Mister Twister

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Mister Twister

Post autor: hiob » 25-04-14, 12:00

Miałem taką książeczkę, gdy byłem dzieckiem i kiedyś chciałem sobie przypomnieć jej treść, ale okazało się, że nigdzie w Necie nie ma tego wiersza. Nie był też wznawiany w ostatnich latach, nie wiadomo dokładnie dlaczego.

Z pewnością jest to agitka promująca Związek Radziecki i szkalująca to potworne, rasistowskie USA, choć dzisiaj, gdy Amerykanie już na drugą kadencję wybrali czarnego prezydenta, siła propagandowa tego wierszyka jakby nieco zbladła. :lol: Sam wierszyk jednak nadal mi się podoba, tak, jak podobają mi się ilustracje Zbigniewa Lengrena.

Skoro więc nie ma tego wiersza w necie, to trzeba było go sobie kupić. O ile pamiętam, to MRC z naszego forum wynalazł go na Allegro i podrzucił mi linka, a mój siostrzeniec w Polsce zakupił książeczkę w moim imieniu i zrobił mi skany, które tu zamieszczam. Chyba brakuje jednej strony, gdzie Mister Twister widzi w hotelu swoich kolorowych sąsiadów, ale tego można się domyślić z kontekstu, albo zobaczyć na filmie poniżej, w 7:45

Miłej lektury!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 26-12-14, 08:57 przez hiob, łącznie zmieniany 3 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Władysław
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 04-04-14, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Władysław » 01-08-14, 16:40

Na podstawie tego wiersza zrobili w ZSRR propagandowy film animowany.
Całkiem fajnie wygląda, mam go na DVD, ale pewnie i na YT się znajdzie.
Łowca trolli internetowych, biczownik gimbo-ateistów, pogromca głupoty w internecie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 01-08-14, 17:42

Władysław, gdybyś go gdzieś znalazł na YT, podaj namiary. Chętnie zobaczę. :D

/edit/ Znalazłem:

<iframe width="480" height="360" src="//www.youtube.com/embed/B4gUI9VUi4k" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> <iframe width="480" height="360" src="//www.youtube.com/embed/kxkkeE92mTs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ostatnio zmieniony 26-12-14, 08:50 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ