Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Baboon

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Baboon » 10-01-12, 14:14

hiob pisze:A co do śniegu, to mogłoby go nie być w tym roku.
Zapraszamy do Polski. Mamy chyba najbardziej bezśnieżną zimę od 100 lat :)
hiob pisze:Ciekawe jak się dryftuje z doczepionymi trzema ciągnikami? :lol:
O właśnie, a co z hamulcami w tych doczepionych ciągnikach? Są jakoś sprzężone z "lokomotywą"?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 10-01-12, 15:35

Baboon pisze: Mamy chyba najbardziej bezśnieżną zimę od 100 lat :)
e tam, chyba nie. ja pamiętam zimy w Polsce, w latach siedemdziesiątych, gdzie nie było niemal w ogóle śniegu. Ale pamiętam i takie, że się chodzlo po Krakowie w tunelach śnieżnych, tak dużo śniegu było na chodnikach. To jednak było znacznie wcześniej i być może te tunele wydawały się takie głębokie, bo ja byłem wtedy dość krótkim człowieczkiem. :lol:
O właśnie, a co z hamulcami w tych doczepionych ciągnikach? Są jakoś sprzężone z "lokomotywą"?
Sam się nad tym zastanawiałem. Pewnie dowiem się w szkole, ale wydaje mi się, że hamuje tylko "przodownik stada". Hamulce w doczepionych pojazdach pewnie muszę być "rozkręcone" ręcznie. To jednak są tylko moje spekulacje, dowiem się za tydzień.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Bigoos » 10-01-12, 15:42

Jak się jedna "lokomotywa" popsuje to się można jakąś z zaczepu podpiąć:)

Już widzę ten filmik na YT jak Hiob na tym słynnym parkingu driftuje z podpiętymi 3 ciągnikami :D ale będzie pisk opon :D

Ostatnio słyszałem w telewizji, że nie powinniśmy się dziwić że mamy bezśnieżną zimę, gdyż w naszym klimacie to w miarę normalne zjawisko .

A jak tam Hiobie na wolnym, ile to już, 3 tydzień?? Nie tęskno Ci już za trasą??

Czy nowy właściciel Volvo dostał także fotel pasażera, czy nie??
He taught me how to watch, to fight and pray

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: skrzydlaty » 10-01-12, 16:36

To do serii pytań dorzucę i ja swoje 3 grosze :-P

Czy będziesz musiał wozić łańcuchy na koła?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 10-01-12, 18:37

Bigoos pisze:
A jak tam Hiobie na wolnym, ile to już, 3 tydzień?? Nie tęskno Ci już za trasą??
Nie, bo cały czas mam coś do roboty i denerwuję się, że nie zdążę z połową rzeczy przed wyjazdem.
Czy nowy właściciel Volvo dostał także fotel pasażera, czy nie??
Tak, fotel zamontowany. Będzie chyba na jakimś filmie, bo coś tam nakręciłem, przed oddaniem ciężarówki.
skrzydlaty pisze:To do serii pytań dorzucę i ja swoje 3 grosze :-P

Czy będziesz musiał wozić łańcuchy na koła?

Pozdrawiam :)
Tak, jeżeli będę jechał do tych stanów, gdzie są one wymagane, ale nie będzie mi ich wolno zakładać. Gdy będą takie warunki jazdy, że trzeba będzie zakładać łańcuchy, ja pojadę do hotelu i będę czekał na odwilż. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Bigoos » 11-01-12, 08:57

Super, czyli dużo bezpieczniej. Nie będziesz się martwił wieloma rzeczami dzięki temu.
Już się nie mogę doczekać relacji z nowych tras, z tego jak to będzie wyglądać...
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 15-01-12, 16:54

Plany się zmieniły. Z nowej pracy chyba nici, po przejściu przez wszystkie sita eliminacji na dwa dni przed rozpoczęciem wstępnego przeszkolenia powiedziano mi, że na razie nie przyjmują. Zatem plan B, czyli jadę na zimowe wakacje do Polski.

Będę tam w dniach 22 I - 15 II, a szczegóły będą na Twitterze:

http://twitter.com/truckerhiob
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Bigoos » 16-01-12, 09:06

A czy nie miałeś z nimi może podpisanej umowy przedwstępnej bądź coś w tym stylu?
Zaskoczyła mnie ta informacja, wszystko wyglądało bardzo obiecująco a tu taki numer, ciekawe czy to okres przejściowy, czy raczej musimy szukać Ci nowego autka Hiobie :) A właśnie, rozumiem że nie szukałeś nowej ciężarówki , ale czy masz może jakiegoś faworyta?
He taught me how to watch, to fight and pray

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Bigoos » 20-01-12, 09:23

Tak tylko dla ciekawostki podam , że firma w której pracuje, ma jedną z siedzib w:
7300 Carmel Executive Park
Sonoco Flexible Packaging
Charlotte, NC 28226

Tak więc jak będę miał okazję pojechać do tego oddziału, może wpadnę z wizytą :)

Ale nie sądzę, aby takiego szarego pracownika zaprosili :D
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 20-01-12, 12:18

Bigoos, to jest zaraz obok katolickiego liceum, do którego chodziły moje dzieci. 10 minut od mojego domu.

Jeśli chodzi o ewentualną nową ciężarówkę, to wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobne jest to, że spróbuję najpierw pracy na etacie. Jeżeli nie będę zadowolony, za kilka miesięcy będę brał pod uwagę kupno nowej ciężarówki. Na razie jednak naprawdę nie wiem na jaką bym się zdecydował.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: brunatny » 19-11-12, 22:34

Komisja Europejska walczy z krzyżami i aureolami - http://www.pch24.pl/komisja-europejska- ... 096,i.html
Więc zastanawiam się jak to sie ma do zapisu w Prawie wyznaniowym Unii Europejskiej gdzie jest zapis między innymi o
- wolności religijnej
-ochronie uczuć religijnych
Wynika z tego artykułu że te podstawowe prawa są po prostu łamane a może ja coś źle pojmuję ?
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 20-11-12, 03:12

brunatny, wszelkie tego typu zapisy zawsze podlegają interpretacji. W USA mamy z tym problem od lat. Jak pogodzić "rozdzielność państwa od Kościoła" z wolnością religijną?

Prawa są dobre, ale często są ze sobą sprzeczne. Różne prawa też są różnie interpretowane, w myśl zasady "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

Każdemu się wydaje, że jest "neutralny ideologicznie" i że to jego poglądy są idealne, a wszyscy na lewo i prawo to ekstremiści. Stąd właśnie takie działania urzędników unijnych.

Nic na to nie poradzimy, tak jest, było i będzie. Pozostaje modlitwa i nadzieja, że tych urzędników wymienią osoby wierzące i chrześcijaństwo powróci do Europy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: brunatny » 20-11-12, 23:18

Obyś Hiobie miał rację bo jak czytam artykuły tej treści to zaczynam się niepokoić o los Chrześcijańskiej Europy
-Dania: muzułmanie zdobyli większość w radzie miejskiej i "znieśli" Boże Narodzenie http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=638505
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: KubaCh » 21-11-12, 01:26

brunatny pisze:Komisja Europejska walczy z krzyżami i aureolami - http://www.pch24.pl/komisja-europejska- ... 096,i.html
Więc zastanawiam się jak to sie ma do zapisu w Prawie wyznaniowym Unii Europejskiej gdzie jest zapis między innymi o
- wolności religijnej
-ochronie uczuć religijnych
Wynika z tego artykułu że te podstawowe prawa są po prostu łamane a może ja coś źle pojmuję ?
Hmmm - przeczytałem artykuł (i kilka innych związanych z tematem ale w mniej tendencyjnych od pch24.pl mediach) i wywnioskowałem z niego, że Komisja Europejska (i niektóre państwa Unii) poprosiły Słowację o to, by zrezygnowała z aureoli (ale nie z krzyży jak sugeruje artykuł na pch24.pl) na monecie, która ma być prawnym środkiem płatniczym w krajach Strefy Euro. Prośba była motywowana tym, że środki płatnicze powinny być neutralne religijnie - tak by nikt ze względu na swoje przekonania religijnę nie miał problemu z noszeniem tych monet.

Mi akurat taki pomysł (neutralności religijnej środków płatniczych) się podoba i cieszę się, że nie grozi mi konieczność płacenia monetami z wizerunkiem Mahometa. A pamiętajmy, że kult świętych, który może sugerować otoczenie ich aureolą, to praktyka odrzucana również przez wiele wspólnot protestanckich i nie zdziwiłbym się gdyby to one sugerowały zwrócenie się z taką prośbą do Narodowego Banku Słowacji.

Anteas

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Anteas » 21-11-12, 15:37

KubaCh pisze:Mi akurat taki pomysł (neutralności religijnej środków płatniczych) się podoba i cieszę się, że nie grozi mi konieczność płacenia monetami z wizerunkiem Mahometa.
Żebyś się nie zdziwił. Poczekaj trochę, we Francji za niedługo będzie więcej muzułmanów niż francuzów. A w tedy będziesz miał taką wolność religijną jak np. w Iranie.

Ale wracając deo artykułu to wcale się nie dziwię że wielu ludzi krzyż parzy bardziej niż wrzątek.

ODPOWIEDZ