Pytanie o ("proroku") Johnie Paulu Jacksonie.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Tomasz81
Przyjaciel forum
Kontakt:

Pytanie o ("proroku") Johnie Paulu Jacksonie.

Post autor: Tomasz81 » 24-12-14, 01:04

Witam.
Nie jestem na tyle obeznany w tematach proroków a tu mi żona podsyła jakiś filmik z protestanckim mówcą, który mnie nieco z małżonką poróżnił. Nie mogłem w sieci znaleźć niczego wiarygodnego na temat tego człowieka więc pytam się wam o niego na forum, czy wiecie coś o nim? Z góry dziękuję za informacje.
p.s. czy ostatnim prorokiem nie był Jan Chrzciciel?
"Wiara, radość, optymizm.-Ale nie głupota zamykania oczu na rzeczywistość."

Olasek
Przyjaciel forum

Post autor: Olasek » 24-12-14, 01:55

Ale jakie konkretnie pytanie, co o nim chcesz wiedziec?

Kazdy moze sie nazwac prorokiem, praktycznie kazdy "starszy" (jest ich chyba obecnie 12) w kosciele mormonskim jest apostolem i prorokiem zarazem. No bo tak sobie powiedzieli i tyle. To ze ktos sie nazwal prorokiem to nie znaczy ze nim jest. Tu w USA jest sporo takich jak ten Jacskon ktorzy zrobili sobie dobry biznes z przepowiadania przyszlosci, kataklizmow, gieldy, interpretowania snow - zawsze bedzie sporo chetnych na tego typu material. Czy to cos ma wspolnego z tzw. religia - watpie. Gdyby chociaz facet byl interesujacy ale on mowi same banaly, nudne jak flaki z olejem. :mrgreen:

Oczywiscie Chrystus tez byl prorokiem, tez nim byli czterej ewangielisci (a wiec sporo po Janie Chrzcicielu). Ja nie wiem kogo Kosciol Katollicki uwaza za ostatniego proroka, nawet nie wiem czy Kosciol sie kiedykolwiek nad tym zastanawial, w kazdym razie wedlug Kosciola era prorokow dawno sie skonczyla.
Ostatnio zmieniony 24-12-14, 07:50 przez Olasek, łącznie zmieniany 8 razy.

ODPOWIEDZ