Oprogramowanie działające na Androidzie

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie działające na Androidzie

Post autor: Twin » 11-02-14, 16:10

ferdek pisze:Na przeglądarce Internet działa nawet to co by nie musiało, czyli reklamy
A czy masz zainstalowanego Adblocka w wersji na androida?
https://adblockplus.org/en/android-install

Niestety nie wiem jak się spisuje bo nie miałem jeszcze okazji go przetestować. Zainstalowałem jedynie i skonfigurowałem https://adblockplus.org/en/android-config

Przy następnej transmisji postaram się pamiętać żeby wreszcie go sprawdzić :-)
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
ferdek
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 26-09-13, 12:38
Lokalizacja: Republika Czeska

Re: Oprogramowanie działające na Androidzie

Post autor: ferdek » 11-02-14, 16:43

Twin pisze:
ferdek pisze:Na przeglądarce Internet działa nawet to co by nie musiało, czyli reklamy
A czy masz zainstalowanego Adblocka w wersji na androida?
No widzisz Twin, nawet o tym nie pomyślałem, nie wiedziałem że istnieje Adblock na androida.
Trzeba będzie wypróbować, dzięki ;-)

koronek7

LendMate

Post autor: koronek7 » 24-02-14, 16:26

A ja polecam aplikację o nazwie LendMate. (https://play.google.com/store/apps/deta ... mate&hl=pl)
Aplikacja polega na tym, że wpisujemy w kilkanaście/kilkadziesiąd sekund co od kogo się pożyczyło i co komu się pożyczyło. Ma bardzo przejrzysty interfejs. :)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie działające na Androidzie

Post autor: Twin » 07-03-14, 21:54

Chciałbym polecić aplikację mobilną serwisu www.modlitwawdrodze.pl - http://modlitwawdrodze.pl/articles/wyci ... -w-drodze/
Aplikacja jest dostępna w wersji na Androida jak i na iPhona, opis pod linkiem. :-)
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Anteas

Re: Oprogramowanie działające na Androidzie

Post autor: Anteas » 31-05-14, 18:12

Ja mam ostatnimi czasy taki problem z telefonem. W sumie to nie jest problem tylko taka troszkę uciążliwa błahostka. Mianowicie gdy włączam internet/google w telefonie to pojawia mi się komunikat że jestem niezalogowany, albo że logowanie się nie udało, albo oba te komunikaty. Jednak ja się nigdzie nie chcę logować, a jedynie coś w sieci znaleźć. Nie przypominam sobie też, abym się kiedykolwiek logował w komórce na google. Być może jednak jest to jakoś powiązane, bo jak się rejestrowałem to podawałem ten nr telefonu dla celów odzyskania konta w przypadku zapomnienia hasła (skleroza). Czasami też jak sobie przypominam, gdy na kompie szukałem czegoś w google, to mi proponowało tematy wpisywane w telefonie i vice versa. Być może problem ten jest spowodowany tym że ostatnio zmieniałem hasła do logowania się na różne strony, tak abym wszędzie (oprócz banku oczywiście) logował się jednym hasłem i nie musiał pamiętać dwudziestu.

Druga sprawa, która jest trochę bardziej uciążliwa, to odwiedzanie naszego forum na telefonie. Dawniej jak w google pisałem "k" to od razu mi proponował "katolik.us". A teraz mi nic nie proponuje, a jak napiszę samo "katolik" to mi wyszukuje "katolik.pl", mimo iż nigdy nie zhańbiłem się wejściem na stronę naszej konkurencji :lol: !

Poradźcież zatem panowie co iza zrobić aby zlikwidować te komunikaty, i nie musieć całego adresu naszego forum wpisywać, gdy odwiedzam forum "telefonicznie".

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie działające na Androidzie

Post autor: Twin » 31-05-14, 19:00

Anteas pisze:Mianowicie gdy włączam internet/google w telefonie to pojawia mi się komunikat że jestem niezalogowany
Aby w pełni używać Androida to z reguły chyba wymaga on zalogowania się na koncie w Google. Nie wiem jak to jest teraz po tych zmianach na Google+, dawniej wpisywało się adres konta założonego na @gmail.com . Jeśli nie zalogowałem się na to konto to w kółko mi o tym przypominał, jedno logowanie wystarczyło aby je zapamiętał i problem znikał.
Obecnie można się też przy pomocy tego konta @gmail.com logować do przeglądarki Chrome. Skutkuje to tym, że jest synchronizowana np. z przeglądarką Chrome na komputerze jeśli zalogujesz się do niej tymi samymi danymi.
Anteas pisze: Dawniej jak w google pisałem "k" to od razu mi proponował "katolik.us". A teraz mi nic nie proponuje

Zrób sobie zakładkę z adresem strony i po kłopocie.
Ostatnio zmieniony 31-05-14, 19:07 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Anteas

Re: Oprogramowanie działające na Androidzie

Post autor: Anteas » 01-06-14, 16:30

Zalogowałem się, to może nie będzie problemu. Choć uważam że to nadmierna ingerencja w życie klienta, skoro musi mieć przeglądarkę w telefonie zsynchronizowaną w przeglądarką w kompie.
Używam opery a nie chromę, bo uważam że to wyjątkowo głupi (delikatnie mówiąc) pomysł żeby się musieć na swoim własnym komputerze do swojej własnej przeglądarki logować.
Co do zrobienia zakładki, tom jeszcze nie jest aż tak obcykany, zresztą tylko wtedy jak przez dłuższy okres nie mam dostępu do komputera to wtedy korzystam z telefonu aby zobaczyć czy jeszcze forum istnieje. Nie zdarza się to aż tak często żeby mi się chciało kiwnąć palcem :mrgreen: dla zrobienia zakładki.

Mam jeszcze pytanie do znających się na rzeczy; ostatnio przeszłem na operę next 22.0
Niestety ma ona taki ciemny słownik języka polskiego, że wszystkie błędy muszę ręcznie poprawiać. Co prawda o wczesną siwiznę nie przyprawi mnie ten słownik z wiadomych powodów, ale gdyby ktoś wiedział skąd można ściągnąć lepszy to będę wdzięczny. Oczywiście będę wdzięczny jak się ze mną podzieli tą wiedzą.
Ostatnio zmieniony 01-06-14, 19:16 przez Anteas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Angel
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 30-01-12, 11:18

Re: Oprogramowanie działające na Androidzie

Post autor: Angel » 06-06-14, 11:43

Anteas,

Sprawdź w ustawieniach przeglądarki czy masz zainstalowany słownik języka polskiego :-)
Jeśli nie, to musisz sobie go pobrać i to wszystko

ODPOWIEDZ