Książki, których ostatnio słuchałem.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 30-12-14, 23:20

o widzisz. To i tak musiało sięcoś zmienić w tym zakresie. Dobrze wiedzieć o tym. Zawsze p2p czy p2m było nielegalne, ale myślałem, że pobieranie z chomików itp (oprócz plików autorskich) jest przestępstwem po 24 godzinach więc nalezy to wcześniej skasować
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 30-12-14, 23:33

Te 24 godziny legalności powtarzane z uporem maniaka na Chomikuj jest przykładem kompletnej bzdury . :-P

Nie ma takiego czegoś i nigdy nie było.

Jest natomiast coś takiego jak dozwolony użytek. Daje on nam nieograniczoną czasowo możliwość posiadania filmu muzyki (nigdy programu), pozwala nawet na udostępnianie (pożyczanie) pobranej kopii osobą z którym "pozostajemy w związku osobistym)".

Moim skromnym zdaniem jest to lepsze niż rzekome posiadanie pliku przez 24 godziny bo zazwyczaj nigdy on po 24 godzinach plik nie znikał z naszych dysków.

W dobie polowania na "piratów z p2p" warto to wiedzieć.

Przy okazji jeszcze raz przestrzegam przed pobieraniem filmów z Torrentów.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 30-12-14, 23:42

oj Grzesiu, ja nie pamiętam nawet kiedy używałem torrenta :D nie mają już takiej mocy jak kiedyś, kiedy na film się czekało po 20 godzin :D Naturalnie ja mam tylko muzykę może z 10 GB na dysku i tylko dlatego, że jak robiłem sobie recovery bo zepsuł mi się laser w napędzie a nowego nie chcę to skasowałem wszystko co miałem oprócz tej muzyki :D i programu do nadawania. Oczywiście mam inne programy na licencji Freeaware
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 30-12-14, 23:51

Ja też mam większość programów Freeaware, na jednym kompie mam ubuntu i w sumie jestem zadowolony :D
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Dominik

Post autor: Dominik » 03-01-15, 10:18

Obecnie słucham Pisma Świętego, wydanie Gdańskie jak dobrze pamiętam. Wydanie Polskiego Związku Niewidomych nie podoba mi się, kiepska jakość dźwięku, słucham na słuchawkach, więc przeszkadza mi to. Jestem na początku lektury, druga księga Mojżeszowa. Przy obecnym tępię słuchania chyba mi to rok czasu zajmie, postaram się skrócić ten czas.

A wcześniej (kilka lat temu) słuchałem Harrego Pottera, książki Dan Browna.

Niezła zmiana, od okultyzmu przez teorie spiskowe do Pisma Świętego.
Ostatnio zmieniony 03-01-15, 10:19 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 03-01-15, 22:52

Saper82, jeśli na pewno słuchasz wydania Biblii Gdańskiej to tutaj masz namiar na odnośniki do Biblii Tysiąclecia (wydanej przez Bibliotekę dla Niewidomych). Sam jej często słucham. Wydanie również może nie rewelacyjne (jeśli idzie o jakość dźwięku) ale bez problemu da się słuchać.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Dominik

Post autor: Dominik » 04-01-15, 09:25

Twin, Z tej strony pobrałem Biblie do słuchania. http://www.jezus.pl/Biblia/Biblia-audio/

To o tej wersji wspominałem do której link podałeś, że ma kiepski dźwięk.

Zresztą i tak żadna wersja nie jest idealna. Gdzieś pięć wersji audio znalazłem, i ta jak na razie jest najbardziej przyjemna dla mego ucha.

ODPOWIEDZ