Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 22-10-16, 11:00

Nie jest możliwe żeby tutaj nie było oderwanych wpisów, na różne tematy, o 180 stopni zmienione tematy. Każdy ma co innego do powiedzenia, i po tych kilku wpisach jest zmiana tematu, niemająca nic wspólnego z poprzednim tematem.

Może tak powinno być, może niech każdy z nas zacznie o czymś pisać, tylko o czymś od siebie, na jakiś temat, a nie o jakimś filmie z youtuba czy o tym jakie ktoś zrobił zdjęcie, bo rzeczywiste, ponad 90% postów tutaj to linki lub zdjęcia.

To ja zacznę. Co powiecie o procesie rejestracji na tym forum? Czy jest to trudne, co jest kłopotliwe.

dyskusja z linkami może być w temacie o ciekawych linkach/stronach :-)
Ostatnio zmieniony 22-10-16, 11:50 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: mamamondfa » 22-10-16, 20:41

Ja mogę się wypowiedzieć, bo niedawno rejestrowałam się po raz drugi i rejestrowałam pana redaktora i uważam, że proces rejestracji jest ok. Jedyne z czym miałam problem to odczytaniem tych obrazków, ale rozumiem, że to zabezpieczenie. Poszukałam sobie takiego, który mogłam odczytać i po problemie :) do reszty elementów procesu rejestracji nie mam żadnych zarzutów...
Chociaż nie, mam... bo nie rozumiem czemu trzeba czekać na "wpuszczenie" przez adminstratorów na forum? Byłam na kilku i nigdzie się z tym nie spotkałam.

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 22-10-16, 22:05

Admini muszą wpuszczać ponieważ mamy troli, którzy się rejestrują i robią zamieszanie.

Obrazki, no właśnie, można je zmieniać, na taki co się odczyta.
Wszędzie są jakieś obrazki, tego się nie uniknie,,, chyba że
byśmy dali zamiast nich pytania, np.

Stolicą Niemiec jest?
Prezydentem Polski jest?
...

i tak z 20 pytań ułożyć, żaden automatyczny bot tego nie przejdzie :-) a pytania można dodatkowo zmieniać co kilka miesięcy.

ale czy warto, według mnie problem narzekań różnych osób na rejestracje nie jest z powodu obrazków.
Może trzeba hioba poprosić, żeby na swoich ciekawostkach poprosił, żeby większa część ludzi się wypowiedziała na ten temat. Bo z tego co wiem to dużo ludzi ma problemy właśnie z tym że admini muszą aktywować konta, ludzie nie czytają dokładnie komunikatów na stronie, ale nie ma co ich winić za to, sam rzadko czytam dokładnie takie rzeczy.

mamamondfa

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: mamamondfa » 23-10-16, 12:06

W związku z tym, że jedna z najwyższych władz na tym forum - Dominik - zasugerowała, żebym tutaj obwieściła, że założyłam nowy wątek, tak też czynię :mrgreen:
Oto i on: O dzieciach
Z Panem Bogiem :!:

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 23-10-16, 14:22

Myślę że to dobry pomysł, osobny temat na forum, na konkretny temat :-) o ile coś będzie się w nim działo. Do takiego tematu można zawsze powrócić w przeciwieństwie do kawiarenki, powinno to zwiększyć ruch na forum. Tylko nie szalejmy z zakładaniem nowych tematów, mam tutaj na myśli temat który na 99% po 5 postach się wyczerpie.

ale pierw poczekajmy na hioba, co powie na to, bo mu kawiarenka splajtuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 23-10-16, 14:59

Na mnie? Ja tu tylko zamiatam... :-/

Mnie nie chodzi o jakieś restrykcje, czy tabu, ale raczej o to, co mamy teraz: Rozmowę na dowolny temat. Każdy ten temat może zmienić, zapytać o coś, co go interesuje, podzielić się czymś z nami, ale fajnie by było, gdyby to było w formie ciągnącej się rozmowy, a nie "tablicy ogłoszeń", gdzie każdy coś wklei i znika.

Nawet, jeśli ktoś koniecznie musi tu coś wkleić, to niech nawiąże do poprzednich wpisów, zabierze głos w dyskusji, a potem niech powie: "A tak przy okazji, to trafiłem na fajny filmik, mówiący o tym i o tamtym. Myślę, że może Was zainteresować, bo porusza ciekawy temat. Znajdziecie go tutaj: link" - i wtedy jest to część dyskusji, a ja się nie będę czepiał. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 23-10-16, 15:32

i tak nic z tego nie będzie, minie tydzień i znów będą same linki :-)

a może dajcie jako avatary własne zdjęcia, tak jak ja mam to zrobione lub hiob. Dobrze jest choć troszkę widzieć z kim się rozmawia.
Nie musi być twarzy widać, jak ktoś się wstydzi, lub czegoś obawia, może być coś co będzie Was symbolizować.
Ostatnio zmieniony 23-10-16, 15:36 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 23-10-16, 19:39

Dominik pisze:i tak nic z tego nie będzie, minie tydzień i znów będą same linki :-)
To zależy w dużej mierze od nas. Jak będziemy je usuwać, albo przenosić, to ich tu nikt nie będzie wklejał. A jak na razie bardzo fajnie nam się tu rozmawia. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 24-10-16, 09:06

Zatem zakładam nowy temat i go podepnę. Będę do niego przenosił wszystkie posty z kawiarenki, w których są posty nie nawiązujące do dyskusji w kawiarence z linkami.

Filmy i strony znalezione w Internecie

Gdzieś podobny temat był, ale wsiąkł, trudno, będzie nowy, najwyżej się połączy tematy później.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 25-10-16, 20:20

Dominik, dzięki i dziękuję za PW. Przypominam też przy okazji, że to już w ten czwartek w nocy Radiostrada Nocą. Ja postaram się to zgrać przez winampa rippera, ale mam prośbę do Was, by to ktoś też może nagrał. Poza tym prosiłem Marcina, by włączył kamerę w studio w Krakowie i jak to zrobi, to może ktoś by potrafił nagrać widok ze studia i mi podeslać? A ja bym już to połączył z nagraniem z mojego domu. :-P
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Tom
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 21-04-16, 11:26
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Tom » 28-10-16, 02:39

Ja mam nagrane (prawie) w całości. Jeśli jest potrzeba to prześlę, tylko dać znać :)

Awatar użytkownika
LinGruby
Przyjaciel forum
Posty: 81
Rejestracja: 01-03-15, 08:29
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: LinGruby » 28-10-16, 09:17

Ciekawe wykonanie Hallelujah zespół Pentatonix

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LRP8d7hhpoQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Obrazek
Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa! (2Tm 2, 3)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 28-10-16, 16:53

Tom pisze:Ja mam nagrane (prawie) w całości. Jeśli jest potrzeba to prześlę, tylko dać znać :)
Nagrałem sam, z drobnymi przeszkodami technicznymi - ze dwa razy zrobiła się :dziura: ale jakoś ją załatałem. Powinno to trafić do tematu Radiostrady za parę godzin.
LinGruby pisze:Ciekawe wykonanie Hallelujah zespół Pentatonix
Dzięki, ale zmieniamy profil "Kawiarenki" - tu będziemy rozmawiać, nie podsyłać ciekawe linki. Do tego celu chyba jest gdzieś na Forum inny wątek.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Tom
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 21-04-16, 11:26
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Tom » 28-10-16, 19:33

Mam dwa pytania odnośnie Radiostrady Nocą:

1. Czy ktoś słucha audycji jako audiobooka? Wrzucałem ostatnią audycję w formacie MP3 / Vorbis, ale nie wiem czy z tego korzystacie. Można bardzo łatwo ściągnąć samą ścieżkę dźwiękową z YouTube, ale nie każdy potrafi, dlatego pytam.

2. Czy ktoś jest zainteresowany Radiostradą w pozostałe czwartki, tą bez udziału Hioba? Tematyka poważna, bezpieczeństwo ruchu drogowego, przeżycia ofiar wypadków i ich rodzin, tu szczegóły . Napiszcie czy chcecie posłuchać, bo nie wiem, czy dalej nagrywać i wrzucać. :)

Dominik

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Dominik » 28-10-16, 20:21

Nie mamy na forum opcji przenoszenie postów do innego ISTNIEJĄCEGO tematu :-(, więc an razie nie mam jak tych linków z kawiarenki się pozbyć.

Taka mała informacja, forum cenzuruje najnowszy link z kanału hioba, jak coś to zamieniajcie ostatnią literkę "j" na "%6A" , żeby oszukać forum.
Czyli poprawny link to https://www.youtube.com/watch?v=HbtRwje%6Aebc
Ostatnio zmieniony 28-10-16, 20:23 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ