Problem z klawiaturą.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
maciek18
Przyjaciel forum
Posty: 109
Rejestracja: 14-03-08, 22:32
Lokalizacja: Województwo Podkarpackie

Problem z klawiaturą.

Post autor: maciek18 » 29-10-09, 12:57

Mam pewnien problem z klawiaturą. Chodzi o to że gdy wciskam np. ''r'', na ekranie pojawia się ''rt'', ''u''- ''p'', chce dać ''@" to pojawia się ". Podobnie jest jeszcze z kilkoma klawiszami. Próbowałem już chyba wszystkiego w pasku języka ale to nic nie pomogło. Wczoraj, gdy podlaczyłem tą klawiature do innego komputera wszystko działało ok. Potem gdy z powrotem podłączyłem ją do swojego, przez kilka godzin działała poprawnie, a dzis rano znów była ta ''awaria''. Zupełnie nie wiem co to moze być., może ktoś wie jak to naprawić? W takim razie prosze o jakieś porady, bo to dość utrudnia życie. Nie da się napisać nic dłuzszego. Nawet zwykłe zalogowanie się na pocztę wymaga kilku poprawek, żeby wszystkie litery się zgadzały.
P.S. tego posta pisze ze szkoły;-)
Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
zs
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 23-08-09, 19:29
Lokalizacja: Polska, Otwock

Re: Problem z klawiaturą.

Post autor: zs » 29-10-09, 16:55

Nie spotkałem się z takim przypadkiem. Proponuję podłączyć inną klawiaturę do Twojego komputera. Proponuję również przeskanować komputer a-wirusami on-line; BitDefender, MKS, Symantec, Trendmicro, TrojanScan.
Skanowanie nie zaszkodzi:) Mam antywirusa rezydującego ale często korzystam ze stron oferujących usługę on-line. Takie skanowania wciskają swoje bazy w komputer, sporo tego ale można się ich pozbyć w ustawieniach - Dodaj, usuń programy. Na czas skanowania nie wyłączam rezydenta, z tego powodu nie miałem problemów.
A może gniazdo klawiatury szwankuje? Sparwdź stosując podłączenie w inne gniazdo - okrągłe lub USB.
Klawiatura "szaleje" gdy przypadkiem wciśniesz razem klawisze Shift i Ctrl ale objawy są inne: zamiast "z" wstawia "y" a zamiast "@" rozpoczyna cudzysłów.
Ostatnio zmieniony 29-10-09, 17:00 przez zs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zs
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 23-08-09, 19:29
Lokalizacja: Polska, Otwock

Re: Problem z klawiaturą.

Post autor: zs » 30-10-09, 15:34

Pytałem znajomego serwisanta komputerów, twierdzi, że najbardziej prawdopodobne jest wciśnięcie wspomnianych klawiszy. Ażeby powrócić do polskiego układu należy wcisnąć je jeszcze raz. Można to sprawdzić na edytorze tekstu.
Cżesto tak mam. Podobno można wyłączyć tę opcję przełaczania ale u mnie w ustawieniach regionalnych nie dało rady. W tych ustawieniach można usunąć "Polski(214)" pozostawiając "Polski programisty".
To, co pisałem dotyczy Windows XP!

Polak maly
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 08-05-12, 16:31

Re: Problem z klawiaturą.

Post autor: Polak maly » 17-05-12, 16:29

ctrl+shift ?

ODPOWIEDZ