MEGACIĘŻARÓWKI

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
kami1996
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 30-06-11, 14:28
Lokalizacja: POLSKA

MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: kami1996 » 25-02-12, 08:46

Chciałem się zapytać co myślicie o wprowadzeniu w Europie tzw. megaciężarówek?
Więcej można dowiedzieć się na:
www.nomegatrucks.eu
http://www.tircenter.eu/ciezarowki-nie- ... byc-lepsze

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: skrzydlaty » 25-02-12, 14:59

Wprowadzić.

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: JJacek » 25-02-12, 15:06

jestem za, kura71 będzie zadowolony

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Sam » 25-02-12, 15:40

Wielkość całego zestawu nie powinna być zwiększana, tylko powinni pozwolić na większe ciągniki.
Bo tak to dołożą tylko dodatkową oś do konika, a kabina dalej będzie malutka i zwiększą przestrzeń ładunkową.

Anteas

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Anteas » 25-02-12, 17:32

A ja nie popieram większych tirów :oops:

Alfer
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 20-03-11, 20:34
Lokalizacja: Good'Ol South

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Alfer » 25-02-12, 20:50

Nie popieram, na europejskich drogach jest za mało miejsca na takie.

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 03-02-10, 20:32
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Kapsiu » 26-02-12, 11:50

Na europejskich drogach są już takie zastawy, więc nie można powiedzieć, że nie ma na nie miejsca. W Polsce to rzeczywiście nie ma na nie miejsca. Prosty przykład. Obwodnica jakiegoś miasta i rondo. Nie do objechania takim bykiem. Z normalną naczepą to już niezła gimnastyka, ciągnik już prawie poza rondem a koła naczepy rabatki na wysepce i tak orają. Gdyby w PL byli normalni projektanci i jakość dróg byłaby dostosowana do współczesnych realiów, to nie byłoby problemów. I nie mówcie, że w Polsce wcale nie jest aż tak źle z drogami, i przez "tiry" są takie koleiny, bo w Niemczech jeździ 2 razy więcej ciężarówek, a drogi jakoś się nie sypią jak u nas.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Anaheim » 26-02-12, 13:16

Tiry na tory o boże argumentacja z kosmosu..
Wprowadzenie zestawów 25 metrowych zwiększa efektywność i zmniejsza ceny transportu!! Nie chce mi się przytaczać konkretnych przykładów może później jeśli będziecie zainteresowani ;) Jedna ciężarówka jest czasem w stanie przewieść ładunek przesnaczony na dwie a rozłożenie masy ładunku wciąż pozostaje takie samo.

Boli tylko że ludzie z Tiry na tory robią szum a nikt nie probuje ich kontrargumentować.
Ostatnio zmieniony 26-02-12, 13:17 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

Anteas

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Anteas » 26-02-12, 17:25

Tiry na tory mają sens. Tylko że to jest tylko chwytliwe, nawet rymujące się hasło. Przed wprowadzeniem trzeba by było uzgodnić wiele szczegółów. A przy uzgadnianiu szczegółów wszyscy by się pokłócili i nie doszli do żadnych wspólnych decyzji. Summa summarum wyszła by z tego wielka chała i kompromitacja. Jak to w Polsce :lol:

Jest jeszcze ten problem który był uprzejmy przedstawić Kapsiu :-) Ale to argument chyba dla przeciwnej strony? A może nie.

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 03-02-10, 20:32
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Kapsiu » 26-02-12, 18:28

Ja uważam, że wprowadzenie takich zestawów do całej Europy, to dobry pomysł, ale nie na dzisiejsza infrastrukturę przynajmniej w Polsce. A tiry na tory to akcja śmieszna. Ogólne założenie, które znają eksperci jest dobre, a mówi ona mnie więcej: Załadować na pociąg Litwinów w Budzisku i dowieźć ich na wagonach do Olszyny. I Ten pomysł jest dobry. Tyle tylko, że ci śmieszni ludzie z TnT uważają, że ciężarówka która robi więcej niż 100 kilometrów na trasie powinna, ba musi jechać na wagonie :lol: :lol: :lol: Cała strona www.tirynatory.pl jest przezabawna. Kto ma trochę pojęcia o transporcie drogowym, i zasadach jazdy ciężarówką -na poprawę humoru polecam poczytanie co niektórych wpisów w dziale "Historie"
Ostatnio zmieniony 08-04-12, 17:19 przez Kapsiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Alfer
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 20-03-11, 20:34
Lokalizacja: Good'Ol South

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Alfer » 26-02-12, 19:27

Może i zmniejszy cenę, ale nie wiele, bo taki byk jest ciężki, a im cięższy, tym więcej spali benzyny. W każdym razie, w Polsce przynajmniej nie ma miejsca, chyba, że miałyby się u nas porusza po linii prostej. :D

A TnT nie pobieram choćby dlatego, ze lubię ciężarówki... I w Polsce nie ma warunków, żeby tyle długich pociągów z masą towarów jeździło. :D
Ostatnio zmieniony 26-02-12, 19:29 przez Alfer, łącznie zmieniany 1 raz.

Endriu
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 28-12-07, 20:22
Lokalizacja: Kasina Wielka
Kontakt:

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Endriu » 26-02-12, 19:55

Ja jestem za wprowadzeniem nie większych zestawów tylko większych pieniędzy za kilometr.Co do długości zestawu to przedłużyć o tyle żeby można było kupić Amerykański ciągnik ze sleeperem i zapiąć do zwykłej naczepy plandeki 13,60 i żeby żadne służby nie robiły z tego problemu.Druga sprawa to powinny być stałe zezwolenia na ponad gabaryt a nie tylko jednorazowe.

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Sam » 27-02-12, 00:15

Ale po co nam ryje w troku?
Niech zrobią kabiny dłuższe ze 2 metry, z przodem takim, jaki jest.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Anaheim » 27-02-12, 15:24

Sam pisze:Ale po co nam ryje w troku?
Niech zrobią kabiny dłuższe ze 2 metry, z przodem takim, jaki jest.
Obrazek

Zwiększenie dopuszczalnej długości zestawu jest równoznaczne z możliwością posiadania dłuższej kabiny. Jeśli przepis dotyczył by większości krajów europy producenci zdecydowali by się na większe kabiny bo napewno by schodziły.
Ostatnio zmieniony 27-02-12, 15:25 przez Anaheim, łącznie zmieniany 2 razy.

Anteas

Re: MEGACIĘŻARÓWKI

Post autor: Anteas » 27-02-12, 15:50

Sam pisze:Ale po co nam ryje w troku?
A nie podobają Ci się takie trucki z pyskami? Mnie się bardziej podobają niż te europejskie, wyglądające jak by je nożem ucięto w pewnym momencie.

Ja wiem że z gustami się nie dyskutuję :angel:

ODPOWIEDZ