Zawiadomienie do prokuratury

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Tomasz81
Przyjaciel forum
Posty: 77
Rejestracja: 20-10-09, 13:23
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Zawiadomienie do prokuratury

Post autor: Tomasz81 » 15-01-13, 17:36

Witam

Przesyłam tutaj linka do artykułu z Frondy nt. zgłoszenia do prokuratory zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Ja osobiście wyślę listem poleconym z potwierdzeniem odbioru zawiadomienie. Uważam, iż większa liczba zgłoszeń może spowodować, że sprawą zajmie się prokurator. Apeluję o aktywizację znajomych i wspólne wysyłanie zawiadomień.

http://www.fronda.pl/a/frondapl-sklada- ... 25401.html
"Wiara, radość, optymizm.-Ale nie głupota zamykania oczu na rzeczywistość."

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 15-01-13, 20:52

Widywałem różne zgorszenia w Internecie ale pierwszy raz widzę coś tak obleśnego, coś tak skandalicznego, mam nadzieję że ta strona zniknie niebawem a właścicieli tej witryny dotknie ręka sprawiedliwości.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

rabiq
Przyjaciel forum
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-11, 21:40
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: rabiq » 16-01-13, 05:46

grzegorzw125 pisze:coś tak skandalicznego,
mało widziałeś.


O wiele bardziej skandalicznego jest nazwa dopiero otwartego pubu w Warszawie. Piwnica Józefa Fritzla się nazywa i nie widzą nic złego jak się okazało.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 16-01-13, 07:20

O tym słyszałem dosłownie przed chwilą w radio. Z szacunku dla Was i do tego Forum nie udzielę komentarza o człowieku który taką nazwę wymyślił.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

rabiq
Przyjaciel forum
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-11, 21:40
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: rabiq » 16-01-13, 08:47

Nie wiem dlaczego istnieją ludzie robiący takie rzeczy.To niepojęte.

Anteas

Post autor: Anteas » 16-01-13, 17:06

grzegorzw125 pisze:O tym słyszałem dosłownie przed chwilą w radio. Z szacunku dla Was i do tego Forum nie udzielę komentarza o człowieku który taką nazwę wymyślił.
A co można powiedzieć o takim człowieku? Ale idolem niektórych jest Adolf H. I wiele rzeczy sprowadza się do tego, kto czyim jest idolem.
rabiq pisze:Nie wiem dlaczego istnieją ludzie robiący takie rzeczy.To niepojęte.
To taki chwyt marketingowy. Nie ważne czy mówią dobrze czy źle, ważne że mówią. Ale zastosowanie jakieś strategii marketingowej nie gwarantuje sukcesu. A czasami można się na tym przejechać. I temu lokalowi życzę szybkiego zamknięcia. Zastanawiam się też nad tym, czy i właścicielowi i pomysłodawcy nazwy też nie życzyć tego samego.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 16-01-13, 17:19

Anteas pisze:A co można powiedzieć o takim człowieku? Ale idolem niektórych jest Adolf H. I wiele rzeczy sprowadza się do tego, kto czyim jest idolem.
Właśnie to odzwierciedla jak kto ma poukładane w głowie, jeśli dla kogoś idolem jest wspomniany Adolf H. to proszę wybaczyć ale w głowie ma najlżej mówiąc źle poukładane, a posiłkując się bardziej kolokwialnym stwierdzeniem jest "chory na umyśle", i bynajmniej nie chcę nikogo obrażać ale ostatnimi czasy pojawia się dość niepokojąca tendencja chorego ( żeby nie powiedzieć kretyńskiego) myślenia. Powodem takiej sytuacji często jest pogoń za pieniądzem.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 16-01-13, 17:29

rabiq pisze:Nie wiem dlaczego istnieją ludzie robiący takie rzeczy.To niepojęte.
No jest niepojęte, ale cóż... Miejmy nadzieję i módlmy się żeby ci co to robią, kiedyś będą błagali Boga o miłosierdzie i będą prześcigali się w pomysłach na zadośćuczynienie.
A jak tak się nie stanie przez ich zatwardziałość serc to... nie chciał bym być w ich skórze na sądzie ostatecznym.

Artur

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Post autor: Wiktor » 17-01-13, 11:51

Ale co te zawiadomienia dadzą? Serwer znajduje się w USA, a tam nasza polska prokuratura zasięgu nie ma.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 17-01-13, 16:51

Przyjrzałem się art. 196 kk i jego interpretacjom - moim zdaniem nie ma sensu zgłaszać przestępstwa, bo ono nie zaszło. Obraza uczuć religijnych nie zaszła w przestrzeni publicznej (na skwerze, w kościele, na placu w mieście), ale na prywatnej stronie internetowej, która się w sieci nie reklamuje - więc jak tam ktoś wchodzi to znaczy, że szuka takich treści (adres jednoznacznie to sugeruje). Więc będzie podobnie jak z koncertem Nergala - skargi nic nie dadzą, bo nawet jak sprawa dojdzie do sądu, to sąd nie uzna winy.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 17-01-13, 18:47

KubaCh pisze:Przyjrzałem się art. 196 kk i jego interpretacjom - moim zdaniem nie ma sensu zgłaszać przestępstwa, bo ono nie zaszło. Obraza uczuć religijnych nie zaszła w przestrzeni publicznej (na skwerze, w kościele, na placu w mieście), ale na prywatnej stronie internetowej, która się w sieci nie reklamuje - więc jak tam ktoś wchodzi to znaczy, że szuka takich treści (adres jednoznacznie to sugeruje). Więc będzie podobnie jak z koncertem Nergala - skargi nic nie dadzą, bo nawet jak sprawa dojdzie do sądu, to sąd nie uzna winy.
Niestety chyba masz racje, ale z drugiej strony autor antykomora został błyskawicznie skazany, mimo że też była to prywatna strona internetowa, ja zawiadomienia nie wysyłałem, bo wydaje mi się to zbędne, wszystko zależy jak organ stosujący prawo zinterpretuje przepisy.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Anteas

Post autor: Anteas » 17-01-13, 19:40

KubaCh pisze:skargi nic nie dadzą, bo nawet jak sprawa dojdzie do sądu, to sąd nie uzna winy.
Zważywszy na fakt, że "nasz" wymiar "sprawiedliwości" jest bezczelną kpiną z jakiejkolwiek sprawiedliwości, w pełni się zgadzam z twoim zdaniem.
grzegorzw125 pisze:Niestety chyba masz racje, ale z drugiej strony autor antykomora został błyskawicznie skazany
Ufam że cię to nie dziwi? Wszak nie spadłeś wczoraj z księżyca (wedle moich informacji).

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 17-01-13, 19:43

Anteas pisze:Ufam że cię to nie dziwi? Wszak nie spadłeś wczoraj z księżyca (wedle moich informacji).
Nie, Anteasie, niestety mnie to nie dziwi, w naszym kraju staje się to niechlubną normą.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 17-01-13, 20:13

No to co robimy?
Proponuję modlitwę o nawrócenie dla twórców tych rysunków i dla tych co zamieszczają te treści w internecie. Niech każdy z nas w swej codziennej modlitwie dołoży i te intencję. A Pan Bóg sobie z nimi poradzi.

Artur

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 18-01-13, 09:40

grzegorzw125 pisze:z drugiej strony autor antykomora został błyskawicznie skazany, mimo że też była to prywatna strona internetowa
Małe sprostowanie - twórca serwisu antykomor.pl został właśnie uniewinniony w tej sprawie, co więcej - uzasadnienie pojechało po prokuraturze, która powinna była w ogóle umorzyć sprawę. Skazany został - za posługiwanie się fałszywą legitymacją studencką.

ODPOWIEDZ