Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
piotr78
Administrator
Posty: 46
Rejestracja: 07-12-13, 14:29
Lokalizacja: Kraków Kurdwanów stary
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: piotr78 » 04-03-16, 11:17

Mercedes Benz 1113/Bachert - OSP Gosprzydowa http://www.grzegorzp.ionic.pl/details.p ... 96f4d3b35f

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 12-03-16, 15:12

Mój pobyt w sanatorium. Historia trochę ubarwiona, nazwiska i imiona w przedstawionej historii nie są przypadkowe.


Dzień pierwszy
Zakwaterowanie drugim piętrze i badania lekarskie

Dzień drugi
Dwa piętra w dół, na śniadanie dwie parówy i dżemik. Później busikiem pamiętającym chyba jeszcze czasy PRL na zabiegi na fizjoterapie. Znów piętro w dół, zaczęło się ze kazali mi zdjąć medalik, potem wsadzili moje cztery kończyny w urządzenie z czterema michami z wodą i puścili przez nie prąd, przeżyłem to jakoś, zabieg zwał się czterokomorówką. Następnie poszedłem na sale rehabilitacyjna, gdzie rehabilitowały mnie dwie piękne panie rehabilitantki, gdyby nie widok na starszą pani która ćwiczyła obok mniej, której coś wychodziło z tyłu to moje ciśnienie skoczyło by i nie miał bym jak wymachiwać kończyną dolna na ugulu. Ugul to takie ukartowane miejsce z leżanką, do którego rehabilitantki mnie przywiązały. Potem poszedłem do drugiego budynku, gdzie zażywałem kąpieli siarczkowych i kąpieli wirowych. Na obiad był krupnik i filet z kurczaka i do tego słodzony soczek z truskawek.


Dzień trzeci, piątek
Śniadanie, rybka i twarożek.
Zabiegi zaczęły się od podłączenie mnie pod prąd, tym razem wyrok na mnie wykonywała pani rehabilitantka, znowu przeżyłem.
W łazienkach, tak zwal się budynek z zabiegami wodnymi znalazłem wielka księgę z życzeniami od kuracjuszy. Pamiętałem ze Hiob mówił coś o tym że jego ukochana Grażynka ma być w Solcu Zdrój, jak byli rok temu w Polsce. Znalazłem kilka wpisów kuracjuszy z USA, ale żadnego od pani Grażynki nie było, był np. Od pani Ireny z dnia 19.06.2015. Na koniec po zabiegach poszedłem na leżakowanie, na taką specjalną sale do tego celu. W tym dniu udało mi się uniknąć ćwiczeń, ale moje szczęście nie trwało długo, gdyż rehabilitantki powiedziały że wezmą mnie w obroty jutro w osobnej sali gdzie będę sam z nimi. Ja che do domu! Potem miałem obiad, na którym była zupa grzybowa, a na drugie danie była rybka z ziemniakami i kapustą.

Dzień czwarty, sobota
Rehabilitantki mnie wystawiły, zamiast ich ćwiczył ze mą rehabilitant. Nigdy, nie ufajcie rehabilitantkom. Może i dobrze się stało, bylem skupiony na ćwiczeniach, a nie walce z narastającym ciśnieniem. Po fizjoterapii nadszedł czas na kąpiele siarkowe. Tutaj pochwyciły mnie dwie panie, jedna ładniejsza, druga była po za obszarem moich zainteresowań, choć ładna, ale za stara. Ściągnęły ze mnie ubranie, majtki też chciały ściągnąć, ale się nie dałem, po czym wrzuciły mnie do siarki. Z kąpieli wyszedłem ledwo żywy, ustawiły mi skubane temperaturę na 37 stopni i trzymały w wannie tak długo że prawie się ugotowałem.

CDN...
Ostatnio zmieniony 12-03-16, 15:16 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ferdek
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 26-09-13, 12:38
Lokalizacja: Republika Czeska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: ferdek » 12-03-16, 17:36

Przypomniałeś mi mój pobyt w sanatorium dokladnie 2 lata temu. Rehabilitantki to Słowaczki i Czeszki ze średnią wieku 26,5 tak na oko bym powiedział. Rehabilitantów płci męskiej nie widziałem. Tylko lekarze to byli faceci. Jedzonko było pierwsza klasa. Jednym słowem bardzo miło wspominam te 4 tygodnie, chociaż nie byłem rozbierany i przywiązywany przez rehabilitantki :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 13-03-16, 10:17

Dominik, dzięki. Uśmialiśmy się oboje z Grażynką, choć wiemy, że Tobie pewnie nie zawsze tam jest do śmiechu. Pisz dalej, a najlepiej to napisz jakąś książkę, bo, jak widać, masz talent.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 13-03-16, 16:21

hiob, dlaczego ma by tu nie zawsze do śmiechu, na pewno do smutków nie mam tutaj sytuacji, jest normalnie, ludzie są pomocni. Moją historie po prostu ubarwiam trochę. W nadchodzącym tygodniu będę chciał żeby rodzice bądź rehabilitanci zrobili mi zdjęcia podczas zabiegów, żeby pokazać Wam jak to wszystko wygląda.

Na pewno nie napiszę książki o sobie, za mało się dzieju u mnie na co dzień, jak już to po prosu napiszę coś w stylu "Przygody Reksia". Przyznam że trochę nabrałem wiary we własne możliwości pisząc powyższy tekst, więc kto wie, może coś ciekawego stworzę.
Ostatnio zmieniony 13-03-16, 16:22 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czernin
Przyjaciel forum
Posty: 72
Rejestracja: 27-04-14, 21:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Czernin » 13-03-16, 22:30

Kiedyś Andrzej Grabowski mówił o swojej przygodzie w SPA, kiedy przechodził różne zabiegi, kąpiele. Twoja historia Dominiku przypomniała mi właśnie ten skecz Grabowskiego w kabarecie.
Jeśli nie będziesz umiał myśleć, to świat pomyśli za Ciebie.

Awatar użytkownika
kylo291
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 10-04-12, 15:44
Lokalizacja: Okolice Jarocin
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: kylo291 » 15-03-16, 10:06

Dominik, poprosimy też zdjęcia Pań rehabilitantek :P
Ostatnio zmieniony 15-03-16, 10:08 przez kylo291, łącznie zmieniany 1 raz.
kylo291

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 15-03-16, 15:16

Nie jestem tak odważny jak Hiob co z dentystką zrobił sobie zdjęcia, więc zdjęć z nimi nie będzie.

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 16-03-16, 17:55

Dzień piąty, śniadanie, obiad, kolacja i spanie.

Dzień szósty, siódmy i ósmy
Zaczęły się ćwiczenia indywidualne z rehabilitantką. Trochę mnie wymęczyła, nawet prace domowe mi zaczęła zadawać, karami nawet grozi jak ich nie wykonam. Na szczęści nie ma za bardzo jak kontrolować mnie czy wykonuje zlecone mi zadania, ale mimo to robię co mówi.

Nie wiem co z rehabilitantkami jest, zmówiły się, czy co. Taka jedna, bardziej się wycwaniła, miała sposób na weryfikacje prac domowych. Kilka lat temu zadała mi pacę żebym ćwiczył w domu pisanie. Niewiele myśląc przepisałem z internetu przepis na ciasteczka. Zadowolony dałem jej go na drugi dzień, ale na kolejny już dzień moja mina posmutniała, musiałem zjeść cały talerzyk ciasteczek, zakalców.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 17-03-16, 04:54

Dominik, ciasteczka może z zakalcem, ale też na pewno były z sercem, więc nie zaszkodzą. Jedz na zdrowie! :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Gość Niedzielny + CD

Post autor: MRC » 01-04-16, 11:51

Pewnie niewielu z nas przypuszczało by że Krzysztof Antkowiak jest zdolny do nagrania takiej płyty. Ja już mam tego GN; wszystko na CD trwa 24'27 min i jest tam zarówno wersja muzyczna jak i recytowana Koronki. Sztandarowy utwór trwa 16'45 min

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ujnqCpcol6U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ostatnio zmieniony 01-04-16, 11:53 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzechu
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 07-04-15, 14:07
Lokalizacja: Kiczyce

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Grzechu » 06-04-16, 23:42

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b4d22bab34c3d4ce

Strzeżcie się pana policjanta. :mrgreen:

PS. Czemu mam pytajniki zamiast polskich znakĂłw?
Ostatnio zmieniony 06-04-16, 23:49 przez Grzechu, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 07-04-16, 07:23

Grzechu pisze: Czemu mam pytajniki zamiast polskich znakĂłw?
To chyba sam jeden Pan Bóg wie. Może Dominik z NoHumankiem coś wymyślą... Nowe wpisy wyświetlają się poprawnie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 07-04-16, 07:27

Gdy w firefoxie właczymy "View" > "text encoding" > "Central European ISO" to stare wpisy się poprawiają, ale nowe się psują i działa to tylko do momentu otworzenia nowej strony.
Ostatnio zmieniony 07-04-16, 07:30 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 07-04-16, 21:59

Mysle ze Kuba dzis lub jutro wysle mi dane do shella serwera, wiec bede dzialal.

Nie uzywajcie ogonkow w nowych postach, bo jak stare oganki sie naprawia, to w nowych postach sie pojawia :-)
Ostatnio zmieniony 07-04-16, 22:00 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ