filtr paliwa w silniku benzynowym

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
krzycho80
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 07-08-11, 14:54
Lokalizacja: polska

filtr paliwa w silniku benzynowym

Post autor: krzycho80 » 21-09-13, 20:49

Witam Wszystkich. Od jakiegoś czasu zamierzam wymienić filtr paliwa w moim VW Golfie MK4 z silnikiem benzynowym 1.4 16V. Wiadomo, że w samochodzie powinno się go wymieniać co ileś kilometrów i co jakiś czas (tak przynajmniej do jakiegoś czasu myślałem), a w dieslu wymiana filtra paliwa to dopiero ważna rzecz. Jednakże w książce "Sam naprawiam VW GOLF/ BORA" pisze, że :"filtr paliwa w silnikach benzynowych jest skonstruowany tak, że nie ma potrzeby jego wymiany. Jedynie w przypadku wlania złego paliwa, lub zanieczyszczonego paliwa". Również na pewnym forum o VW to samo przeczytałem, że podobno ktoś wymieniał filtr i że był on czysty jak łza, dlatego nie ma konieczności jego wymiany w silniku Benzynowym. Co o tym sądzicie?? Jakie są opinie Wasze, ciekaw jestem??

morgan
Przyjaciel forum
Posty: 152
Rejestracja: 24-11-11, 12:43
Lokalizacja: kielce

Post autor: morgan » 21-09-13, 20:52

miałem od zawsze japońskie benzynowce,
i zawsze zmieniałem filtr paliwa.

Badi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 21-10-11, 18:09

Re: filtr paliwa w silniku benzynowym

Post autor: Badi » 12-10-13, 11:13

krzycho80 pisze:Witam Wszystkich. Od jakiegoś czasu zamierzam wymienić filtr paliwa w moim VW Golfie MK4 z silnikiem benzynowym 1.4 16V. Wiadomo, że w samochodzie powinno się go wymieniać co ileś kilometrów
Witaj
Kolego, filrt paliwa kosztuje 25 zl, pracy przy tym na 20 min (5min jak masz kanal) tylko prosze odlaczyc klema (+) a i nie wyjmuj nic na sile, tam sa zabezpieczenia. Weze moga byc stare i twarde wiec trzeba delikatnie.

W PL jakosc paliwa jest jaka jest, wiec polecam wymieniac co 15-20 tys. km
Nie wazne czy w VW, Ford, Fiat czy Syrenka.

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Post autor: MAVERICK27 » 13-10-13, 00:45

Hmmm a jaka to jakość niby jest? Taka zła? Zaskoczę Cię. Nie ma na co narzekać. Tankowałem w Niemczech, Holandii, Belgii, Anglii a na co dzień jeżdżę w Irlandii. Niczym się nie różni. Chyba że tankujesz u "pana Zdzisia" który dolewa wody i ma stacje zbudowaną na miejscu starej popegeerowskiej pompy. Jak tankujesz np na orlenie czy innej sieciówce to nie masz się czego obawiać.
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

ODPOWIEDZ