Loteria Wizowa

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Marcinek » 12-12-11, 17:39

Newsletter raczej jeszcze nikomu krzywdy nie zrobił. Raczej nie powinno być problemów. Jednak przestrzegam przed tego typu serwisami, bo w internecie jest bardzo dużo oszustów. Większość informacji, jakie chciałbyś uzyskać o USA znajdziesz na rządowych stronach, lub na forach, gdzie ludzie nie mają interesu w tym, że coś wytłumaczą.
Pozdrawiam :)

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Marcinek » 03-05-12, 00:33

Przepraszam za post pod postem.
Jako, że od 1 maja można uzyskać informacje o wynikach loterii DV-2013, to zapytam krótko :) :
Jak tam, komuś się udało?
Mnie niestety Wujek Sam nie chce w tym roku. W sumie to i dobrze, bo jestem spłukany i gdyby mi się poszczęściło, to może i jakoś bym pieniążki znalazł, ale po co się zadłużać. :)
Pozdrawiam :)

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Loteria Wizowa

Post autor: nevesu » 03-05-12, 00:44

Ja nie wygrałem, ale może i dobrze :)

Jadę i tak na wakacje, polecam się zainteresować studentom.

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Szubert » 03-05-12, 10:32

Ja bym poprosił o jakieś informacje, jak wziąć udział w tym, bo ja całkiem zielony w tym jestem :) i przede wszystkim gdzie się bierze w tym udział :)
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Marcinek » 04-05-12, 12:55

Tak w skrócie, to wchodzisz na stronę http://dvlottery.state.gov i wypełniasz wniosek.
Ale...
Wnioski można wysyłać w październiku. Dokładna data podawana jest zazwyczaj w połowie września i wtedy też zostaną podane kraje biorące udział w loterii. Z informacji w internecie wychodzi, że przez najbliższe kilka lat Polska powinna zostać dopuszczona do udziału. Do teraz się nie liczyliśmy chyba od 2005 roku z powodu nielegalnej emigracji naszych rodaków w USA.

Wymagania są tylko takie, że trzeba mieć ukończone 12 lat szkoły, lub 2 lata doświadczenia zawodowego z listy poszukiwanych zawodów. No i oczywiście jakieś środki pieniężne na początkowe utrzymanie w Stanach, jeśli wygramy wizę.

Na powyższej stronie są też instrukcje, informacje w wersji polskiej.
Ostatnio zmieniony 04-05-12, 12:56 przez Marcinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Jaruno » 04-05-12, 13:52

12 lat ale warunkiem jest ukończenie naszego liceum/technikum (nie trzeba matury), zawodówka odpada

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Loteria Wizowa

Post autor: hiob » 25-09-12, 01:10

Departament Stanu ogłosił właśnie zasady nowej loterii wizowej DV-2014, dzięki której można będzie otrzymać prawo stałego pobytu w USA. Podania będą przyjmowane od 2 października do 3 listopada br. W loterii, tak jak rok temu, mogą brać udział Polacy.

Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane są wyłącznie elektronicznie. Podanie trzeba wypełnić na stronie Departamentu Stanu: http://dvlottery.state.gov. Na razie na tej stronie nie ma jeszcze odpowiednich formularzy. Zostaną tam umieszczone dopiero 2 października.

Nie czekaj do ostatniej chwili

Amerykański rząd zaleca by nie czekać z wysłaniem aplikacji do ostatniej chwili, bo wówczas zazwyczaj dochodzi do spiętrzenia liczby wysyłanych podań i strona może działać bardzo wolno.

Udział w loterii jest bezpłatny. Opłaty administracyjne, związane z wydaniem wizy imigracyjnej pobierane są dopiero w przypadku wygranej. Departament Stanu przestrzega, więc by nie dać się nabrać rożnego rodzaju oszustom, którzy przy okazji loterii starają się zarabiać, choć jednocześnie nie zabrania korzystania z pomocy pośredników podczas wypełniania podań.

Zasady udziału w losowaniu wiz, dających możliwość osiedlenia się w USA wraz z rodziną, są podobne jak w poprzednich latach. Podstawowym warunkiem jest posiadanie wykształcenia średniego i niekaralność. Ci, którzy nie ukończyli szkoły średniej także mogą wziąć udział w loterii, ale pod warunkiem, że mają, co najmniej pięcioletni staż pracy w zawodzie wymagającym dwuletniego przyuczenia. Listę takich zawodów można znaleźć na stronach amerykańskiego Departamentu Pracy.

Tylko jedno zgłoszenie na osobę

Na loterię można wysłać tylko jedno zgłoszenie. Osoby, które wyślą więcej podań zostaną automatycznie wykluczone z losowania, przy czym mąż i żona mogą złożyć osobne podania.

W podaniu należy podać szczegółowe dane osobowe, dane współmałżonka i dzieci, jeśli nie ukończyły one 21 lat. Dokładana instrukcja jak wypełnić podanie znajduje się na stronie: travel.state.gov. Na razie jest ona dostępna w języku angielskim, ale wkrótce powinno ukazać się także polskie tłumaczenie.

W loterii wizowej DV-2014 do wygrania jest 50 tys. wiz. Pula ta będzie rozlosowana pomiędzy wszystkich uczestników programu. Zasady są takie, że żaden z krajów nie może otrzymać więcej niż siedem procent ogółu dostępnych wiz. Polacy mogą, więc liczyć maksymalnie na 3,5 tys. wiz. Wizy zostaną przydzielone w roku budżetowym 2014, czyli pomiędzy 1 października 2013 roku, a 30 września 2014 r.

(Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title ... caid=1f3a9 )
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

blubery
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 05-05-11, 22:59
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Loteria Wizowa

Post autor: blubery » 07-10-12, 20:50

Hiobie fajnie, że podałeś to info. Tylko mam pytanie, co w przypadku gdy ktoś wygra zieloną kartę, a nie ma żadnej rodziny ani żadnych znajomych w USA, poleci sobie i powie "Witaj Ameryko"? Czy takie osoby powinny darować sobie loterię? Jak one mogą sobie poradzić w obcym kraju jedynie ze świstkiem w kieszeni?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Loteria Wizowa

Post autor: hiob » 08-10-12, 12:44

blubery, no właśnie. To musi być przemyślana decyzja, bo w USA wcale już nie ma "ameryki". W dzisiejszych czasach więcej sensu ma emigracja do Wielkiej Brytanii, czy Holandii lub Norwegii i innych europejskich krajów. Blisko ojczyzny i większe zarobki.

Poza tym są osoby, które są zakochane w USA i tylko tak widzą swą przyszłość, a często one przegrywają losowanie do osób, które mając więcej szczęścia wylosują wizy, a później rezygnują z emigracyjnego wyjazdu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Loteria Wizowa

Post autor: JJacek » 10-10-12, 17:15

ja sobie na następną loterie pójde :D

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Szubert » 10-10-12, 20:43

Moim marzeniem jest zamieszkanie w USA ale nie biorę udziału w losowaniu, bo nie spełniam kryteriów. Nie mam ukończonej szkoły średniej bo jestem w trakcie ;D ale wezmę udział dopiero w tedy kiedy skończę szkołę. Teraz lepiej zostawić miejsce tym co chcą wyjechać i są wstanie wyjechać.
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Awatar użytkownika
Tomasz
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 12-03-11, 11:59
Lokalizacja: Lublin

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Tomasz » 15-10-12, 23:39

Czy są jakieś sankcje jeśli zostanę wylosowany ale rozmyślę się i zrezygnuję z wyjazdu?Głównie chodzi mi o to czy będę mógł brać udział w kolejnych losowaniach.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Loteria Wizowa

Post autor: hiob » 16-10-12, 00:36

Nie sądzę, by były jakiekolwiek sankcje, ale ponieważ sam proces trwa parę lat, a za parę lat Polska znowu wyleci z tego programu, to jak ktoś teraz wylosuje, za dwa lata się rozmyśli, a za następne dwa stwierdzi, że jednak warto by ponownie spróbować, to pewnie nie będzie już miał możliwości losowania wizy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Marcinz93
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 26-02-12, 13:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Loteria Wizowa

Post autor: Marcinz93 » 23-10-12, 16:47

Również zgłosiłem się do programu loterii wizowej. Mam nadzieję, że mnie wylosują. Jak mnie wylosują to zamieszkam prawdopodobnie w stanach południowych, tańszych lub w Chicago. Fakt, że ponoć Floryda, Kalifornia, Nowy Jork, Illinois to ponoć najciekawsze stany pod względem atrakcji ale słyszałem, że tanie nie są do mieszkania.

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Loteria Wizowa

Post autor: nevesu » 24-10-12, 15:54

Zamieszkasz tam gdzie praca będzie, wierz mi ;-) (o ile wygrasz)

ODPOWIEDZ