Dlaczego?

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 14-10-14, 20:08

Katolickie Radio eM, którego słucham wypowiada się równie enigmatycznie na ten temat.
Nie wiem jak inne media katolickie.

Anteas

Post autor: Anteas » 14-10-14, 21:14

Marek MRB pisze:Przede wszystkim czerpanie wiedzy na temat Kościoła z mediów Mu wrogich (jak Wprost) jest przeciwskuteczne - ze względu na zawartą w nich dezinformację, po przeczytaniu ich tekstów wie się na temat Kościoła mniej niż przed przeczytaniem...
Wiedzę iza by było czerpać z mediów obiektywnych! Jest jednak z tym pewien problem, taki mianowicie że media obiektywne nie istnieją. Mianowicie każde media coś popierają i są przeciwko czemuś, podobnie jak forumowicze rang wszelakich na tym forum, począwszy od Hioba, a skończywszy na niewymownie :mrgreen: skromnym waszym słudze.
Cóż zatem czynić wypada, aby nie być wydanym na łup nieobiektywnych mediów? A no trzeba czytać wszelakie media i przy pomocy tego, co każdy z nas ma pomiędzy uszami (domniemuję że każdy z nas ma coś pomiędzy uszami) wyciągać wnioski w celu odnalezienia ziarna prawdy między plewami półprawd, ćwierćprawd, g(...)o prawd i celowych przemilczeń oraz innych środków stylistycznych wynalezionych i z upodobaniem stosowanych przez pewnego dżentelmena który do stroju oficjalnego wkłada rogi, ogon i kopyta.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 14-10-14, 21:44

Howgh, Anteasie drogi. Niech uscisne reke bialego brata po tejze jakze celnej wypowiedzi.
konik

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 14-10-14, 22:24

Nie. Prawda nie leży "pośrodku" tylko leży tam gdzie leży.
Nie znajdziesz prawdy wypośrodkowując pomiędzy "Nie" a Observatore Romano".
Przeczytam komunikat końcowy to się wypowiem. Póki co, doniesienia są warte tyle co "rewelacje" na temat wsparcia papieża Franciszka dla prezerwatyw.
Ostatnio zmieniony 14-10-14, 22:24 przez Marek MRB, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Anteas

Post autor: Anteas » 15-10-14, 16:40

Marek MRB pisze:Prawda nie leży "pośrodku" tylko leży tam gdzie leży.
Nikt czegoś takiego nie pisał, ani nawet nie sugerował i nie wiem skąd pomysł że prawdę można "wypośrodkować", po to właśnie człowiek ma mózgownice aby doszedł do prawdy siłą intelektu, a nie wypośrodkowywaniem.
Skoro już piszę to jeszcze odnosząc się do dalszej części twojego postu powiem, że dla niejednego człowieka prawda powinna leżeć tam gdzie jemu jest wygodnie aby leżała, i złości go, gdy prawda leży gdzie indziej. A jak taki człowiek pracuje w mediach to o swoich frustracjach spowodowanych "niewłaściwym" położeniem prawdy informuje całe społeczeństwo.
Zaś co do pewnego niezbyt szacownego czasopisma którego nazwę przytoczyłeś, to z tego co mi wiadomo, do jego czytelników nie zaliczają się ludzie zainteresowani czymś takim jak prawda, lecz wolący słuchać dobrze wpadających w ucho informacji, bez względu na to czy są prawdą czy nie.
Jednak to forum jest katolickie (tak przynajmniej wynika z nazwy i adresu), i myślę że wszystkim tutaj, albo przynajmniej większości zależy na prawdzie, a nie na wypocinach księcia kłamstwa.
A co do spraw rozważanych na synodzie, to trzeba też przyznać że wypowiedzi niektórych hierarchów są delikatnie mówiąc "dziwne", co pozwala Skrzydlatemu się niepokoić.

Anteas

Sodoma i Gomora

Post autor: Anteas » 15-10-14, 22:01

Po całej Ziemi (a nawet pewnej części przestrzeni kosmicznej) wiadomo że w/g niezmiennej nauki ŚKKR małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety (a przynajmniej tak jest teraz, gdy to piszę, bo już za nie długo niezmienna nauka może się zmienić). Po całej Ziemi wiadomo też że w/g nowych "świeckich" zasad małżeństwo to związek dwojga lub więcej ludzi, zwierząt lub roślin płci obojętnej. I tak żeście pewnie, Bracia, myśleli? Tuż nic bardziej błędnego .
Powiem Wam w zaufaniu, że gdy przeczytałem ten artykuł to pomyślałem sobie że amerykańscy psychiatrzy, których sobie ostatnio pozwoliłem ostro skrytykować są ostoją moralności i normalności. Tak jak Sodoma i Gomora. Niech nas Bóg ma w swojej opiece.

Awatar użytkownika
Paradoks
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 26-02-12, 07:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Paradoks » 15-10-14, 22:49

W sumie myślę że synod zasługuje na odrębny wątek. Swój komentarz postaram się przedstawić jutro. Teraz tylko podrzucę coś do poczytania - ciekawy komentarz z miejsca zdarzeń dla znających angielski.

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Poet of de Fall » 28-02-15, 19:48

Może mi ktoś w skrócie wyjaśnić o co chodzi z tą histerią w sprawie konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet?

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 28-02-15, 20:32

Poet of de Fall, tu jest osobny wątek na ten temat viewtopic.php?t=2772
Tam zamieściłem odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 28-02-15, 20:33 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ