamieścić i zobaczymy wtedy co się da zrobić.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: hiob » 01-06-09, 13:38

OK 2k2, zobacz, co się da zrobić np. z takim plikiem.

http://odsiebie.com/pokaz/3224576---6bbf.html
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: 2k2 » 01-06-09, 16:07

Trudny temat..
Nawet bardzo trudny - mnostwo zaklocen, co gorsza czestotliwosci owych zaklocen w duzej mierze pokrywaja sie z pasmem ludzkiego glosu wiec odfiltrowanie ich jest niemozliwe bez uzycia specjalistycznych analizerow (cos jak praca detektywistyczna;)).
Wyczyszczenie takiego nagrania zajmuje tygodnie zmudnego rozkladania kazdej sekundy nagrania na czynniki pierwsze:(
Sprobowalem uczynic to nagranie nieco bardziej czytelnym ale obawiam sie ze nie o to Ci, Hiobie, chodzilo..


http://www.speedyshare.com/413174405.html
Ostatnio zmieniony 01-06-09, 16:08 przez 2k2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michalone
Przyjaciel forum
Posty: 46
Rejestracja: 08-02-09, 08:31
Lokalizacja: Koniaków / woj.sląskie
Kontakt:

Re: Obróbka dźwięku

Post autor: michalone » 17-12-09, 11:16

Ja w wolnej chwili "bawię" się programem FL Studio 9.0.3 z mnóstwem wtyczek do tego dołączonych :-D Ciągle powstają nowe dodatki i się tego zebrało ponad 16gb.
A jakoś tworzenie muzyki mi w tym nie wychodzi ale z czasem myślę że się nauczę... Hehe
Kto miłuje swego brata, ten trwa w Światłości i nie może się potknąć.
I J 2,10

ODPOWIEDZ