zagadka dla krakusow

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

zagadka dla krakusow

Post autor: konik » 17-08-14, 12:38

Gdzie w Krakowie znajduje sie kosciol poswiecony sw.Michalowi Archaniolowi?
konik

Anteas

Post autor: Anteas » 17-08-14, 13:35

A czemu dla krakusów? Jam jest z Ciemnogrodu więc nie wiem gdzie by się takowy kościół mógł znajdować, ale Bozia jakiś czas temu Wikipedię stworzyła, to i zamieściła tam (przy okazji) artykuł na ten temat;
"Kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika i przylegający do niego klasztor paulinów – kompleks sakralny, znajdujący się w Krakowie przy ulicy Skałecznej 15. Nazywany jest potocznie Skałką lub kościołem Na Skałce."
Pierwotnie był to kościół pod wezwaniem (tytułem) ino Michała, no ale jak ten dobry chrześcijanin król Bolesław II Szczodry (Śmiały) pomógł mu osiągnąć świętość dzięki męczeństwu które miał mieć miejsce właśnie w tym kościele (i obowiązkowej kanonizacji oczywiście) kościół dostał nowego patrona. Iza mieć nadzieję że obaj Gospodarze żyją w zgodzie ze sobą, bo jak nie to by krucho było. Pomyśl tylko modlisz się do Archanioła o błogosławieństwo, a tu samo przekleństwo tylko przychodzi, bo Biskup na złość Archaniołowi robi, a Ty rykoszetem obrywasz. Albo modlisz się do Biskupa, a Archanioł mu na złość robi, i znowu wszystko się na tobie skupia. Całkiem inaczej jest jak żyją w zgodzie ze sobą, bo wtedy jeden drugiemu pomaga, i obaj póty wiercą Panu Bogu dziurę w brzuchu puki (dla świętego spokoju) nie spełni twojej prośby.

Był jeszcze w Krakowie jeden kościół na Wawelu i jeden na starym mieście, pod tytułem Michała, ale w dzisiejszych czasach upadku już nie istnieją. Co jest widomą oznaką (nie jedyną bynajmniej) tego, że na świecie jest coraz gorzej :cry:

Anteas

Post autor: Anteas » 17-09-14, 19:16

No i co z tą zagadką?

ODPOWIEDZ