Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Adamss3003
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 05-07-09, 00:14
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Adamss3003 » 02-11-11, 00:08

Lechita pisze:Żydzi są cały czas obrażeni na Papieża Benedykta za to, że przywrócił modlitwę o nawrócenie żydów, więc to nic nowego, tyle, że głupio robią, bo strzelaja focha zamiast sie cieszyc, że Ktos mysli o ich zbawieniu.
Przecież musieliby zaprzeczać samym sobie bo z ich punktu widzenia to ich wiara jest właściwą więc to mnie nie dziwi wogóle. Ciebie powinno w takim razie cieszyć, że ktoś sie za Ciebie modli np. do Buddy a to chyba tak nie działa?
noOne pisze:a największego wroga Kościoła o którym piszą i ostrzegają Papieże od setek lat sprowadzasz do mitu..

Nigdzie nie napisałem, że masoneria nie istnieje.
noOne pisze:to że Cie odrzuca postawa wierzącego katolika też daje do myślenia..
Nie napisałem też, że odrzuca mnie postawa wierzącego katolika tylko, że nie podoba mi sie w jaki sposób traktujesz i piszesz o niektórych sprawach
noOne pisze:też daje do myślenia..
aż sie boje co Ty sobie teraz o mnie myślisz

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Lechita » 02-11-11, 18:29

Adamss3003 pisze:Przecież musieliby zaprzeczać samym sobie bo z ich punktu widzenia to ich wiara jest właściwą więc to mnie nie dziwi wogóle. Ciebie powinno w takim razie cieszyć, że ktoś sie za Ciebie modli np. do Buddy a to chyba tak nie działa?
Z punktu widzenia czciciela drzwi od szafy jego wiara też jest prawdziwa. Ten sposób myslenia wiedzie na manowce, bo jest tylko Jeden Bóg.

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Sam » 03-11-11, 14:11

Ksiądz Boniecki po ostatniej wizycie w "Kropce nad "i"", dostał zakaz wypowiadania się w mediach, z wyjątkiem "Tygodnika Powszechnego".
Chodzi o temat krzyża w sali obrad sejmowej, oraz komentarza w TVN24 na temat występów Nergala w Telewizji Publicznej.
Za TVN24.

Jest to jeden z niewielu księży, którzy potrafią do mnie dotrzeć.
Przykro mi, że zapadła taka decyzja.

Takich księży potrzeba, bo oni szukają drogi do osób typu Biedroń, czy Palikot.

noOne

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: noOne » 03-11-11, 20:48

ja wole kapłanów którzy szukają bardziej Boga niż cokolwiek innego,
takich kapłanów nam potrzeba..

a panu Biedroniowi i Palikotowi zyczę nawrócenia

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Sam » 03-11-11, 21:07

noOne ale jeśli ktoś dotrze do nich swoimi argumentami, to chyba dobrze?
Ksiądz Boniecki jest sługą Bożym, który działa tam gdzie najtrudniej o wyniki.
Chyba o to nie masz pretensji do nikogo, że jest na szpicy i dostaje najbardziej po głowie?

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Lechita » 03-11-11, 22:58

Sam pisze:Ksiądz Boniecki po ostatniej wizycie w "Kropce nad "i"", dostał zakaz wypowiadania się w mediach
No nareszcie!
Sam pisze:ale jeśli ktoś dotrze do nich swoimi argumentami, to chyba dobrze?
Jak na razie to oni dotarli ze swoimi argumentami do niego, a to chyba źle?

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Sam » 03-11-11, 23:38

Lechita pisze:No nareszcie!
A dlaczego to jesteś taki anty, w stosunku do księdza Bonieckiego?
Lechita pisze:Jak na razie to oni dotarli ze swoimi argumentami do niego, a to chyba źle?
Uważam, że jest wręcz odwrotnie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: hiob » 04-11-11, 00:23

Panowie, przede wszystkim bardzo bym prosił o stonowanie swoich wypowiedzi. Skupcie się na temacie dyskusji, a nie na swych adwersarzach. Zbyt dużo tu jest osobistych wycieczek.
Lechita pisze:
Anaheim pisze:Znowu masoni?
BINGO !!!
Masoni to nie jest jakaś abstrakcja, to są konkretni ludzie, za których powinniśmy się wszyscy modlić. Dlatego też, moim zdaniem, jest błędem mówienie, że czemuś są winni jacyś "masoni". Winni są zawsze konkretni ludzie.
Adamss3003 pisze:Ale ta dyskusję przeglądają również osoby takie jak ja, które nie mają konkretnego zdania na temat tego czy krzyż powinien pozostać w miejscach publicznych. ...


Dlatego ta dyskusja ma tutaj miejsce. I padło już chyba wystarczająco wiele argumentów "za" i "przeciw", byś sobie mógł wyrobić jakieś zdanie.
Lechita pisze:Adams prawda jest taka, że jesli komus Krzyz przeszkadza to znaczy, że ma jakies problemy duchowe delikatnie mówiąc. A jeśli katolik zastanawia się czy Krzyż ma byc w przestrzeni publicznej czy nie to jest po prostu zdrajcą Chrystusa.


Być może, ale to forum nie jest miejscem wzajemnej adoracji "wzorowych katolików". Tutaj najmilej widziane są osoby słabe w swej wierze, ateiści, wyznawcy innych religii. Także ci, którzy nominalnie są katolikami, ale nie są nimi w swych sercach i nie rozumieją czym, albo raczej Kim jest Kościół. To dla nich jest to forum, nie dla mnie, czy mnie podobnych.

Celem tego forum jest apologetyka i ewangelizacja. Uczenie i wyjaśnianie nauki Kościoła. Nie zapominajmy więc słów św. Piotra:

"Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest. Lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali." (1 P 3, 15 BT-16 BW)
Lechita pisze:... I tu jest ukryte drugie dno: chyba wiesz, że Palikot należał do Komisji Trójstronnej a jest to organizacja stworzona przez masonerię. Masoneria służy Szatanowi i powstała w celu zniszczenia Koscioła Katolickiego...


Wszelkie wpisy, aluzje, linki, sugestie kierujące nas w stronę teorii spiskowej dziejów będą z tego forum usuwane. Czasem z tymi, którzy je głoszą. I nie ma znaczenia, czy są one prawdziwe, półprawdziwe, czy całkowicie fałszywe. Nie ma, bo to nie chodzi o to. Zawsze chodzi o człowieka, a gdy zaczynamy iść tropem teorii spiskowych tracimy go z oczy i zaczynamy "walczyć z onymi". Zaczyna to być bezosobowa dyskusja o polityce.
Lechita pisze: Jesli nie przyjmuje sie informacji o masonerii to tkwimy naiwnie w przekonaniu, że to tylko szum medialny a to jest juz otwarta walka i konfrontacja. O masonerii juz wiele zostało powiedziane, zarówno przez świeckich, jak i duchnownych i samych Papieży. Papież potepił masonerię i ostrzegał przed nią. Czy Papieze poświecaliby tyle uwagi masonerii, gdyby nie istniała, nie działała i nie miała anty-kościelnych zamiarów?
Jednak to nie jest wątek poświęcony masonerii, więc proszę o zaprzestanie tego. Jak chcesz dyskutować o masonerii, załóż osobny wątek, o ile jeszcze taki nie istnieje.
Adams, proszę Cię poszperaj w necie i poszukaj informacji o masonerii, wtedy oczy Ci sie otworza i zobaczysz, że zostałeś oszukany przez manipulatorów, którzy chca Ci wmówic, że sa niewinni i nie maja złych zamiarów.
A ja proszę, by nie udzielać innym takich rad. Zwłaszcza rad "poszperaj w necie". W Necie jest dokładnie wszystko i każdy tam może sobie wyszperać co tylko będzie chciał. Net może być doskonałym narzędziem, ale też bywa źródłem wielu fałszywych informacji, manipulacji, przekłamań i bzdur.

Lechita pisze:
Adamss3003 pisze:Nie wszyscy są tak silnej wiary jak Ty noOne.
... wystarczy zaswiadczyć odpowiednia postawą. W przypadku Krzyża stanąć przy Krzyzu i powiedzieć "non possumus" nie pozwalam na usuniecie a dlaczego? Bo to jest mój Bóg, Ojciec Wszechmogący, Stworzyciel Nieba i Ziemi i mój Zbawiciel, który przelał za mnie Swoją Krew, wycierpiał się dla mnie, zupełnie niewinnie a ja miałbym dyskutować, czy może on przebywac w miejscu publicznym czy nie? Każdy argument odpada.
Odpada dla mnie i dla Ciebie, ale nie dla tych, którzy tej wiary nie mają. I im musimy tu pomóc, nie przez demagogię, ale przez łagodne tłumaczenie naszej wiary, nasze za nich modlitwy i ofiary. Nie ma innej drogi.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: hiob » 04-11-11, 00:47

Lechita pisze:
Adamss3003 pisze:A co do komisji trójstronnej to ja nie wierze w te wszystkie teorie spiskowe zawładnięcia światem itp
A szkoda, a może przejrzyj to jeszcze i zwróć uwagę na autorów...
noOne pisze:...
a to że nie wierzysz kolego w Komisje Trójstronną, Bilderbergów, CFR, ONZ i cały ten globalistyczny syf..
to mało że ręce opadają, to nie obrażaj sie za to co pisze, ale świadczy ze chłopie nie wiesz zupełnie na czym świat stoi, kto ciagnie za sznurki, a największego wroga Kościoła o którym piszą i ostrzegają Papieże od setek lat sprowadzasz do mitu..
no sory, z taką postawą nie zrozumiesz tego świata, nie zrozumiesz też Kościoła..

i bez urazy, nadrabiaj lekcje historii, pozdro
Ja nie żartuję. Za głoszenie teorii spiskowych będę wyrzucał z forum. Nie ma żadnych "onych" pociągających za sznurki. To są zawsze konkretne osoby. I nie żadni "oni" wybierają prezydentów i posłów, robimy to my. Ty i ja.

Jeszcze raz, żeby było jasne: Nie uważam, że masoneria to mit. Ale to nie o to chodzi. Masoneria to nie są Marsjanie. Każdy mason jest człowiekiem. Na dodatek człowiekiem, którego poglądy najczęściej są nam znane. Nie ma więc znaczenia, czy jest on Marsjaninem, masonem, cyklistą, Żydem, czy jezuitą. Nie ma znaczenia do jakiego klubu należy Palikot. Znaczenie ma to, jakie on ma poglądy.

I to jest koniec dyskusji na ten temat.
Kacper230 pisze:
noOne pisze:dlaczego mam pisać żyd z dużej ?
piszemy: muzulmanie, buddysci, katolicy, żydzi itd nie widzę tu wyjątkowości aby pisać z duzej


muzulmanie, buddysci, katolicy - wyznania religijne

Żydzi - narodowość , piszemy z dużej litery , tak samo jak Polacy

Tak na marginesie. Religia Żydów to judaizm.
Żydzi to naród i żydzi to wyznawcy judaizmu. W zależności od tego o czym mówimy, poprawnie po polsku piszemy albo z wielkiej, albo z małej litery.

Słownik ortograficzny PWN:
Żyd (= członek narodu), Murzyn (= człowiek rasy czarnej), Papuas, Metys (= Indianin z domieszką krwi białej), Słowianin, Kreol (= urodzony w Ameryce Łacińskiej i na południu USA biały potomek kolonizatorów i emigrantów europejskich), Masaj,
ale: żyd (= wyznawca judaizmu), murzyn (= ktoś bardzo opalony; ktoś wykonujący za kogoś jakąś pracę), metys (= zwierzę — mieszaniec).
UWAGA: W wypadku deprecjonujących, lekceważących lub żartobliwych nazw członków narodowości typu kitajec, jugol poleca się pisownię małą literą, choć rozpowszechniony zwyczaj pozwala pisać je wielką, zwłaszcza gdy jest to uzasadnione etymologicznie: angol, jugol, kitajec, niemiaszek, pepik a. pepiczek, rusek, żydek. Analogicznie piszemy wyraz negr, będący pejoratywnym określeniem człowieka rasy czarnej. Podobnie, tzn. małymi literami, należy zapisywać rzeczowniki biały, czarny, żółty, czerwony, które potocznie oznaczają kolor skóry i odnoszą się do ludzi poszczególnych ras.
(Pomijam tu moralny problem związany z nazywaniem kogoś pejoratywnymi określeniami typu "kitajec", czy "rusek". Chodzi jedynie o zasady poprawnej polszczyzny).
Sam pisze:Ksiądz Boniecki po ostatniej wizycie w "Kropce nad "i"", dostał zakaz wypowiadania się w mediach, z wyjątkiem "Tygodnika Powszechnego".
Chodzi o temat krzyża w sali obrad sejmowej, oraz komentarza w TVN24 na temat występów Nergala w Telewizji Publicznej.
Za TVN24.

Jest to jeden z niewielu księży, którzy potrafią do mnie dotrzeć.
Przykro mi, że zapadła taka decyzja.

Takich księży potrzeba, bo oni szukają drogi do osób typu Biedroń, czy Palikot.
Na razie jest to tymczasowy zakaz, aż do rozpatrzenia jego sprawy przez przełożonych zakonu, do którego on należy. Mnie też jest przykro, że taka decyzja zapadła, ale mnie jest przykro z innego powodu. Jest mi przykro, że on swymi wypowiedziami sprowokował takie działanie.

Nam trzeba księży świętych i zawsze wiernych nauczaniu Kościoła. A drogą do Biedronia i Palikota nie może być chodzenie na skróty. Kościół jest Skałą, nie kogucikiem na dachu. I dobrze, by wszyscy i zawsze o tym pamiętali.
yaro21 pisze:Jak zwykle w niedzielę przeglądałem Gościa Niedzielnego i nie mogłem się powstrzymać, by nie wkleić tu linka do znakomitego felietonu Franciszka Kucharczaka, Koniec palikatolików, Który znakomicie pasuje do tematu naszej rozmowy. Jak zwykle pan Kucharczak trafia w samo sedno problemu.
Hiobie, aż Ci zazdroszczę, że znasz go osobiście. Zawsze zaczynam lekturę Gościa Niedzielnego właśnie od felietonów pana Kucharczaka.
Dzięki za ten link. Ja sam sobie zazdroszczę, że go znam. :-D I mam nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzę ponownie państwa Kucharczaków i podtrzymamy tę przyjaźń.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Lechita » 04-11-11, 15:11

hiob pisze:Ja nie żartuję. Za głoszenie teorii spiskowych będę wyrzucał z forum. Nie ma żadnych "onych" pociągających za sznurki. To są zawsze konkretne osoby.
A czy jak polece nazwiskami to bedzie dobrze, czy bedzie ajwaj?

hiob pisze:To dla nich jest to forum, nie dla mnie, czy mnie podobnych.
Kto tu w takim razie jest Wielkim Mistrzem i kogo nalezy słuchac, bo musi byc jakis punkt odniesienia, poniewaz
hiob pisze:najmilej widziane osoby słabe w swej wierze, ateiści, wyznawcy innych religii. Także ci, którzy nominalnie są katolikami, ale nie są nimi w swych sercach i nie rozumieją czym, albo raczej Kim jest Kościół
utworzą tutaj jakąś religię Novus Ordo :-(

Adamss3003
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 05-07-09, 00:14
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Adamss3003 » 04-11-11, 15:54

Dobrzehiob że znalazłeś chwilke na kilka słów bo bardzo Cie w tym temacie brakowało.
Lechita pisze:Kto tu w takim razie jest Wielkim Mistrzem
Moim zdaniem wielkim mistrzem na tym forum jest chyba każdy, kto swoją wypowiedzią pomógł osobom niewerzącym lub słabej wiary zbliżyć się do Boga, każdy kto odpowiadając na pytania, tłumacząc i rozwiewając wątpliości skierował kogoś na właściwą scieżke zmuszając do przemyślenia niektórych spraw. Jest na tym forum kilku takich mistrzów którym dziękuje za obecność ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: hiob » 06-11-11, 01:09

Lechita pisze: A czy jak polece nazwiskami to bedzie dobrze, czy bedzie ajwaj?
Przede wszystkim musimy wszyscy pamiętać, że to nie jest forum polityczne. Możemy rozmawiać o pewnych politycznych aspektach, jeżeli dotyczą one spraw, którymi zajmuje się nauka Kościoła. Na przykład definiowanie małżeństwa, zapłodnienie in vitro itp. Natomiast nie będziemy tu dyskutować o tym, czy światem rządzi tajny rząd, czy nie. Naszym światem i tak rządzi nasz Pan i to nam powinno wystarczyć.
Kto tu w takim razie jest Wielkim Mistrzem i kogo nalezy słuchac, bo musi byc jakis punkt odniesienia, poniewaz
hiob pisze:najmilej widziane osoby słabe w swej wierze, ateiści, wyznawcy innych religii. Także ci, którzy nominalnie są katolikami, ale nie są nimi w swych sercach i nie rozumieją czym, albo raczej Kim jest Kościół
utworzą tutaj jakąś religię Novus Ordo :-(
[/quote]

Wielki Mistrzem zawsze tu będzie Pan Jezus i każdy temat będzie rozpatrywany pod kątem tego, czy zbliża nas do Boga, czy nie. Nie bardzo rozumiem zresztą Twoją uwagę o jakimś "tworzeniu religii Novus Ordo". Natomiast jeżeli chodzi o odpowiedzialność za to, co tu jest zamieszczane, to choć do pewnego stopnia każdy sam jest za to odpowiedzialny, to ostatecznie największa odpowiedzialność spoczywa na mnie, bo ja niejako firmuję swoim nazwiskiem to forum. Jednak każdy musi pamiętać, że są tu tysiące postów, których nawet nie miałem czasu i możliwości przeczytać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ