Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Gerwazy
Przyjaciel forum
Posty: 70
Rejestracja: 24-08-13, 03:42
Lokalizacja: b.d.

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Gerwazy » 19-05-15, 11:04

Polityka wszędzie. Mnie ostatnio naszło jakieś rozmyślanie. Widziałem urywek w telewizji jak pewien polityk się modlił. Poczułem się nieswojo i jakaś formę obrzydzenia tej sytuacji. Z jednej strony znane jest jego podejście do sprawy invitro gdzie popiera ja i broni. Z drugiej strony przed kamerami modli się. Zastanawia mnie teraz czy mam prawo moralne tak sadzić, ze ta sytuacja jest niewłaściwa. Ze on nie powinien tak oficjalnie wykonywać takich pobożności.
Jeszcze mnie ta polityka wpędzi w jakiś grzech.

Czy polityk popierający invitro albo eutanazje czy aborcje możne według Was uzyskać rozgrzeszenie?

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Marek MRB » 19-05-15, 13:26

Czy polityk popierający invitro albo eutanazje czy aborcje możne według Was uzyskać rozgrzeszenie?
Oczywiście. Pod warunkiem że przestanie te rzeczy popierać...
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 19-05-15, 20:07

Przypominam że rozmowa o bieżącej polityce jest zabroniona na tym forum, chyba że dotyczy religii, czyli invitro w polityce może być.

Jeden post już usnąłem.
Ostatnio zmieniony 19-05-15, 20:10 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

pneumat
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 08-03-15, 10:02
Lokalizacja: Tychy

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: pneumat » 19-05-15, 20:51

Zapraszam zainteresowanych do obejrzenia moich nieporadnych filmów z wystawy Auto Nostalgia 2015. Pierwszy z nich pod adresem : https://www.youtube.com/watch?v=L4N0fRsCQ7o
pneumat

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Marek MRB » 19-05-15, 21:48

Martinus pisze:
Marek MRB pisze:
Czy polityk popierający invitro albo eutanazje czy aborcje możne według Was uzyskać rozgrzeszenie?
Oczywiście. Pod warunkiem że przestanie te rzeczy popierać...
Ale co jeśli np. jakiś polityk podpisał ustawę taką, że można zabijać nienarodzone dzieci (ci mordercy w fartuszkach i garniturku mówią na to abortować) on niby się nawrócił, ale ustawa dalej funkcjonuje to co?
To nic. Oczywiście powinien zrobić wszystko co możliwe, by odwrocić ten stan rzeczy (a przedtem publicznie zmienić zdanie), ale rozgrzeszenie otrzymuje z chwilą uświadomienia sobie grzechu, żałowania za niego, postanowienia odwrócenia się od niego i wyznania spowiednikowi.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 19-05-15, 22:10

Mozna to uzasadnic na prostym zyciowym przypadku: pijany kierowca przejezdza pieszego na smierc.
Cz y nie ma juz dla niego przebaczenia?
Oczywiscie - zabity w wypadku nie zostanie przywrocony juz tu do zycia - ale jest juuz jego dusza w rekach Boga.
A tak poza tym;: kazdy musi umrzec ( czy dzis, czy kiedy indziej) i w ostatecznosci bedzie w rekach Boga.
Nie mozna odwrocic tego, co sie zle zrobilo - za to mozna odrzucic chec czynienia zla i reszte zycia przezyc tak, aby czynic dobra w zgodzie z Bogiem.
Pozdrawiam serdecznie.
konik

WaldekSP16
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 22-04-15, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: WaldekSP16 » 20-05-15, 10:15

historia jednego zakrętu 30 RAJD KARKONOSKI https://www.youtube.com/watch?v=_RqS7G4Nor8

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 20-05-15, 10:33

Przypominam o możliwości zawiadamiania o LIVE poprzez SMSy.
Jeśli jesteś zainteresowany to wyślij SMS z numeru na który chcesz dostawać powiadomienia podając swój nick pod numer 730994199 (play). Usługa jest darmowa.

przykład, jak takie smsy wyglądają:


Obrazek
Ostatnio zmieniony 20-05-15, 10:35 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Bob
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 05-10-13, 21:39
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Bob » 21-05-15, 16:26

Coś wam chcę pokazać, coś czego sam byłem ofiarą i nie tylko ja, ale wielu świetnych kolegów... Na ten filmik trafiłem przypadkowo, nie znam gościa. Ale zrobił to o czym ja zawsze myślałem pozdrawiam hej http://youtu.be/mSGjs6EV2hA

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: grzegorzw125 » 21-05-15, 22:23

Witam witam witam.

Potrzebuję pomocy, najlepiej ludzi którzy lubią sobie poczytać, najlepiej ludzi którzy lubią sobie poczytać o prawie :)

Sprawa jest taka, napisałem pracę, potrzebuję jednak osoby która mi sprawdzi błędy. Ja już ją czytałem 3 razy, ale mimo to boję się że gdzieś ogonka zabrakło, gdzieś coś osobno napisałem lub gdzieś coś zjadłem.

Dlatego jeśli ktoś miałby ochotę przeczytać moje wypociny do poduszki, przy porannej kawie, czy też w pracy to czułbym się zobowiązany.

Chętnych proszę o kontakt przez prywatną wiadomość, prześlę wszystko.
Dziękuję!
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 22-05-15, 16:45

Trzeba będzie pewną rzecz przedyskutować.
Obecnie powiadomienia na SMS są wysyłane za darmo dzięki uprzejmości smsmega.pl.
Jest to w taki sposób załatwione że możemy za jednym razem, hurtowo wysłać większość ilość SMSów jednym kliknięciem

Jak wiadomo, trudno powiedzieć jak długo ta strona będzie funkcjonować. Jeśli macie jakieś znajomości gdzie można by w razie czego skorzystać z podobnej usługi za darmo to dajcie znać.

Można by jeszcze własną bramkę SMS postawić, ale to by się już wiązało z kosztami. Z 400zł za sprzęt do wysyłania SMSów, plus z 200zł rocznie na opłaty żeby karta SIM działała i za SMSy, żeby były bez limitu. Dodatkowo trzeba by było skrypty napisać do wysyłki SMSów, ale to by się powoli zrobiło.

Na razie SMSY dochodzą, ale trzeba być przygotowanym mniej więcej co robić, jak strona od SMSów zniknie.

Dlatego chce znać Wasze zdanie na ten temat.

Grzegorz Gawend
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 16-03-15, 21:41
Lokalizacja: wałbrzych

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Grzegorz Gawend » 24-05-15, 03:32

http://w767.wrzuta.pl/obraz/1fPQ1knGZCb/s80 moje kochane najukochańsze s80

madeinkrakow
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 21-05-15, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: madeinkrakow » 24-05-15, 03:35

Ostatnio zmieniony 24-05-15, 03:54 przez madeinkrakow, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 24-05-15, 10:00

madeinkrakow pisze:Koncerty Sikorowskiego
Trochę opisz, dlaczego to tutaj wstawiłeś.
Bo wygląda mi to na spam w celu pozycjonowania strony.

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: WebTom » 24-05-15, 10:06

Dominik pisze:
madeinkrakow pisze:Koncerty Sikorowskiego
Trochę opisz, dlaczego to tutaj wstawiłeś.
Bo wygląda mi to na spam w celu pozycjonowania strony.
To ja powiem, że wstawił, bo Hiob na lajwie prosił. :)

ODPOWIEDZ