Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Czernin
Przyjaciel forum

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Czernin » 17-07-14, 18:08

hiob pisze:Jak ludzie wymyślają takie cuda?
Wymyśli to jedno, ale jak zrobić, o to jest pytanie.
Patrz się na to Hiobie:

_________$$__________$$$_____$$____$__
_________$$$____$___$$$$____$$$___$$__
_$$$$____$$$___$$___$$$$___$$$$___$$__
__$$$$___$$___$$$$_$$$$$___$$$$___$$__
___$$$$__$$$__$$$_$$$$$____$$$$__$$___
$__$$$$_$$$$___$_$$$$$_____$$$$_$$$__$
$$_$$$$$_$$____$$$$$$_____$$$$$_$$__$$
$$$$_$$$$_$___$$$$$$_$___$$$$$_$___$$$
$$$$$$_$$$_$__$$$$$$_$$_$$$$$_$___$$$$
__$$$$$$_$_$$$_$$$$$$$_$$$$$____$$$$$_
$$$_$$$$$$_$$$$_$$$$$$_$$$$___$$$$$___
_$$$$_$$$$$$_$$__$$$$$_$$$__$$$$$_____
_____$$$_$$$$$_$__$$$$_$__$$$$________
__________$_$$$$__$$$$__$$$$__________
_______________$$_$$$_$$$_____________
_________________$$$$$$_______________
_______________$$$$$$$$$$_____________
______________$$$$$$$$$$$$____________
_____________$$$$$$$$$$$$$____________
____________$$$$$$$$$$$$$$$___________
___________$$$$$$$$$$$_$$$$___________
__________$$$$$$$$$$$_$$$$$___________
___$______$$$$$_$_$$$_$$$$$$__________
___$$____$$$$_$$_$$$__$$$$_$__________
____$$__$$$$_$$_$$$$______$$$_________
_____$$_$$$$_$$_$$$$_______$$$________
_____$$$_$$_$$$_$$$$$______$$$$_______
______$$$__$$$_$__$$$$________________
______$$$$$$$$_____$$$________________
______$()$()$$$______$$$_______________
______$$$$$$$_______$$$_______________
______$(^)$$_________$$$$_____________

To się nazywa ASCII-arty. Kiedyś kolega z pewnej gry zrobił dla mnie coś takiego w jakimś programie graficznym, a ten obrazek wyżej skopiowałem także z internetu. Kiedyś jeszcze widziałem smoki, lwy, wilki, panią w bikini, czaszki i inne takie.

Mam takie pytanie do Ciebie Hiobie, z innej beczki, mianowicie czy Księga Joba i Hioba to jest to samo? z góry dziękuje za odpowiedź. ;-)
Ostatnio zmieniony 17-07-14, 18:10 przez Czernin, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz umiał myśleć, to świat pomyśli za Ciebie.
www.zchrystusem.pl - zapraszam na forum moje i Dominika.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum

Post autor: Arturo » 17-07-14, 18:17

Kiedyś dawno temu trochę interesowałem się ASCII ART-em, ale jakichś spektakularnych prac własnego autorstwa nie posiadam. Istnieją programy do generowania takich obrazków. Jednak "prawdziwy artysta" ponoć robi to w notatniku!

Odpowiem za Hioba bo akurat znam odpowiedź. Księga Hioba i Joba to to samo. Księga nazywała się Księgą Joba w jakichś starszych tłumaczeniach Biblii.

Pozdrawiam
Artur
Ostatnio zmieniony 17-07-14, 18:28 przez Arturo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 17-07-14, 21:32

Czernin, ale ta grafika, którą pokazujesz, jest w pewnym sensie "normalna", bo są użyte zwykłe znaki i symbole. Ale jak napisać coś takiego: ͡° albo takiego: ͜ʖ ͡ :?:

Rozumiem, że są to jakieś kody, bo klawiatura nie ma takich symboli. Ja jednak ich nie znam i jedynie potrafię to skopiować.

Księga Hioba nazywa się chyba w każdym innym tłumaczeniu, katolickim i protestanckim, polskim i angielskim, Księgą Joba. Nie wiadomo dlaczego w Tysiąclatce przetłumaczono to jako Księga Hioba, ale ponieważ to najpopularniejsze tłumaczenie, które jest używane w czasie liturgii, to Job w Polsce został Hiobem. W Biblii księgarni św. Pawła też jest on Hiobem.

Może przyczyną było podobieństwo imienia Job do rosyjskiego przekleństwa? Ale w katolickiej encyklopedii jest takie wytłumaczenie, że "hiob" brzmi bardziej, jak oryginalne, hebrajskie imię, które jest słowem dwusylabowym. Czyli, że powinno się to wymawiać bardziej jak: "Hi-ob", czy też "i-ob"

A teraz coś z innej beczki. Odebrałem zegarek z naprawy. Jestem lżejszy o 1200 dolarów i niezbyt zadowolony z efektu. :cry: Prawdę mówiąc zrobili dziadostwo. Poniżej kopia mojego wpisu na forum zegarkowym:

Naprawa kosztowała więcej, niż się spodziewałem. Sama regeneracja mechanizmu wyniosła 862 dolary, czyli tyle, ile mi powiedzieli wcześniej, ale nie powiedzieli mi, że cena ta nie obejmuje odnowienia koperty. Za tę usługę musiałem zapłacić dodatkowo 144 dolary, co może nie byłoby tragedią, gdyby to odnowienie przywróciło ją do takiego stanu, w jakim była 35 lat temu. Niestety nie udało się to im i koperta jest po prostu uszkodzona.

Problem polegał na tym, że je kiedyś wygrawerowałem swój podpis na "denku" zegarka. Myślałem, że regeneracja usunie skutki mojej radosnej twórczości, ale jedynie lekko "zamaskowała" moją grawerkę. Rozumiem, że nie da się ścierać metalu w nieskończoność, ale zabrakło im dosłownie setnych części mm. Nie wspominając już, że przecież da się uzupełnić ubytki metalu, co widziałem na jakimś filmie pokazującym regenerację kopert zegarków. Nie udało się im także usunąć zwykłych zadrapań z boków koperty -jak to widać na poniższych zdjęciach.

Nic też nie zrobiono ze wskazówkami: Godzinową i minutową. A jak coś zrobiono, to niewiele. Wskazówka od stopera, "duży sekundnik" jest albo nowa, albo odnowiona i ma ładny, jaskrawo-czerwony kolor - dużo bardziej "ostry", niż to wyszło na zdjęciach.

Zobaczymy jak będzie się sprawował, jaki będzie dokładny itp. Na razie przyciski od stopera działają "inaczej", górny, uruchamiający stoper i zatrzymujący go, ma wyraźne "dwa stopnie", dwa kliknięcia - nie było tego dawniej. Pierwsze kliknięcie, czy też opór nie robi nic, dopiero drugie uruchamia, lub zatrzymuje stoper. Inaczej mówiąc przycisk ma dość dużą "wolną drogę", "free play" zanim jest opór, który trzeba pokonać, by włączyć lub zatrzymać stoper. Ale to może być tylko moja imaginacja, że jest coś inaczej, niż było - nie nosiłem tego zegarka kilka ładnych lat.

Pytałem też o bransoletę, oczywiście mając na myśli oryginalną. Otrzymałem odpowiedź, że mają, ale to nie jest oryginał - i nie wygląda jak oryginał. Na dodatek kosztuje 180 dolarów. Razem więc rachunek wyniósł 1186 US$, a efekt jest taki, jak na poniższych fotkach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

M4ku
Przyjaciel forum

Post autor: M4ku » 18-07-14, 08:03

Żeby uzyskać różne dziwne znaczki wystarczy użyć "Alt Kodów". Tutaj jest jedna z lis podających kody:

http://fsymbols.com/keyboard/windows/alt-codes/list/

A robi się to tak: Przytrzymujesz lewy alt => wpisujesz kod => puszczasz alt i gotowe - znaczek się pojawia ;)

(っ◕‿◕)っ

Bogumił
Przyjaciel forum

Post autor: Bogumił » 18-07-14, 12:48

Hiobie, wcześniej nie mogłem się pochwalić bo nie miałem neta. Poprawkę z egzaminu na B zdałem POZYTYWNIE :D Bez jakiegokolwiek błędu :D :D

JJacek
Administrator

Post autor: JJacek » 18-07-14, 13:31

Gratuluję Bogumił :-)

Bogumił
Przyjaciel forum

Post autor: Bogumił » 18-07-14, 14:19

Dziękuję JJ :-D

ValcoPL
Przyjaciel forum

Post autor: ValcoPL » 23-07-14, 11:39

Witam, wszystkich to mój pierwszy post :) i o to ten fiat ;( http://screenshooter.net/99997877/mhdqrad
Ostatnio zmieniony 23-07-14, 11:41 przez ValcoPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 24-07-14, 11:02

Z tego fiata to już nic nie będzie.

A ja dostałem dziś nowe mikrofony. Wiem już na czym polegał problem z audio w ostatnim filmie - mikrofon, którym nagrywałem, był monofoniczny i nagrywa tylko w jednym kanale. Działa dobrze, gdy nadaję na żywo z ciężarówki, bo tam jest dźwięk mono, ale nie mogę go używać do nagrywania w GoPro.

Moje nowe mikrofony: http://www.amazon.com/gp/product/B00I60 ... UTF8&psc=1

http://www.amazon.com/gp/product/B000BT ... UTF8&psc=1

A to ten monofoniczny:

http://www.amazon.com/gp/product/B003D2 ... UTF8&psc=1

Wszystkie przetestowane i działają bardzo dobrze. Zresztą użyję jednego z nich nagrywając jutro komentarze do Ewangelii.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
ferdek
Przyjaciel forum

Post autor: ferdek » 24-07-14, 11:38

No ładne cacka Hiobie :mrgreen: Ten Olympus mi się podoba, taki profesjonalny ;-)
No ale nie chwalmy mikrofonów przed zachodem słońca (chyba jakoś tak to było :-? )
Usłyszymy, ocenimy :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 24-07-14, 12:44

Hiob się pochwalił odnowionym zegarkiem, ja się pochwalę swoim, jeszcze nie odnowionym Atlantic. Zegarek został mi w "spadku" po dziadku, on jak dobrze pamiętam miał go od swojego taty, czyli mojego pradziadka. Jak łatwo można obliczyć jest spoooro starszy ode mnie. Wymaga drobnej naprawy mechanicznej oraz troszkę wkładu w estetykę.

Na co dzień używam innego czasomierza, jest bardziej uniwersalny- Casio Protrek PRW 1300, taki mały kombajn, świetnie się przewidywania pogody w lato, poza tym jest całkowicie bezobsługowy. Też by mu się przydała lekka polerka ponieważ przeżył niejeden wypadek, w tym nawet jeden poważniejszy na rowerze. :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 24-07-14, 13:32

ferdek, test mikrofonów w najnowszych ciekawostkach, które właśnie kończę "sklejać".

grzegorzw125, mój tata miał Atlantica, takiego z czarną obwódką tam, gdzie są cyfry. Niedawno zobaczyłem, że firma Atlantic wypuściła "klasyczny" model właśnie zrobiony na wzór tamtego. Nie wiem co się stało z zegarkiem mojego taty, gdzieś przepadł, ale zastanawiam się, czy nie kupić tego nowego modelu:

http://ep.yimg.com/ay/yhst-837247263936 ... -93r-3.gif

MRC
Przyjaciel forum

Post autor: MRC » 25-07-14, 12:43

Hiobie czy zabiegałeś o materiał z radia Jasna Góra gdzie udzieliłeś wywiadu, który emitowano bodaj 9 lipca albo o godzinie 10 albo 11 ?

Awatar użytkownika
piotr78
Administrator
Kontakt:

Post autor: piotr78 » 25-07-14, 13:39

Witaj Hiobie można do mikrofonu Pyle-Pro PMEM1 monofonicznego do kupić adapter stereo do mono http://www.amazon.com/Cables-40634-Ster ... le+Adapter

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 25-07-14, 15:20

MRC, nie, nie kontaktowałem się jeszcze z nimi.

piotr78, pewnie trzeba będzie kupić coś takiego, albo poszukać w domu. Nie zdziwiłbym się, gdybym znalazł taki adapter w swoich rupieciach.

ODPOWIEDZ