Książki, których ostatnio słuchałem.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Polak maly
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 08-05-12, 16:31

Post autor: Polak maly » 20-08-13, 12:04

Ostatnio przeczytane:

"Zielona Mila" Stephen King bhttp://tnttorrent.info/torrent/Groom_Winston_Forrest_Gump_Audiobook_PL_mp3__266794

"Skazani na Shawshank" Stephen King
http://tnttorrent.info/torrent/Stephen_ ... 64__162288

"Forrest Gump" Groom Winston http://tnttorrent.info/torrent/Groom_Wi ... p3__266794

Polecam.

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: wojtekNH » 06-11-13, 11:42

Krzysztof Szmagier - Porucznik Borewicz
No cóż. Każdy naród ma swojego superglinę na miarę swoich możliwości. Mnie nasz nawet się podoba. A w formie audiobooka jest nawet sympatyczniejszy niż w filmowej wersji, albowiem piszę tu o audiobooku napisanym na podstawie scenariusza do wiadomego serialu. Nie brakuje dobrego humoru i lekkości opowiadania, czyta oczywiście por. Borewicz (Bronisław Cieślak). Do dziś nie mogę zrozumieć jak cenzura przepuściła niektóre teksty.
polecam
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 07-11-13, 21:00

Na youtube jest audiobook: Na nieludzkiej ziemi. Autor Józef Czapski.
Są to wspomnienia autora z pobytu w łagrach.
Kawał historii i duże pole do refleksji nad tym jak to było podczas wojny. Jak się wsłuchać w te wszystkie opowieści to krew się mrozi w żyłach i powstaje w głowie pytanie: Co ja bym zrobił gdybym żył w tamtych czasach. Nie wiem co bym zrobił, pewnie nie wytrzymałbym.

http://www.youtube.com/watch?v=KDAa3DmKZ7E

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 07-12-13, 12:18

Jeśli ktoś nie ma ochoty ściągać książek to jest kanał z audiobookami na YT, polecam http://www.youtube.com/user/PTNetworkAudioBook/videos .

Przepraszam jeśli dubluję linka.


Pozdrawiam Grzegorz.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
LordEccles
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 28-03-12, 00:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LordEccles » 08-12-13, 10:31

Super kanał. Chętnie skorzystam w pracy bo mam możliwość siedzieć ze słuchawkami na uszach

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 09-12-13, 14:54

To może coś na czasie :-).
http://www.youtube.com/watch?v=ddi7E3N1qRY

Nie pamiętam już nawet kiedy to po raz pierwszy czytałem, miło kolejny raz odświeżyć.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: wojtekNH » 10-12-13, 00:11

Norman Davies - Zaginione królestwa
W podręczniku mojej córki historia nowożytnej Europy zaczyna się od bzdurnej bajki o Lechu i Czechu. Rus dołączył dopiero po 45' ale w latach 90' gdzieś przepadł. Trochę wspomina się o Grecji i Rzymie, ale ni wzmianki poza tym. W szkole średniej jest trochę więcej, ale nauczyciele niewiele mówią o pierwszym tysiącleciu, co najwyżej wspominają o najazdach na Rzym nazywając najeźdźców dzikusami, barbarzyńcami itp. Tereny na północ od Dunaju i na wschód od Renu nazywane są Barbaricum, a ludy wrzucane są do worów pod tytułem Słowianie, Germanie i Goci. W ogóle nazywa się ten czas "wiekami ciemnymi". Coś tam wspomina się o wędrówce ludów, jakby to były wycieczki krajoznawcze i nic poza tym. Generalnie, dla większości Polskich Historyków historia zaczyna się od Chrztu Polski.
A tymczasem w Europie powyżej Dunaju rosły i upadały Królestwa, cywilizacja kwitła. A narody dzieliły się i mieszały w sposób tak dynamiczny, że powiedzenie iż Polacy są Słowianami, a Niemcy Germanami, Francuzi Frankami, a Szkoci są ze Szkocji staje się kompletną bzdurą. Poznanie i zrozumienie tych faktów skutecznie leczy ze wszystkich nacjonalistycznych fobii i sprawia, że zaczyna się rozumieć iż państwa jako takie to tylko pojęcie geograficzne i nic poza tym, a granice to ledwie kreski na mapie. Pojęcie narodu również mocno się deprecjonuje.
Nieco światła na te czasy rzuca książka Normana Davisa. Choć sam autor twierdzi, że jest Walonem, to jednak ma tytuł profesorski dobrej uczelni i udowodnił nie raz, że potrafi pisać o tematach niezbyt wygodnych dla innych uczonych, ale zawsze solidnie udokumentowanych.
W formie audiobooka ta pozycja jest jak najbardziej strawna nawet dla tych, którzy ziewają na sam widok książek naukowych, zwłaszcza że traktuje o sprawach omijanych szerokim łukiem przez innych historyków.
Osobiście serdecznie polecam. Bo sam wiem jak mało jest solidnych i obiektywnych, nieskażonych poprawnością polityczną, opracowań dotyczących wczesnego średniowiecza.
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: wojtekNH » 15-08-14, 23:28

Dawno tu nie pisałem, bo nie trafiłem na nic co warto by polecić szerszej publiczności, ale teraz po prostu muszę.
Większość z nas pamięta książkę "Dywizjonie 303" Arkadego Fiedlera, Wielu pewnie pamięta film "Bitwa o Anglię" Ale coś takiego : "Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski" Bije wszystko na głowę. Autorzy to Amerykańscy dziennikarze – historycy : Lynne Olson, Stanley Cloud. (oryg. tytuł: A QUESTION OF HONOR ) popełnili to dziełko w 2004 roku. Więc można uznać, że nie jest ona "skażona" poprawnością polityczną, ani poprawiana przez cenzurę.
O czym jest, to wynika z tytułu, ale warto ją przeczytać i warto polecić do przeczytania znajomkom z innych krajów. Mnie osobiście podesłał tę pozycję kumpel z Irlandii. Posłuchałem i powiem tak: Nienawidzę lektur szkolnych. I dobrze, że "Sprawa honoru" nie jest jest jedną z nich. A powinna być, naprawdę powinna... i to nie tylko w Polsce.
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 16-08-14, 03:32

wojtekNH, przyślesz? Please.... :-P
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

rabiq
Przyjaciel forum
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-11, 21:40
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: rabiq » 03-10-14, 19:25

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/233152/kurier-z-warszawy
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215951/made-in-poland
Kurier z Warszawy
Autor: Jan Nowak-Jeziorański

oraz
Made in Poland
Autor: Michał Wójcik, Emil Marat, Stanisław Likiernik
Stanisław Likiernik (ur. 1923) – jeden z dwóch pierwowzorów słynnego "Kolumba" – Stanisława Skiernika z powieści Romana Bratnego Kolumbowie. Rocznik 20. To jego wojenne doświadczenia złożyły się na literacką postać, która dała nazwę całemu pokoleniu, legendzie Polski Walczącej.

Po siedemdziesięciu latach od Powstania Warszawskiego zdecydował się opowiedzieć o wstrząsających, prawdziwych losach żołnierzy i dowódców AK, o kulisach pracy w dywersji, o trudnych wyborach dotyczących życia i śmierci wrogów i przyjaciół.

Stanisław Likiernik jako żołnierz Kedywu brał udział w najważniejszych akcjach sabotażowych, wykonywał wyroki podziemnego sądu. W Powstaniu Warszawskim walczył na Woli, Starym Mieście i Czerniakowie. Był kilkakrotnie ranny. Został odznaczony orderem Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych. Od 68 lat na emigracji we Francji.

Nigdy nie krył swojego krytycznego stosunku do powstania. O grupie dowódców wysyłających bohaterską młodzież na barykady mówi bardzo ostro (podkreślając, że nie dotyczy to J. Bokszczanina i K. Iranka-Osmeckiego). Jednocześnie broni honoru, godności i solidarności powstańczej młodzieży. - Byliśmy żołnierzami, musieliśmy wykonywać rozkazy - przypomina. Jego zdaniem rozsądek nie musi oznaczać tchórzostwa, chłodna analiza nie musi być podszyta cynizmem, a obrona wolności nie musi być samobójstwem. Tę wiarę ukształtowały w nim wspomnienia młodości.

I o tym jest ta książka: o pokoleniu Kolumbów, którego Stanisław Likiernik jest jednym z ostatnich przedstawicieli, o polskości, która nie musi być skażona przekleństwem nacjonalizmu i o odwadze, której nie można mylić z zamiłowaniem do bohaterskiego umierania.
Jestem bardzo zadowolony z przeczytanych książek, obie warte przeczytania, szybko się je pochłania, przyjazny język jaki moje zainteresowania więc nie mogłem się oderwać.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 29-12-14, 22:02

Podsyłam dwa konta na chomikach, wydaje mi się że całkowicie legalnie Ci panowie nagrywają książki. Posiadają nawet własne strony i serwery z plikami (gdyby robili to nielegalnie to by im się to nie opłacało)

1. http://chomikuj.pl/majselbaum www: http://czytawojtek.blogspot.com/

2. http://chomikuj.pl/mako_new/Audiobooki www: http://poczytajmimako.blogspot.com/
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 30-12-14, 22:08

a i owszem, jest to legalne, ale nie do końca, ponieważ w naszym kraju powinni od tego płacić podatek :D no ale tak po za tym to zupełnie legalne
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 30-12-14, 22:41

Podatek od czego że tak się spytam ?
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 30-12-14, 22:55

Też bym nie wiedział, ale przez przypadek, zostałem uwikłany w aferę, która dotyczyła szpitala w Zawierciu. I pan policjant, który miał mnie przesłuchiwać, ale nie przesłuchał, bo sprawdził że ja rencista to mi darował, stwierdził, że za 20 zł to nie ma sensu. Ale mnie ostrzegł, że każda sprzedaż czego kolwiek, czy wykonanie usługi, musi być opodatkowana, ja na to, że przecież za 10 zł to nie ma sensu to mi odparł że takie prawo w naszym kraju jest
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 30-12-14, 23:15

No tak się składa że coś tam wiem w zakresie prawa.

Lektor żeby nagrać sobie książkę nie musi mieć żadnych praw do niej.

Lektor który nagrywa i udostępnia bezpłatnie książkę musi mieć prawa do niej.

Ty pobierając książkę (np z chomików) nie popełniasz przestępstwa.

Natomiast pobierając ją przez Torrenty jednocześnie udostępniasz, nie mając praw do książki popełniasz przestępstwo ścigane już z urzędu!

Pobraną książkę możesz udostępnić osobom w których pozostajesz w stałych relacjach w ramach użytku dozwolonego.

Lektor który udostępnia odpłatnie swoje nagranie powinien zapłacić podatek, natomiast wszystkie te pliki można pobrać za darmo, więc lektor nie ma z tego żadnych profitów.

Filmy, muzykę, obrazy, można śmiało pobierać i nie jest to nielegalne. Pobierając je za pomocą sieci p2p jest przestępstwem.

Dozwolony użytek nie dotyczy programów komputerowych w tym gier których już ściąganie jest przestępstwem.

Chyba tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony 30-12-14, 23:16 przez grzegorzw125, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

ODPOWIEDZ