Wyjazd do Lwowa samochodem

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Olo
Przyjaciel forum

Wyjazd do Lwowa samochodem

Post autor: Olo » 11-01-11, 00:34

Witam
Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, to miejsce wydawało mi się najbardziej odpowiednie. Od jakiegoś czasu ciągnie mnie do Lwowa, gdzie mój kolega jest proboszczem, chciał bym tam pojechać z żoną samochodem. Skoro to forum także o ciężarówkach to może ktoś z forumowiczów lub ktoś z Waszych rodzin może coś doradzić, czego się wystrzegać, na co uważać, jakie ewentualne niespodzianki mogą się przytrafić, za wszelkie uwagi porady będę wdzięczny :-)
Ostatnio zmieniony 11-01-11, 00:35 przez Olo, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek12
Przyjaciel forum

Re: Wyjazd do Lwowa samochodem

Post autor: Maciek12 » 11-01-11, 16:13

Witam . Na pewno musisz wziasc okolo 40 $ na "darowizne" dla milicji i celnikow . Na Ukrainie radzilbym ci jechac w konwoju polskich ciezarowek , milicja raczej nie zatrzymuje ciezarowek . Radzilbym nie jezdzic w nocy po Ukrainie a jak juz musisz to uwazaj bardzo bo tam potrafia krowy chodzic po drodze ekspresowej itp.
Pozdrawiam Maciej
Ostatnio zmieniony 11-01-11, 16:14 przez Maciek12, łącznie zmieniany 1 raz.

Anaheim
Przyjaciel forum

Post autor: Anaheim » 11-01-11, 18:05

Urwij lusterko, rozbij klosz, porządnie zbródź błotem to bedziesz uznawany za swojego :D

prot
Przyjaciel forum

Post autor: prot » 11-01-11, 23:18

Maciek12 pisze:Radzilbym nie jezdzic w nocy po Ukrainie a jak juz musisz to uwazaj bardzo bo tam potrafia krowy chodzic po drodze ekspresowej itp.
Krowy na ekspresówce to na Białorusi. Na Ukrainie największe niebezpieczeństwo - jak na państwo postkomunistyczne przystało - czyha od strony służb bezpieczeństwa.

Trucker1
Przyjaciel forum

Post autor: Trucker1 » 12-01-11, 20:48

Popieram,Nie jechać w nocy jeżeli nie ma takiej potrzeby.Nieoświetlone zaprzęgi.pijani rowerzyści.Awaria auta stojącego na poboczu nie jest zabezpieczana trójkątem ostrzegawczym tylko gałęzią rzuconą parę metrów za autem na jezdni.Bardzo uważaj na sygnalizację świetlną,przejazd na "pomarańczowym drogo kosztuje,podobnie milicja bardzo restrykcyjnie podchodzi do znaku stop przy skrzyżowaniach,koniecznie się zatrzymuj.Poza tym mają okropnie dziurawe drogi.Życzę przyjemnej podróży.Ludzie są tam bardzo serdeczni,art.spożywcze tanie i bardzo smaczne.Za niewielkie pieniądze można smacznie zjeść.Jak jeździłem na Ukrainę nie brałem do auta prowiantu,nie warto.
No i jeszce toalety...Nie bądź zaskoczony zapachem w toaletacha.Tam zużyty papier toaletowy wyrzuca się do specjalnego wiaderka przy klozecie.
Na koniec polecam ukraińskie słodycze są znakomite.Z każdego kursu przywoziłem kilka kilogramów dla siebie i znajomym.Są przepyszne :-D
Trucker1

Olo
Przyjaciel forum

Post autor: Olo » 12-01-11, 23:37

Dzięki za uwagi i czekam na kolejne :-D , Raczej nie mam zamiaru nocą podróżować, dwa ja nauczony Słowacją i Czechami raczej poruszał się będę według prawideł kodeksu drogowego. Jeszcze jedna sprawa ja u nich wygląda sprawa z CB, acha i jescze o ile to istotne mam zamiar jechać Peugeotem Partnerem I w blaszaku czyli mały dostawczak .

prot
Przyjaciel forum

Post autor: prot » 13-01-11, 01:11

Przedewszystkim jak pojedziesz na Ukrainę drogim autem (świeży MB, BMW, Audi jakiś egzotyczny SUV np. amerykanski) to masz prawie pewną nietykalność ze strony milicji. Boją się bogatych, nawet Polaków, bo wiedza, że bogaty Polak jedzie do bogatego Ukraińca, a bogaty Ukrainiec to albo emerytowany wysoki stopniem milicjant albo żołnierz, albo człowiek służb specjalnych. A z nimi żaden milicjant nie chce zadzierać, bo zakończą przed czasem jego karierę zawodową.

Jeśli nie jedziesz tam "na bogato" to warto mieć ze sobą gaśnicę, latarkę, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, a w niej koniecznie prezerwatywę (sic!). Powinieneś też utrzymywać w czystości światła, reflektory i tablice rejestracyjne. Zawsze to mniejsze szanse na to, że milicja (albo celni) zechcą wymusić na nas "datki".

Aha no i koniecznie sprawdź czy Twoja polisa ubezpeiczeniowa OC dotyczy Ukrainy. Często gęsto ubezpieczyciele żądają ekstra dopłaty za ubezpieczenie OC na terenie Ukrainy.
Ostatnio zmieniony 13-01-11, 01:14 przez prot, łącznie zmieniany 1 raz.

Tartaruga
Przyjaciel forum

Post autor: Tartaruga » 13-01-11, 18:28

Czemu prezerwatywę? Wiem, że nie w celach polowania na leśne ssaki...
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

Olo
Przyjaciel forum

Post autor: Olo » 13-01-11, 21:09

Tartaruga, najwyraźniej w ich przepisach jest to na obowiązkowym wyposażeniu apteczki w samochodzie

prot
Przyjaciel forum

Post autor: prot » 13-01-11, 23:29

Olo pisze:najwyraźniej w ich przepisach jest to na obowiązkowym wyposażeniu apteczki w samochodzie
Zgadza się. Być może ma to związek z tym, że Ukraina jest najbardziej zaHIVionym państwem Europy. Z tego co pamiętam, jest tam coś między 400-500 tys. zakażonych (48mln obyw.). Dla porównania w Polsce na 38 mln obywateli jest około 19 tys zakażonych.

Najwięcej zakażeń jest na bogatszym wschodzie Ukrainy, najmniej na biednym zachodzie. Jest tak być może dlatego, że zachód to tereny bardzo zaniedbane, taka Ukraina C. A jak wiadomo warunki ekonomiczne mają wpływ na liczbę odnotowywanych zachorowań.

Awatar użytkownika
Andżo
Przyjaciel forum

Post autor: Andżo » 14-01-11, 23:28

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wiele razy podróżowałem autem po Ukrainie. Widać, że kraj powoli wychodzi z dziczy...
Przede wszystkim zmienił się stosunek policji do podróżnych. Coraz rzadziej zatrzymują zagranicznych gości bez uzasadnionego powodu, tylko po to aby wziąć w łapę. Z drugiej strony trudniej dać w łapę w przypadku złamania przepisów ruchu drogowego - najczęściej kończy się wysokim mandatem. Dlatego lepiej się pilnować, zwłaszcza na rogatkach większych miast, bo tam zawsze stoją.
Tak jak poprzednicy, radzę unikać jazdy nocą - dziury, pijacy itd. Dodam do tego, że na Ukrainie mało kto ma dobrze ustawione światła. Poza tym decydowana większość przy mijaniu, nie zmienia świateł drogowych na mijania, co jest bardzo męczące.
Co najważniejsze: należy patrzyć po czym się jedzie :!: Kilku kilometrowy odcinek względnie dobrego asfaltu może się kończyć jamą o głębokości 30cm lub nie mniejszym garbem na poboczu ( dotyczy przede wszystkim biednej zachodniej Ukrainy, bo na wschód od Lwowa to już całkiem inna bajka ).
Podsumowując: Ukraina to bardzo specyficzny kraj. Ludzie serdeczni, służący pomocą. W ciągu jednego dnia może nas tam spotkać więcej przygód niż przez cały rok na zachodzie Europy :-) Nigdy nie ma sytuacji, która byłaby bez wyjścia!
Osobiście bardzo lubię podróżować po UA.
I naprawdę nie ma sensu powielać stereotypów, że Ukraina to dzicz, gdzie ganiają za obcymi, wymachując kałachami i domagając się setek "baksów" daniny!
pozdrawiam i życzę miłego pobytu na UA!!

Anaheim
Przyjaciel forum

Post autor: Anaheim » 05-02-11, 12:54

http://www.youtube.com/watch?v=slfvCN-5gIo

Policyjna kontrola na Ukrainie :mrgreen:

Olo
Przyjaciel forum

Post autor: Olo » 06-02-11, 13:52

Widziałem :lol: , nic tylko kamerę brać z sobą 8-)

rafał5000
Przyjaciel forum

Post autor: rafał5000 » 03-04-11, 12:02

A pomykał ktoś może w kierunku Odessy na Ukrainie koszty paliwa , mandatów bo wiem ze czasowo to jakieś ok 20h Może mi ktoś opowiedzieć co się tam dzieje

ODPOWIEDZ