Video-Filmowanie

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Video-Filmowanie

Post autor: Mazi » 11-12-14, 11:49

Witam, może ktoś z was będzie wiedział co mam zrobić, bo ja jestem zielony w edycji wideo a pierwszy raz nagrywałem swoim telefonem we Wtorek, dzisiaj przeglądałem zdjęcia, i okazało się, że filmy są do góry nogami, jest jakaś możliwość ustaienia tego aby były one we własciwej pozycji ?
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
zs
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 23-08-09, 19:29
Lokalizacja: Polska, Otwock

Post autor: zs » 11-12-14, 15:30

Google podpowiada: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=obr ... ilm%C3%B3w
wyświetla sporo do wyboru.
Może Twoja komórka ma funkcję obracania?
Życzę powodzenia :-)

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturo » 12-12-14, 19:09

Pewnie trzymałeś telefon do góry nogami :-/
Weź sobie ściągnij jakiś darmowy programik do edycji video. Na przykład z tej strony:

http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i ... s,200.html

Zainstaluj sobie jakiś darmowy program i pobaw się. Najlepiej się uczyć na własnych doświadczeniach. Może kręcenie filmów stanie się Twoja pasją i stworzysz coś wielkiego? Początki mogą być trudne.

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 13-12-14, 06:13

ok więc tak, po sprawdzeniu kilku różnych programów do konwersji filmów z mp4 na avi (nie tracimy tym sposobem na jakości obrazu i dźwięku) program WinX Free MP4 to AVI Converter a do obracania obrazu Free Video Flip and Rotate. Są to darmowe programy rzecz jasna, bo nie chcę tutaj propagować piractwa. szukam jeszcze dobrego programu do edycji oraz łaczenia filmów i najlepiej też zdjęć. Testowałem ashampoo ale nie wiem o co w nim chodzi a w shotcut jest dźwięk na podglądzie, ale za to zielony obraz co mija się z celem :(

Arturo pisze:Pewnie trzymałeś telefon do góry nogami :-/
Weź sobie ściągnij jakiś darmowy programik do edycji video. Na przykład z tej strony:

http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i ... s,200.html

Zainstaluj sobie jakiś darmowy program i pobaw się. Najlepiej się uczyć na własnych doświadczeniach. Może kręcenie filmów stanie się Twoja pasją i stworzysz coś wielkiego? Początki mogą być trudne.

Pozdrawiam
Artur

Wiesz, mam LG L5II od Czerwca, ale z powodu niskiej jakości video nie robię nim zwykle filmów, ale jeśli chodzi o przedszkole to jestem do tego zmuszony. Tak czy siak, dopiero teraz się zorientowałem, że spust migawki w tym telefonie jest do góry nogami nie wiadomo dlaczego bo z reguły jest na górze. Ale dziękuję za podpowiedź, bo zainspirowała mnie do poszukiwań, no i kwestia filmowania, lubię filmy a nawet kocham. Mam ich cala masę, i sam chciał bym nagrywać własne, no to nie jest aż takie trudne, a bardzo miłe wręcz, tylko do dziś nie stac mnie na aparat normalny ale w przyszłym roku to się zapewne zmieni i zakupię jakiegoś nikona czy coś podobnego w dobrej cenie :D
Ostatnio zmieniony 13-12-14, 06:19 przez Mazi, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 14-12-14, 06:26

Do Edycj Filmu użyłem PinnacleVideoSpin w wersji pełnej niepłatnej. Płatne są dodatkowe kodeki oraz efekty dźwiękowe czy video Pobierz
Do obracania kamery (filmu) użyłem również darmowego programu: FreeVideoFlipAndRotate Pobierz
Do Konwersji, jeśli komuś nie pasują kodeki do Pinnacle ja użyłem darmowego Winx Free Mp4 to Avi converter Pobierz
A Oto mój Filmik:
http://youtu.be/WnpJNV6VX_M
Ostatnio zmieniony 14-12-14, 06:28 przez Mazi, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

ODPOWIEDZ