Punkty karne a utrata prawka

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Badi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 21-10-11, 18:09

Punkty karne a utrata prawka

Post autor: Badi » 24-03-13, 10:55

Witajcie
Jak to jest z tymi punktami ?
Powiedzmy ze dostalem 20 punktow jadac osobowka, a kolejne 5 dostalem jadac ciezarowka.
Granica 24 punktow zostala przekroczona.
Jaka kategorie prawka strace ?

peter88
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 28-08-11, 23:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: peter88 » 24-03-13, 14:44

Wszystkie.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 24-03-13, 15:31

Badi, nie wiem, czy opisujesz sytuację hipotetyczną, czy też rzeczywiście Ci się to zdarzyło. Ale jak Ci nie zabiorą prawa jazdy "na drodze" to powinieneś dostać komplet skierowań:
- na badania psychologiczne - takie jak dla kierowców zawodowych + test na szacunek dla przepisów kodeksu drogowego (pytania typu - czy uważasz że wszyscy powinni przestrzegać ograniczeń prędkości, czy tylko początkujący kierowcy)
- na powtórny egzamin (teoria + praktyka)
Ja tak miałem kilka lat temu i szczęśliwie zdałem (jak już się jeździ na codzień, to jest zdecydowanie łatwiej - trzeba tylko za bardzo egzaminatora nie wystraszyć).

Badi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 21-10-11, 18:09

Post autor: Badi » 28-03-13, 12:38

Zdania sa podzielone...

Pytalem sie Straznikow Miejskich, jak to jest z tymi punktami, ale to tylko stara czasu.
Oni wiedza tylko jak zakladac blokady i wlepiac mandaty babcia, ktore sprzedaja koperek.

Pytalem sie ITD, powiedzieli ze traci sie wszystkie kategorie, tak jak bysmy np. jechali pijani na rowerze.

Pytalem Policji, powiedzieli iz punkty sie przypisuje do danej kat. np. jak sie dostanie 20 punktow jadac osobowka to mamy 20p. na kat B itd.

Kto ma racje ?

Moze powinienem pytac sie Strazakow ? Oni sa najbardziej kompetentni

Anteas

Post autor: Anteas » 28-03-13, 16:16

Badi pisze:Moze powinienem pytac sie Strazakow ? Oni sa najbardziej kompetentni
Prawdopodobnie tak, jako że z pośród służb mundurowych cieszą się oni największym zaufaniem społeczeństwa. I myślę że jest ku temu jakiś inny powód niż tylko fajne mundury.

peter88
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 28-08-11, 23:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: peter88 » 28-03-13, 20:57

Przekroczenie limitu punktów karnych powoduje utratę prawa jazdy nie kategorii. Jeśli ktoś dostanie 25 punktów za jazdą osobówką to traci wszystkie kategorie jakie posiada i musi zdawać ponownie egzaminy

ODPOWIEDZ