Piosenki Reda Sovine

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Piosenki Reda Sovine

Post autor: hiob » 11-01-15, 21:12

Red Sovine to pisenkarz country, który ma wiele piosenek o truckerach. Zresztą trudno je nawet czasem nazwać piosenkami - on recytuje opowiadania, historie, zazwyczaj bardzo smutne i wzruszające.

Znam je od kilkudziesięciu lat, ale dzięki Bobowi przypomniałem sobie o nich i znalazłem w Necie stronkę, gdzie obok tekstu jst okienko z YT - zatem można sobie posłuchać, śledząc równocześnie tekst.

Polecam wszystkim, choćby w celu doszlifowania swojej znajomości angielskiego. Śpiewa, myślę, dość wyraźnie i stosunkowo łatwo go zrozumieć, zwłaszcza, gdy się ma obok wydrukowany tekst.

Sporo jego piosenek jest tutaj: http://www.allthelyrics.com/lyrics/red_sovine

A tutaj jest playlista z jego piosenkami:

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/5zoTLwrm9QE?list=RD5zoTLwrm9QE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ostatnio zmieniony 11-01-15, 21:23 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 11-01-15, 21:21

Teddy Bear: http://www.allthelyrics.com/lyrics/red_ ... 18478.html

Piosenka o kalekim chłopcu, który stracił ojca, truckera, w wypadku i który opowiada o sobie przez CB. Kierowcy, którzy to usłyszeli, przyjechali pod jego dom i dali mu prezent w postaci przejażdżki z nimi po okolicznych uliczkach i zebrali jakąś sumkę by pomóc materialnie mamie. A piosenka kończy się podziękowaniem jego mamy, która wróciła do domu już po ich odjeździe, przez CB radio.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ