"Katastrofy w przestworzach" w wersji MAK. Protest

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Anteas

Re: "Katastrofy w przestworzach" w wersji MAK. Protest

Post autor: Anteas » 04-04-12, 16:41

Tak, dostałem :-)

Dariusz F
Przyjaciel forum

Post autor: Dariusz F » 09-04-12, 20:43

Vul pisze:
Anteas pisze:"Przestępstwem jest polegać na chłopstwie i nie przygotować się do wojny. Przygotowanie na wszystkie ewentualności jest powodem do dumy"." (Komentarz Cho Yen-hsi do 28 zdania rozdziału trzeciego "Sztuki Wojny" autorstwa Sun Tzu)
A moja babcia mawiała: "Rób zawsze wszystko co w Twojej mocy a resztę pozostał Duchowi Świętemu". :)
Wspaniała dewiza babci.Popieram.

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum

Post autor: MAVERICK27 » 10-04-12, 02:23

Troszkę poza temat. Możecie mnie skierować do odnośników niezależnych badań? Grzebię w sieci i jakoś nic nie mogę znaleźć. Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Mav
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum

Post autor: MAVERICK27 » 26-05-12, 08:23

A który z tych linków ma niby być do niezależnych badań bez tej politycznej papki? Po co linki kompletnie nie na temat? Licznik wyświetleń bije? Nie rozumiem...

Alex
Przyjaciel forum

Post autor: Alex » 26-05-12, 11:28

MAVERICK27 pisze:Po co linki kompletnie nie na temat? Licznik wyświetleń bije? Nie rozumiem...
Maverick, spójrz, przez ok.6 tygodni nikt nie odpowiedział na Twoją prośbę o linki.
Zrobił to Smok Eustachy, zamieścił kilka linków ale żaden Cię nie zadowolił. Trudno dziś o wyniki badań, czy też omówienie wyników badań smoleńskiej katastrofy bez politycznej otoczki. Sam stwierdziłeś, że szukałeś i nie znalazłeś.
Wystarczyło napisać "dzięki, Smoku ale nie całkiem o to mi chodziło", a nie oskarżać kolegę o chęć nabijania licznika. To nie było miłe.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 2 razy.
Dominus meus et Deus meus!

Smok
Przyjaciel forum

Post autor: Smok » 26-05-12, 16:57

MAVERICK27 pisze:A który z tych linków ma niby być do niezależnych badań bez tej politycznej papki? Po co linki kompletnie nie na temat? Licznik wyświetleń bije? Nie rozumiem...
Pierwszy. Najlepsze nagranie wystąpienia prof. Biniendy.
W Krakowie był wykład o konstruowaniu silników lotniczych za pomocą galaretki ale jest pełny praktycznie zapis tylko audio u mnie na blogu. Blog Kazimierza Nowaczyka to wiadomo, podstawowy expert Zespołu. Dąbrowski i Kaczazupa współpracownicy mniej lub bardziej oficjalni.
Eksperci prezentują swoje prace na zebraniach zespołu więc skąd zdziwienie, że linkuje?
Miller w komisji Millera niepolityczny?

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum

Post autor: MAVERICK27 » 28-05-12, 14:40

Witam. Jeżeli uraziłem smoka, przepraszam. Prosiłem o linki, jeżeli takowe w ogóle są, do nie zależnych badań tzn takich które nie są robione na zlecenie Rządu, pisu, maku, "zespołu parlamentarnego", Moskwy, Warszawy, Waszyngtonu, Berlina, Telavivu itp. Ponadto proszę nie sugerować że napisałem coś czego nie napisałem (Miller i jego komisja). Nie o to mi chodziło. Zdziwienie że Smok linkuje ekspertów "zespołu parlamentarnego"? Nie zdziwienie tylko raczej niesmak bo owi eksperci nie są niezależni.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 28-05-12, 17:56

MAVERICK27 pisze:Prosiłem o linki, jeżeli takowe w ogóle są, do nie zależnych badań tzn takich które nie są robione na zlecenie Rządu, pisu, maku, "zespołu parlamentarnego", Moskwy, Warszawy, Waszyngtonu, Berlina, Telavivu itp...
Czyli... kto powinien zlecić te badania? Nikt nie robi żadnych badań bez przyczyny. Zawsze są one zlecane, prawda? Niezależnym można być jedynie "od czegoś", lub "od kogoś". Nie da się być po prostu, abstrakcyjnie, niezależnym od niczego.

Każde badanie na temat tej katastrofy jest zatem niezależne od jednych grup politycznych, a zależne w jakiś sposób od innych. Każde też jest zależne od wiedzy tych, którzy to badają. Zapewne także od ich poglądów politycznych, sugerujących pewne interpretacje w granicznych parametrach raportów.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Smok
Przyjaciel forum

Post autor: Smok » 30-05-12, 01:38

To została Maskirowka tylko... Ale ona też jest zależna.
Koncepcja totalnej niezależności jest tak ambitna że umyka percepcji. Jakbyś MAVERICK robił badania to byś tez nie był niezależny. Ale link do niezależnej:
http://niezalezna.pl/bloger/67
Ostatnio zmieniony 30-05-12, 01:39 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum

Post autor: MAVERICK27 » 30-05-12, 15:59

Nie chodziło mi o to czy badania zostały zlecone. Może źle sformułowałem swoje pytanie i wypowiedzi. Może gdzieś w gąszczu wszystkich mniej lub bardziej prawdziwych informacji, umknęło mi to że, Zebrała się ( np przy piwie) grupa prawdziwych fachowców od wypadków lotniczych i postanowiła się, w miarę możliwości, przyjrzeć tej katastrofie. O takiej niezależności myślałem. A czy da się być niezależnym? W różnych sprawach na pewno, mimo poglądów politycznych. Jeszcze raz proszę o nie wciskanie mi czegoś z czym się nie utożsamiam. Jak zauważyła Alex, przez ok 6 tyg nikt nie podał linków do niezależnych badań, bo widocznie takich nie ma, i nie ciągnąłem tematu. Teraz pojawiają się linki do ustaleń czy badań delikatnie mówiąc nie obiektywnych. Link z dzisiaj i tekst którego nie rozumiem. Czy ktoś chce mnie do czegoś sprowokować? Dać mi coś do zrozumienia? Obrazić mnie w jakiś sposób? Chce mnie wciągnąć w dyskusję polityczną? Chce poznać moje preferencje polityczne? Generalnie to tylko pytania retoryczne z mojej strony, ale zawsze można użyć priva.

Alex
Przyjaciel forum

Post autor: Alex » 30-05-12, 18:12

Maverick27 pisze:Może gdzieś w gąszczu wszystkich mniej lub bardziej prawdziwych informacji, umknęło mi to że, Zebrała się ( np przy piwie) grupa prawdziwych fachowców od wypadków lotniczych i postanowiła się, w miarę możliwości, przyjrzeć tej katastrofie.
Nie wiem czy przy piwie ale zebrała się grupa 18 uczonych, którzy chcieliby prowadzić badania nad "mechanizmem zniszczenia samolotu". Napisali oni list na ten temat do Biuletynu Uniwersytetu Warszawskiego ale odmówiono im wydrukowania tekstu listu.

A oto ten tekst:

"Polska nauka ma obowiązki względem społeczeństwa polskiego, obowiązki, w których nikt jej nie może wyręczyć. Bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej śledztwo prowadzono, jak powiedział były premier p. Włodzimierz Cimoszewicz, tak jakby była to sprawa włamania do garażu na Pradze. Teraz, po dwóch latach, ta ocena wydaje się niezasłużonym komplementem. Nie wykonano oczywistych procedur, nie przedstawiono wyników badań kinematycznych i laboratoryjnych, unika się jak ognia konfrontacji z wynikami niezależnych badań naukowych, za to ogłasza się domniemania, nawet bez żadnych podstaw, licząc na naiwność lub/i brak wiedzy obywateli. Nie ma to nic wspólnego z metodologią naukową. Nie możemy się na to zgodzić, bo to obraża nas przede wszystkim jako uczonych – przyzwolenie na to byłoby kompromitacją polskiej nauki, obraża nas także jako obywateli Rzeczypospolitej i Unii Europejskiej, obraża nas jako wolnych ludzi.
Uczeni z dziedziny fizyki i wielu specjalności technicznych, widząc skrajny brak profesjonalizmu dotychczasowych postępowań, podjęli inicjatywę organizacji poprawnych metodologicznie i wykonalnych badań naukowych nad mechaniką zniszczenia samolotu. Nie interesuje ich polityka ani wielka, ani mała, sympatie polityczne takie czy inne, oni chcą zbadać metodami naukowymi coś, co od polityki w ogóle nie zależy: jak z punktu widzenia praw fizyki przebiegało to zdarzenie. Tej chęci wyświetlenia sprawy nie da się zatrzymać, także ze względu na niezwykłe możliwości dzisiejszej techniki. Nie może być tak, że w swojej pracy możemy badać najsubtelniejsze efekty i widzieć pojedyncze atomy, a nie jesteśmy w stanie zobaczyć i zidentyfikować mikrośladów… farby lotniczej na przekroju drzewa. Po prostu, zobaczmy, najstaranniej jak to możliwe, jak działały te same prawa przyrody, które codziennie wykorzystujemy w naszych badaniach.
Nie wyobrażamy sobie uczonego, który powiedziałby, że te badania nie powinny być prowadzone. A dlaczego nie miałoby być wolno prowadzić takich badań? Każda katastrofa, jeśli jej przyczyny są wyjaśniane, jest nie tylko tragedią, ale także lekcją i bezcennym materiałem mogącym przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa przyszłych lotów. Dla tych wszystkich, którzy bez badań naukowych wiedzieli już po kilku minutach, co się stało, będzie pouczającą obserwacja, jak naprawdę wygląda metodologia badań naukowych, zasady wnioskowania, jak następuje wyjaśnianie wątpliwości na drodze empirycznej itd.
Grupa inicjatywna profesorów mechaniki i fizyki z całej Polski chce zintensyfikować i skoordynować już prowadzone kompleksowe badania naukowe i poszukuje jak najszerszego poparcia profesorów i doktorów habilitowanych z zakresu nauk technicznych i ścisłych. To deklaratywne poparcie kompetentnego środowiska jest potrzebne dla uzyskania finansowania badań w wyspecjalizowanych jednostkach badawczych. Deklaracja profesorów i doktorów habilitowanych nauk ścisłych z UW (można zgłaszać się do p. prof. Piotra Witakowskiego z AGH: witakowski_p@poczta.onet.pl) byłaby bardzo ważna, bo pokazywałaby, że uczeni uważają, iż zdarzenie mechaniczne trzeba badać metodami naukowymi, a nie zostawiać ustalania praw fizyki politykom.
"Każdy ma w życiu swoje Westerplatte" – to słowa Jana Pawła II. To jest Westerplatte polskiej nauki, także nasze własne, osobiste Westerplatte jako badaczy: czy opowiadamy się za rozwiązywaniem problemów z dziedziny mechaniki czy chemii za pomocą badań naukowych czy prawda nas w ogóle nie interesuje."

Prof. dr hab. Lucjan Piela (WCh),
dr hab. Leszek Plaskota (WMatIM),
dr Piotr Romiszowski (WCh),
prof. dr hab. Rafał Siciński (WCh),
dr hab. Andrzej Sikorski (WCh),
dr hab. Janusz Stępiński (WFiz),
dr hab. Leszek Z. Stolarczyk (WCh),
prof. dr hab. Henryk Woźniakowski (WMatIM),
prof. dr hab. Krzysztof Woźniak (WCh),
mgr Adam Chajewski (WCh),
prof. dr hab. Zbigniew Czarnocki (WCh),
prof. dr hab. Edward Darżynkiewicz (WFiz),
prof. dr hab. Jan S. Jaworski (WCh),
prof. dr hab. Marek K. Kalinowski (WCh),
prof. dr hab. Tadeusz M. Krygowski (WCh),
prof. dr hab. Krzysztof Meissner (WFiz),
dr Krzysztof Pecul (WCh),
dr hab. Marek Pękała (WCh)
Dominus meus et Deus meus!

Anteas

Post autor: Anteas » 30-05-12, 22:55

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, w tym spiskowej teorii dziejów. Jednak nasz rząd tak prowadzi dochodzenie mające ustalić okoliczności katastrofy, że zaczynam podejrzewać, że wcale nie chce ich wyjaśnić. Zaczynam tedy myśleć dla czego rząd nie chce tych okoliczności wyjaśnić. I do czego dochodzę? Że chyba ta katastrofa to nie była katastrofa. Albo przynajmniej nie tylko katastrofa :evil: I nie dziwie się ludziom, że dochodzą do tego samego wniosku co ja :evil:

Smok
Przyjaciel forum

Post autor: Smok » 01-06-12, 01:41

MAVERICK27 pisze:Nie chodziło mi o to czy badania zostały zlecone. Może źle sformułowałem swoje pytanie i wypowiedzi. Może gdzieś w gąszczu wszystkich mniej lub bardziej prawdziwych informacji, umknęło mi to że, Zebrała się ( np przy piwie) grupa prawdziwych fachowców od wypadków lotniczych i postanowiła się, w miarę możliwości, przyjrzeć tej katastrofie.
Nie.Ci co chcą wyjaśniać są w Zespole Parlamentarnym. A ci ci nie chcą to nie chcą. Przewodniczący dr Lasek jasno to pokazuje:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... GiFXbfiIk0#
Od 3 minuty 20 sekundy.

Anteas, poczucie, że jakby mogli coś wyjaśnić to by wyjaśnili nie jest właściwe tylko dla ciebie:
http://smocze.opary.salon24.pl/414896,s ... liberalnej

Zgodnie z Brzytwą Ockhama nikt dowodów swojej niewinności nie niszczy i nie ukrywa. Czyli jeśli ktoś dowody niszczy i ukrywa to są to dowody winności. Taki jest logiczny tok myślenia, bardzo mi przykro. W tej części pokażę, jak łatwo można było wykluczyć zamach z olbrzymim prawdopodobieństwem. Nie wciskajcie mi tu kitu, że pisiorów nic nie przekona itp. Tezy zamachowe w szerokim odbiorze społecznym karmią się wyjątkową i nie do pojęcia nieudolnością śledztwa. Jeśli jakość prac śledczych nie ulegnie dramatycznej poprawie to zwolenników zamachu będzie przybywać. Dramatycznie tez wzrośnie zbiór nie wierzących w oficjalną narrację. Proporcjonalnie do tejże narracji skompromitowania. Proste sposoby wyjaśnienia katastrofy są następujące:

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 01-06-12, 06:09

Ponieważ sprawa, od której się zaczął temat jest już nieaktualna, a sam temat ma zabarwienie polityczne - zamykam.

Zablokowany