Dlaczego nie lubię Facebooka

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Badi
Przyjaciel forum

Dlaczego nie lubię Facebooka

Post autor: Badi » 23-12-12, 18:58

witam
Pewnie wiekszosc z Was ma tam konto.
Czemu nie lubie Pejsbook`a ?
1. Mark Zuckerberg, Dustin Moskovitz ukradli pomysl braciom Winklevoss
2. Kazde zdjecie moze byc wykorzystane bez naszej wiedzy.
3. a zreszta poproponuje obejrzec film:

https://www.youtube.com/watch?v=2Ck-dr6zsfg

Ps. Nawet Hiob nie lubi FB.
Ostatnio zmieniony 28-12-12, 16:05 przez Badi, łącznie zmieniany 1 raz.

rabiq
Przyjaciel forum

Post autor: rabiq » 23-12-12, 19:18

Badi pisze: Mark Zuckerberg, Dustin Moskovitz ukradli pomysl braciom Winklevoss
Ci drudzy dostali wielką kasę więc krzywda im się nie stała a po drugie pomysł a wykonanie to 2 różne sprawy.Mogli mieć pomysł i go nie wykonać.Oglądałem the Social Network.Świetny film,polecam każdemu.Mark sympatii nie zdobył lecz nie zrezygnuję z czegoś co mi się podoba bo szefa nie lubię.Tak jak w pracy... można kogoś nie lubić czy szefa czy kolegi lecz jak dobrze się pracuje to nie zmieniam pracy.
Ja tam mam i narazie używam,jak się zepsuje usuwam konto i tyle,bez filozofii.Miałem NK kiedyś ale popsuli się i usunąłem.
Badi pisze: Kazde zdjecie moze byc wykorzystane bez naszej wiedzy.
wiele rzeczy dzieje się bez naszej wiedzy i tyczy się to wielu portali a po drugie kto by chciał moje zdjęcie?:D
Nie robię nic na FB co mogłoby mi zaszkodzić itp etc i się nie przejmuje a portal jest świetną sprawą do kontaktowania się ze znajomymi.wolę to niż gg.
Ostatnio zmieniony 23-12-12, 20:35 przez rabiq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: noHumanek » 24-12-12, 20:51

Mnie wk...o niejakie 'badu' na FB wyłudzające od moich znajomych informacje o mnie
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 24-12-12, 21:38

Mam Facebooka, jest to bardziej niejaki przymus ponieważ znajdują się tam wszystkie newsy na temat zajęć lub ich braku, podawane są tematy prac etc.

Z drugiej strony fajnie jest zobaczyć swoich znajomych z podstawówki, z gimnazjum, tych co się porozjeżdżali po świecie. Można wymienić z nimi kilka zdań.
Jestem tego zdania co rabiq, nie robię nic co by mogło mi zaszkodzić, a raczej mojego wstrętnego wizerunku nie wezmą do żadnej reklamy :-P zdaje sobie sprawę że FB nie do końca działa czysto, ale dopóki nic mi się złego nie dzieje to nie widzę powodów żeby rezygnować z użytkowania tego portalu. Ale... powinniśmy stale czuwać co się tam wyprawia i jakie wnoszą zmiany a w razie zaistnienia złych działań stanowczo interweniować aby wyszło na nasze, bo nec Hercules contra plures.

A z tego co pamiętam to hiob nie lubi FB bo woli Twittera ponieważ ten jest dla Niego łatwiejszy w obsłudze i w sumie to mu się nie dziwię bo sam nie do końca obczajam gdzie co jest i proszę młodszą siostrę o pomoc ;-)
Ostatnio zmieniony 24-12-12, 21:39 przez grzegorzw125, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Tartaruga
Przyjaciel forum

Post autor: Tartaruga » 25-12-12, 13:12

Mam konto na Facebook-u, ale wykorzystuję go tylko w podstawowych celach - komunikacja z ludźmi, czasem dodam zdjęcie do galerii, coś opublikuję na tablicy. Nie korzystam z aplikacji, nie gram w gry. "Pejsbook" - bardzo "ładnie", aż oczy pieką z głupoty. Ileż to razy się spotkałem ze stwierdzeniem, że wszystko, co jest złe, to musi pochodzić od Żydów. Ludzie, to się zaczyna robić irytujące. Oglądnąłem wypowiedź Mariusza Max Kolonko, i sprawa się tyczy Stanow Zjednoczonych. Czy my w Polsce płacimy dolarami? Póki co, w moim porfelu są polskie złote. Chyba, że o czymś nie wiem... Chciałem zauważyć jedną, ciekawą rzecz - z Facebook'a mogę się o wielu rzeczach dowiedzieć szybciej, niż szukać po poszczególnych stronach internetowych, a nawet prędzej uzyskać informację uczelnianą bezpośrednio od starosty roku. Ponadto, niektóre rzeczy istnieją tylko na FB (np. fanpage "prawo wyboru jest prawem osobistym").
Ostatnio zmieniony 25-12-12, 13:14 przez Tartaruga, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum

Post autor: MAVERICK27 » 26-12-12, 13:29

Tartaruga pisze:...Ileż to razy się spotkałem ze stwierdzeniem, że wszystko, co jest złe, to musi pochodzić od Żydów. Ludzie, to się zaczyna robić irytujące...
Zaczynam mieć wrażenie, że gdyby Pan Jezus przyszedł do tzw "dobrych Katolików" w Polsce to usłyszałby (w delikatnej wersji) "...Idź stąd Żydzie..."

Badi, nie znam się na tym, ale myślę że musisz porozmawiać ze spowiednikiem bo masz chyba w sobie sporo złych emocji( żeby nie nazywać tego nienawiścią? pogardą?) względem Żydów? Myślących inaczej niż Ty? Żeby było jasne: Nie jest moim zamiarem dotknąć Cię czy obrazić w jakikolwiek sposób.
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 26-12-12, 14:35

No właśnie tak w ogóle to ja proponuję założycielowi tematu zmienić "Pejsbook" na "Facebook"
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Paradoks
Przyjaciel forum

Post autor: Paradoks » 26-12-12, 15:05

Konta na FB nie miałem, nie mam i mieć nie będę. To samo tyczy się Twittera i innej tym podobnej społecznościowej zarazy.

skrzydlaty
Przyjaciel forum

Post autor: skrzydlaty » 26-12-12, 22:19

Nie potrzebuję facebook'a do niczego. Nigdy nie miałem tam konta, nie mam i tak zostanie.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 26-12-12, 23:21

:-D :-D :-D widzę, że "nie bycie na Facebooku" jest tutaj w modzie :-D :-D :-D

Ja mam konto "na fejsie" od prawie samego początku i szczerze mówiąc naturalne dla mnie jest, że to co wrzucam do sieci może być wykorzystane (każde zdjęcie z tego forum również - nie tylko z Facebooka). Kto komu co ukradł to sprawa sądów a nie moja, a film Maxa Kolonko zawiera bzdurne i niezweryfikowane informacje.

Mi sam FB pozwala utrzymywać kontakt z wieloma znajomymi, z którymi inaczej regularne utrzymywanie kontaktu byłoby trudne - a tak wiem kto się ożenił/wyszedł za mąż, komu się rodzą dzieci, komu zmarł ktoś bliski i o mnóstwie innych wydarzeń z życia moich znajomych - bez FB byłoby to trudne - zwłaszcza, że wielu znajomych nie mieszka w pobliżu. Więc w facebooku widzę raczej pozytywy niż negatywy - podobnie jak miliony ludzi na całym świecie.

A podejście "nie mam konta na facebooku i go mieć na pewno nie będę" mnie po prostu bawi. I przypomina modne wśród moich znajomych kilka lat temu hasła "nie mam komórki i nigdy mieć nie będę".

Awatar użytkownika
Paradoks
Przyjaciel forum

Post autor: Paradoks » 27-12-12, 13:46

KubaCh pisze:A podejście "nie mam konta na facebooku i go mieć na pewno nie będę" mnie po prostu bawi.
Mnie dla kontrastu podejście:
KubaCh pisze:szczerze mówiąc naturalne dla mnie jest, że to co wrzucam do sieci może być wykorzystane
dołuje.

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: Szubert » 27-12-12, 14:27

Głupie gadanie, co ludzie zazdrościcie właścicielom facebooka ze tyle zarobili. Moze i wzieli takie ten świat jest nie ma co płakać. NIe masz fb to sie nie udzielaj. Inni mają lubią to a nie przyjdzie ktoś takie i mówie jacy to złodzieje. Co człowiek sie tobie odezwał ze koleś tyle zarobił ? załosne. -.-
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 27-12-12, 16:31

Paradoks pisze:Mnie dla kontrastu podejście:
KubaCh napisał/a:
szczerze mówiąc naturalne dla mnie jest, że to co wrzucam do sieci może być wykorzystane

dołuje.
Paradoks - ale to nie jest podejście tylko fakt - jak coś wrzucisz np. tutaj, to każdy to może skopiować i jest to zupełnie naturalne i nie da się temu przeciwdziałać.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum

od konika

Post autor: konik » 28-12-12, 08:03

Kon przyznaje sie bez bata , ze fb nie jest zainteresowany i nigdy nie maczal w nim kopyt.
Kon nie jest wrogiem fb ... i kon bardzo prosi o rzeczowe argumenty, dlaczego fb jest be ... bo uprzedzenia nie sa argumentami ... to tak, jakby lew przekonywal konia, ze siano jest be, bo lew siana nie lubi , nie jada i w ogole, tylko swiezo upolowana zyrafa, a na swieta super cymes przysmak, czyli dwunozne homo czemu sapiesz.
Z powazaniem - kon sianozerny.
konik

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum

Post autor: MAVERICK27 » 28-12-12, 13:32

Skrzydlaty a po co te złośliwości i docinki? Kto się będzie śmiał ostatni? Zakładasz że Kubie przydarzy się coś niemiłego związanego z fb? I co? Powiesz wtedy: "... hahaha a nie mówiłem?...". A może gdyby fb należał do organizacji mającej siedzibę w Toruniu byłby super extra? Jest "be" bo należy do Ż... Rzymian?

Przeginacie Panowie.... Wspaniale reprezentujecie postawę Chrześcijańską...

P.S.

Dlaczego moderatorzy nadal utrzymują taką nazwę tematu? Ciekawe czy podobna nazwa na temat RM utrzymała by się długo? Czy w ogóle taki temat mógłby mieć miejsce na forum?
To ostatnie to tylko pytanie retoryczne... Proszę, nie odpowiadajcie...
Ostatnio zmieniony 28-12-12, 13:36 przez MAVERICK27, łącznie zmieniany 2 razy.
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

ODPOWIEDZ