Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Bianko
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 09-10-11, 21:58
Lokalizacja: Poland Slupsk
Kontakt:

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Bianko » 13-10-11, 21:38

noOne pisze:niedługo i muzułmanie i zydzi klęczeć bedą przed Tabernakulum na katolickiej Mszy sw.
Kolego noOne Bóg jest jeden ale ma wiele wcieleń skąd masz pewność że to nie Bóg jest głosem Alleach czy Buddy . Nie wolno potępiać innych Religi tylko z tego powodu że ich nie rozumiemy . Z zawodu jestem Aktorem a zarazem bacznym obserwatorem ludzi , bywam w różnych zakątkach świata ostatnim czasy będąc w Egipcie modliłem się do Boga będąc w Meczecie czy w takim wypadku ta modlitwa jest nie ważna ??
Ostatnio zmieniony 13-10-11, 22:00 przez Bianko, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam cie - a gdy cie widze udaje ze cie nie widze . Kocham cie - a gdy cie spotykam udaje ze cie nie kocham . Zgine przez ciebie - nim zgine krzyknę ze gine przypadkiem .

noOne

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: noOne » 13-10-11, 21:49

ja z zawodu jestem Elektronikiem :)
i tylko piszę jak sprawa wygląda, że jest jedna Prawda i tysiąc kłamstw, to jest takie proste..
drzewo można nazwać drzewem i tylko to jest prawdą,
jeśli ktoś będzie je nazywał motocykl czy komputer czy inny przedmiot.. to już są te kłamstwa..

co do Twojej modlitwy, nie wiem do kogo się modliłes i jak, więc nie wypowiem się..

Bianko
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 09-10-11, 21:58
Lokalizacja: Poland Slupsk
Kontakt:

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Bianko » 13-10-11, 22:04

noOne pisze:ja z zawodu jestem Elektronikiem :)
i tylko piszę jak sprawa wygląda, że jest jedna Prawda i tysiąc kłamstw, to jest takie proste..
drzewo można nazwać drzewem i tylko to jest prawdą,
jeśli ktoś będzie je nazywał motocykl czy komputer czy inny przedmiot.. to już są te kłamstwa..

co do Twojej modlitwy, nie wiem do kogo się modliłes i jak, więc nie wypowiem się..
Pisałem że Modliłem się do Boga jak wiadomo Bóg jest tylko jeden .
Patrząc z Punktu widzenia wiary. Tyle ile na świecie jest kultur tyle będzie wyznań ale Bóg nada będzie ten sam ale może być przedstawiany na różnoraki sposób . Ale w tym temacie może niech sie wypowie kolega Hiob gdyż może tu dojść do niepotrzebnych kłótni czego nie chcemy .
Szukam cie - a gdy cie widze udaje ze cie nie widze . Kocham cie - a gdy cie spotykam udaje ze cie nie kocham . Zgine przez ciebie - nim zgine krzyknę ze gine przypadkiem .

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: skrzydlaty » 13-10-11, 22:15

Bianko,
Zrozumiałem, że zawsze modlisz się do tego samego Boga, to jaki jest Bóg do którego się modlisz? Co możesz o Nim powiedzieć?
Ostatnio zmieniony 13-10-11, 22:16 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Sam » 13-10-11, 22:33

Bianko,
Zrozumiałem, że zawsze modlisz się do tego samego Boga, to jaki jest Bóg do którego się modlisz? Co możesz o Nim powiedzieć?
Bianko pisze:Pisałem że Modliłem się do Boga jak wiadomo Bóg jest tylko jeden .
skrzydlaty może nie rozumiem czegoś, ale to mi wygląda na prowokację i zaczepkę z Twojej strony.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: skrzydlaty » 13-10-11, 22:45

Moje pytanie jest w dobrej wierze, po prostu nie jestem pewien, o jakim Bogu mówi Bianko. Nic złego nie miałem na myśli, ani nie planuję żadnego podstępu.
Samo stwierdzenie "wiadomo że Bóg jest jeden" nie rozwiązuje problemu.
Ostatnio zmieniony 13-10-11, 22:50 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Twin » 13-10-11, 22:45

Sam pisze:skrzydlaty może nie rozumiem czegoś, ale to mi wygląda na prowokację i zaczepkę z Twojej strony.
Sam, dlaczego na zaczepkę? Też chętnie się dowiem do kogo modli się Bianko. Bóg chrześcijan, Allah, Budda to są różne byty inaczej opisywane i inaczej rozumiane. Prawdziwy Bóg na pewno nie jest nimi wszystkimi bo musiałby przeczyć samemu sobie a to jak wiemy jest nie do pogodzenia z istotą Boga.
Ostatnio zmieniony 13-10-11, 22:46 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Sam » 13-10-11, 23:03

Bo mnie się zdaje, że chodzi o jedynego Boga.
Tego który dał 10 przykazań.

Adamss3003
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 05-07-09, 00:14
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Adamss3003 » 13-10-11, 23:40

noOne pisze: drzewo można nazwać drzewem i tylko to jest prawdą,
jeśli ktoś będzie je nazywał motocykl czy komputer czy inny przedmiot.. to już są te kłamstwa..
ale drzewo można też nazwać np "tree" i co wtedy?

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: brunatny » 14-10-11, 00:05

Dziękuje wszystkim za komentarze do mojej propozycji ale jeżeli POLSKA jest krajem katolickim to nie powinniśmy się godzić na tego typu zachowania , chyba niektórzy zapomnieli o tak pięknym zwrocie BÓG HONOR OJCZYZNA który był hasłem przewodnim naszych patriotów przez wieki To jest tylko moje zdanie i nie musi nikt się za nim zgadzać ale posłuchajcie co na temat KRZYŻA mówił nasz rodak Karol Wojtyła http://www.youtube.com/watch?v=en4zmxxt ... re=related
a ten kawałek jest o tych którzy kochają krzyż http://www.youtube.com/watch?v=YQ-EbYkdNRg
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Anaheim » 14-10-11, 06:51

noOne pisze:ja z zawodu jestem Elektronikiem :)
i tylko piszę jak sprawa wygląda, że jest jedna Prawda i tysiąc kłamstw, to jest takie proste..
drzewo można nazwać drzewem i tylko to jest prawdą,
jeśli ktoś będzie je nazywał motocykl czy komputer czy inny przedmiot.. to już są te kłamstwa..

co do Twojej modlitwy, nie wiem do kogo się modliłes i jak, więc nie wypowiem się..
No to żeś dał przykład... Świerk i dąb są inne od siebie a wciąż drzewa! Jawa i Kawasaki też są znacznie inne a oparte o to samo.. Jedne spełaniają swoje zadanie gorzej a drugie lepiej to samo jest z religią.

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: racjonalista » 14-10-11, 12:07

brunatny pisze: ale jeżeli POLSKA jest krajem katolickim to nie powinniśmy się godzić na tego typu zachowania
Powiedz to osobom wychowanym w innej wierze.

Moje zdanie jest takie: miejsce publiczne = miejsce neutralne światopoglądowo. I jak ma być symbol religijny, to albo wszystkie, albo w ogóle. I tak nie do końca rozumiem ideę wieszania krzyża np w każdej sali w szkole. Sala katechetyczna jak najbardziej, ale sala matematyczna?

Oczywiście sam pomysł "walki" akurat teraz, gdy wokół jest wiele innych poważniejszych problemów uważam za głupi.
Szukam i nie mogę znaleźć...

Damiano
Przyjaciel forum
Posty: 450
Rejestracja: 06-05-10, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Damiano » 14-10-11, 13:35

No, ale skoro Polska jest krajem katolickim, to nie rozumiem tego zdejmowania krzyża. To tak jakby powiedzieć Hiobowi, żeby zmienił tematykę tego forum, bo wchodzą tu innowiercy i ateiści, których to może obrażać. :roll:

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: KubaCh » 14-10-11, 14:08

Damiano pisze:ale skoro Polska jest krajem katolickim
A jest? Moim zdaniem tylko na poziomie deklaracji. Gdyby była rzeczywiście krajem katolickim, to by nie było w ogóle takiej dyskusji.

Damiano
Przyjaciel forum
Posty: 450
Rejestracja: 06-05-10, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Re: Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

Post autor: Damiano » 14-10-11, 14:29

A jest? Moim zdaniem tylko na poziomie deklaracji.
No więc jednak jest.

ODPOWIEDZ