Książki, których ostatnio słuchałem.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: noHumanek » 16-02-13, 16:46

przymierzam się (bo ostatniej jeszcze nie ukończyłem ) do :
Książka "Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy" - John Eldredge

ceny i sklepy gdzie można to kupić: http://www.ceneo.pl/8731925

można też pożyczyć z torrentów pod adresem: magnet:?xt=urn:btih:UL674C6PN35SNGCS5RIFRDQ553FVRGWM
Ostatnio zmieniony 16-02-13, 16:52 przez noHumanek, łącznie zmieniany 2 razy.
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 16-02-13, 19:39

noHumanek pisze:przymierzam się (bo ostatniej jeszcze nie ukończyłem ) do :
Książka "Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy" - John Eldredge
Kupiłem sobie i przeczytałem. Moja rekomendacja: warto przeczytać! Choćby po to, żeby dzięki tej książce spojrzeć na pewne sprawy inaczej. U mnie jednak ta książka jakiegoś przełomu życiowego nie spowodowała (a przed jej przeczytaniem sobie tak to wyobrażałem) . Mimo to zachęcam do jej przeczytania.

Artur
Ostatnio zmieniony 16-02-13, 19:41 przez Arturo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-02-13, 02:19

noHumanek pisze: można też pożyczyć z torrentów pod adresem: magnet:?xt=urn:btih:UL674C6PN35SNGCS5RIFRDQ553FVRGWM
:shock: :oops:

A w naszym, ludzkim języku, to co to znaczy?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

rabiq
Przyjaciel forum
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-11, 21:40
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: rabiq » 18-02-13, 07:59

hiob pisze: A w naszym, ludzkim języku, to co to znaczy?
W programie do Torrentów ja polecam utorrent trzeba skopiować ten link pole po kliknięciu ikonki dodaj plik torrent z adresu
Ostatnio zmieniony 18-02-13, 07:59 przez rabiq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-02-13, 10:42

rabiq pisze:
hiob pisze: A w naszym, ludzkim języku, to co to znaczy?
W programie do Torrentów ja polecam utorrent trzeba skopiować ten link pole po kliknięciu ikonki dodaj plik torrent z adresu
:oops: hmmm... Czy mogę powtórzyć swoje pytanie?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

rabiq
Przyjaciel forum
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-11, 21:40
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: rabiq » 18-02-13, 19:31

Przygotowałem screena [hide]http://images42.fotosik.pl/772/16bf8dee43a080b3.jpg[/hide] bo kiepski ze mnie mówca i nauczyciel. Tam po kliknięciu w podświetlone pole i wklejeniu tego linku podanego przez noHumanka powinno zacząć pobieranie.
Ja włączyłem i okazuje się że 518 mb zajmuje.

znalazłem także na chomikuj.pl chomikuj
Ostatnio zmieniony 18-02-13, 19:39 przez rabiq, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 24-02-13, 22:41

rabiq, dzięki. Pożyczyłem z "chomika". Te "torrenty" to dla mnie czarna magia, ale zaraz zobaczę Twoją instrukcję.

Przy okazji - napisałem parę słów o książce Dawkinsa: viewtopic.php?p=48828#48828

Dyskusję na temat pożyczania audiobooków z chomika przeniosłem do wątku "Piractwo, a siódme przykazanie": viewtopic.php?p=48830#48830
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 04-03-13, 09:16

Dwie następne książki zaliczone - Wspomnienia Konrada Adenauera i Opcja Paryska Ludluma.

Zabawne było to, że Adenauer, opisując historyczne wydarzenia z lat 1945-63 pisze, że chciał stworzyć w Europie prawdziwą europejską armię, ponadnarodową, która by była gwarantem bezpieczeństwa i zapobiegła czemuś podobnemu do wydarzeń z 1939 roku. Pomysł spalił na panewce, bo Francuzi nie chcieli się wyrzec narodowej armii.

W Opcji Paryskiej jest sytuacja odwrotna - to francuski generał pragnie stworzenia europejskiej armii, niezależnej od NATO i Amerykanów. :-D

Polecam gorąco Wspomnienia Adenauera. Wielki mąż stanu i fakt, że Niemcy są dziś taką potęgą, i polityczną i gospodarczą, to w dużej mierze właśnie jego zasługa. Szkoda, że odrodzona Polska nie wydała tej miary polityka.

Ludlum - jak zwykle. Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Kilka dość zaskakujących momentów, ale w sumie typowy przykład tego typu literatury. Nawiasem mówiąc to współautorem jest tu Gayle Lynds - ukończyła ona tę powieść już po śmierci Ludluma.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 09-03-13, 20:20

Przesłuchałem Przygody Hucka Finna Twaina - ciąg dalszy Przygód Toma Sawyera. Książka dla dzieci, w sumie to jest pewnego rodzaju satyra na stosunki panujące w USA w tamtych czasach. Warto choćby dlatego ją przeczytać, by sobie uświadomić jak się nasz świat ucywilizował przez ostatnie stulecie.

Teraz słucham Łysiaka "Perfidia". Dla mnie - tragedia. Łysiak stara się być błyskotliwy, opowiadanka mają zaskakujące puenty, ale w sumie poziom tych opowiadań (jak na Łysiaka) jest żenująco slaby, a ich bohaterowie są płascy, dwuwymiarowi. To takie opowiadanka trzeciego rzutu z zaskakującymi w założeniu i teorii, choć nie zawsze w praktyce, zakończeniami.

Przy okazji ciekawe statystyki za wp.pl:

"Czytamy coraz mniej książek - wynika z raportu Biblioteki Narodowej. Odsetek nieczytających w naszym kraju przekroczył już 60 procent - prawie 5 proc. więcej niż 2 lata temu. [...]

Przynajmniej jednokrotny kontakt z - jakąkolwiek - książką w ciągu roku zadeklarowało nieco ponad 39 proc. Polaków. Do książek zaliczono także albumy, poradniki, encyklopedie, słowniki oraz publikacje w formie elektronicznej.

Od 2010 roku w badaniu zadawane jest pytanie o to, czy w ciągu ostatniego miesiąca respondent przeczytał jakikolwiek tekst o orientacyjnej objętości przynajmniej trzech stron wydruku, trzech ekranów komputera bądź dłuższego artykułu w gazecie. W 2012 roku twierdząco na to pytanie odpowiedziało 58 procent badanych, o 6 procent więcej, niż dwa lata wcześniej.

Odsetek czytelników maleje wraz z wiekiem badanych. Książki czyta 62 procent nastolatków i ledwie 32 procent osób sześćdziesięcioletnich i starszych. Poziom czytelnictwa książek rośnie wraz z wykształceniem badanych. Od 1 do 6 książek rocznie czyta 30 procent czytelników ze średnim wykształceniem i 40 procent z wyższym. Powyżej 6 książek rocznie 11 procent badanych ze średnim wykształceniem i 23 procent z wyższym.

Do lektury e-booków choć raz w życiu przyznało się 7 procent badanych, a do słuchania audiobooka 6 procent."
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
LordEccles
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 28-03-12, 00:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LordEccles » 13-03-13, 13:11

Hiobie jeśli lubisz Twaina to polecam "Pod gołym niebem" o jego podróżach po Stanach. Niestety nie wiem czy jest w wersji audio

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 15-03-13, 18:26

Łysiak "Szuańska Ballada" - znacznie lepsza od "Perfidii", bo Łysiak pisze tu czasach napoleońskich, o wydarzeniach z przełomu XVIII - XIX wieku we Francji. Najwyraźniej jest on lepszym popularyzatorem historii, niż pisarzem Science Fiction, czy opowiadań kryminalnych.
LordEccles pisze:Hiobie jeśli lubisz Twaina to polecam "Pod gołym niebem" o jego podróżach po Stanach. Niestety nie wiem czy jest w wersji audio
Znalazłem tylko e-booka, ale mogę zatrudnić, za radą noHumanka, Ivonę do czytania. :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: wojtekNH » 15-03-13, 21:55

hiob pisze:Znalazłem tylko e-booka
mam. Czyta: Wlodzimierz Nowakowski
słać?
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 16-03-13, 07:01

wojtekNH pisze: mam. Czyta: Wlodzimierz Nowakowski
słać?
Słać. Słać wszystko, co masz. ;-)

Teraz zacząłem słuchać Braci Karamazow Dostojewskiego. Znałem do tej pory tylko Zbrodnię i Karę i jak na razie Bracia Karamazow podobają mi bardziej. Na razie jednak jestem dopiero na początku trzeciej Księgi, a jest ich dwanaście, więc z końcową oceną powstrzymam się jeszcze. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
wojtekNH
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 21-02-11, 21:11
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: wojtekNH » 17-03-13, 11:22

Jean Raspail - Pierścień Rybaka
Rzecz próbuje w sposób przystępny przybliżyć czytelnikom dzieje Wielkiej Schizmy Zachodniej w konwencji współczesnej powieści sensacyjnej. Pomieszanie Dana Browna i Pawła Jasienicy. Wyszło żałośnie. Autor, siłując się na bezstronność, myli fakty historyczne, zmyśla przy tym niemiłosiernie, a dołożona do tego współczesna historyjka sensacyjna kompletnie nie trzyma się kupy. Niestety, żeby uwiarygodnić swoje tezy, używa autentycznych nazwisk, miejsc, i faktów, w sposób tak tendencyjny, że aż czuć fałsz przez okładkę, a cała historia jest naciągana jak majtki na Dodzie. Sama tematyka jest bardzo nośna i książka przynosi autorowi sporo pieniędzy, ale powinien on zapłacić za każde drzewo wycięte do produkcji papieru. Niestety nie jest łatwo znaleźć coś strawnego o tej tematyce i Pierścień wepchnął się w tę lukę jak kleszcz i ssie. Przesłuchawszy tę pozycję zaczynam rozumieć wypowiedź Samsona Miodka z trylogii husyckiej Sapkowskiego na temat wynalazku druku. I jeszcze jakiś szmaciarz sprzedaje to to nazywając się:"Klub Książki Katolickiej"
Trzymajcie się od tego z daleka. Stanowczo odradzam!

Marek Ławrynowicz – Kapitan Car
Nieco surrealistyczna historyjka o tym, jak dwa niebieskie ptaki (dosłownie) zostały wcielone do Ludowego Wojska Polskiego w ramach Zasadniczej Służby Wojskowej, tak pod koniec lat 70'. Polecam zwłaszcza tym, którzy żyją w świadomości, ze ZSW służyło Ojczyźnie i Narodowi wychowując we właściwym duchu młode pokolenia. Kim jest Ławrynowicz to ludziom o nieco pożółkłej metryce pisać nie trzeba, a tym którym trzeba napiszę tylko, aby nie czytać tego w miejscu publicznym- reputacja rzecz cenna.

Pilipiuk Andrzej - Kroniki Jakuba Wędrowycza
To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy zafascynowani literaturą s-f i fantasy zabrnęli nieco dalej i odrywając się od ziemi dolecieli do książek o magii, demonach, ezoteryce itp. Jakub Wędrowycz jak na ludowego egzorcystę przystało, brutalnie sprowadza takich na na ziemię, a nawet do parteru ( u nieco wrażliwszych pojawią się sińce od tarzania się po podłodze). Audiobook niezrównanie czyta Grzegorz Pawlak. Moja córka uśmiecha się nawet jak słyszy jego głos w reklamach. Książka łamie wszystkie możliwe konwenanse literackie, a przy tym mózg czytelnika odmawia myślenia, pęcherz niemiłosiernie szybko się przepełnia. Jednym słowem jest to tak głupie, że aż genialne!
Sam autor też jest oryginałem. Polecam też drugi audiobook z serii: "Weźmisz czarno kure" w którym dowiemy się wreszcie dlaczego zatonął Tytanic.

Sejda Kazimierz – Ckdezerterzy
Jeśli ktoś myśli, że zna; bo oglądał film (znakomity zresztą) to się myli.
Gorąco polecam w formie audiobooka. Rewelacja.

-w razie jakby co? - mam-
Ostatnio zmieniony 17-03-13, 11:46 przez wojtekNH, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę wymyślam sam i sam się potem sobie dziwie, że to piszę.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-03-13, 03:27

wojtekNH pisze: -w razie jakby co? - mam-
W razie jakby co - trzymam za słowo.

Zarejestrowałem się na pewnym, znanym ci forum, ale nie udało mi się tam pożyczyć żadnej książki. Po prostu po godzinie ściągania mój komputer informuje mnie, że mu źródełko wyschło i nie może go odnaleźć. Jeśli więc nie uda mi się rozwiązać tego problemu, będę Cię dalej męczył. :mrgreen:

Na razie jednak mam kilka nieprzeczytanych jeszcze audiobooków, więc póki co, zaczekajmy. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ