W jakim panstwie zostac Trakerem

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Badi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 21-10-11, 18:09

W jakim panstwie zostac Trakerem

Post autor: Badi » 13-08-12, 18:57

Witajcie
Koledzy oraz kolezanki, smigacie trakami po roznych panstwach, napiszcie prosze gdzie najlepiej sie jezdzi, w jakich firmach placa a w jakich oszukuja, jakich firm unikac oraz jakich szukac.

Jakie sa wymagania w innych panstwach zeby zostac kierowca. Czy majac polskie prawko C+E mozna smigac np. w Australii ? Czy PL swiadectwo kwalifikacji na przewoz rzeczy jest wazne po za granicami ?

Moge opisac tydzien z jazdy po PL, ale kazdy z Was wie jak tu sie czlowiek meczy.

Awatar użytkownika
macieks79
Przyjaciel forum
Posty: 107
Rejestracja: 29-01-09, 15:09
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: macieks79 » 19-08-12, 20:45

Cześć. Tak trochę odpowiem / sprostuję..

1.Gdzie najlepiej się jeździ ? Jednemu tu dobrze jednemu tam dobrze innemu jeszcze gdzie indziej. Przykładowo : Frankowi jeździ się dobrze w firmie A, mówi Zdzisiowi że tu jest super i Zdzisiu idzie, ale Zdzisiowi nie pasuje juz. Idzie do firmy B i ją chwali. I tak w koło Macieja. Musisz iść tam, gdzie ci będzie najbardziej pasowało ( nie mówie byś co 2 tyg zmieniał firmy) rozejrzyj się, popatrz, popytaj o stawki, zjazdy do domów, o różne przydatne rzeczy. Później próbuj sił w firmach ;)

2a. Co do innych Państw, w Europie większość wymaga tylko prawa jazdy (ichniejszego albo międzynarodowego) i doświadczenia.. No i języki przede wszystkim.
2b. W Australii musisz mieć Australijskie prawko ;) nie ma tak :D
2c. Tylko Polska ma takie coś jak świadectwo kwalifikacji... Z tego co sie orientuję to nigdzie indziej tego nie ma ...

Jak pomogłem miło, jak źle mówię to poprawić ;-)
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy cię nie zdradzi!
Polo: jak dorosnę, będę Passatem! :)

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Post autor: Marcinek » 21-08-12, 18:51

macieks79 pisze:2c. Tylko Polska ma takie coś jak świadectwo kwalifikacji... Z tego co sie orientuję to nigdzie indziej tego nie ma ...
Jest, lub będzie w całej Europie. W Wielkiej Brytanii nazywa się to CPC.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
macieks79
Przyjaciel forum
Posty: 107
Rejestracja: 29-01-09, 15:09
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: macieks79 » 21-08-12, 21:06

Marcinek pisze:
macieks79 pisze:2c. Tylko Polska ma takie coś jak świadectwo kwalifikacji... Z tego co sie orientuję to nigdzie indziej tego nie ma ...
Jest, lub będzie w całej Europie. W Wielkiej Brytanii nazywa się to CPC.
O widzisz :D nawet sam nie wiedziałem , mi też się to przyda :)
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy cię nie zdradzi!
Polo: jak dorosnę, będę Passatem! :)

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: jacekn8 » 22-08-12, 13:48

Marcinek pisze:W Wielkiej Brytanii nazywa się to CPC.
Warto dodać że tam to organizuje pracodawca dla pracowników i pracownik nic za to nie płaci. Tak jest w dużych i poważnych firmach z którymi miałem do czynienia. W mniejszych być może potrącają z wypłaty ale i ja o takich nie słyszałem. Oczywiście można też robić na własną rękę ale to bez sensu jak i tak pracodawca sie tym zajmuje dla pracowników
Ostatnio zmieniony 22-08-12, 13:49 przez jacekn8, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Post autor: Marcinek » 27-08-12, 00:47

macieks79 pisze:O widzisz :D nawet sam nie wiedziałem , mi też się to przyda :)
Bo częściowo miałeś rację. :) Dawny "kurs na przewóz" rzeczy, lub osób, faktycznie był tylko w Polsce. Jednak od jakiegoś czasu Unia znowu postanowiła być mądrzejsza i nakazać tego typu dodatkowych szkoleń w większości, jeśli nie we wszystkich krajach UE/EOG. :)
Jacku, w Polsce, z tego, co pamiętam, to pracodawca jest zobowiązany do opłacenia samych badań, a nie szkoleń. Nie mniej, jeśli tego szkolenia nie posiadasz, a akurat szukasz pracy, to potencjalny powie Ci, żebyś najpierw sobie zrobił sobie szkolenie, a później przyszedł szukać pracy. Niestety, life is brutal.
Ostatnio zmieniony 27-08-12, 00:49 przez Marcinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ