Rekrutacja, potrzebna pomoc przy tworzeniu portalu

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Dominik

Rekrutacja, potrzebna pomoc przy tworzeniu portalu

Post autor: Dominik » 22-02-15, 09:35

Witam

Pewnie co niektórzy z Was słyszeli o przenosinach forum, o tym że ma powstać portal.
W chwili obecnej ja i Twin przenosimy felietony Hioba na ten portal. Jest on postawiony na Joomli, każdy tekst trzeba ręcznie przenosić i odpowiednio formatować, czyli cytatom z Biblii nadać kolor czerwony, innym cytatom niebieski, potem cały tekst wyjustować, czasem dokonać drobnej korekty w tekście i na koniec nadać odpowiednie tagi artykułowi. Automatycznie nie da się tego zrobić, tak żeby wyglądało wszystko dobrze. Z jednym tekstem schodzi ok 10 minut, a jest ich 500. Prócz nich są teksty innych autorów, filmy religijne Hioba, które też będziemy umieszczać na portalu. Materiały religijne są w pierwszej kolejności do przeniesienia, potem zobaczymy co będzie trzeba zrobić.

Jeśli ktoś z Was chce nam pomóc, to niech da znać na moje PW lub tutaj. Nie będzie żadnego gonienia do roboty, wystarczy że poświęcisz dwie godziny tygodniowo, to już dużo da. Zrobię też poradniki, jak przenosić teksty, więc bez obaw że czegoś nie umiecie.

Była by to pomoc bezinteresowna.
Ostatnio zmieniony 22-02-15, 09:37 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

sajmun
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 07-06-12, 20:19
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: sajmun » 22-02-15, 16:52

Bardzo chętnie mógłbym pomóc. Przez jakiś czas obsługiwałem serwis wyborczy na CMS-ie więc mniej więcej wiem z czym to się je. :-)
Virtus in infirmitate.

Dominik

Post autor: Dominik » 23-02-15, 11:49

sajmun, dam Ci znać co i jak, lecz pierw trzeba jedną rzecz zrobić, a że nie mam władzy absolutnej nad serwerem trzeba poczekać do wieczora na kogoś kto taką władze posiada.

sajmun
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 07-06-12, 20:19
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: sajmun » 23-02-15, 17:10

Dobrze, zatem czekam. ;-)
Virtus in infirmitate.

Dominik

Post autor: Dominik » 24-02-15, 22:39

W tym temacie (może zrobimy nowy ukryty dział na takie dyskusje?) będę czasem pisał kilka porad odnoście poprawnego redagowania artykułów. Jeśli macie pomysły to też piszcie.

YouTube

Jak wstawić okienko z filmem do felietonu, a nie sam link

1. Patrzymy na link, np. https://www.youtube.com/watch?v=_DxA9MLPBZ4
2. bierzemy jego koniec, czyli _DxA9MLPBZ4
3. wstawiamy to między {youtube} a {/youtube}, powinno wyjść coś takiego {youtube}_DxA9MLPBZ4{/youtube}
4. taki tekst {youtube}_DxA9MLPBZ4{/youtube} piszemy w odpowiednim miejscu w felietonie. Efekt będzie dopiero widoczny po wyświetleniu felietonu, a nie pod czas jego edycji.

Awatar użytkownika
bestia56
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 25-06-08, 21:20
Lokalizacja: Rabka Zdrój
Kontakt:

Post autor: bestia56 » 24-02-15, 22:58

Tutaj też zaglądam :)

A jak robimy z miniaturkami zdjęć np. z tego felietonu
Ostatnio zmieniony 24-02-15, 23:23 przez bestia56, łącznie zmieniany 1 raz.
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
(Mt 6, 5)

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 25-02-15, 00:50

Ja mam pełno linków, niektóre już nie działają, niektóre działają.

Pisałeś żeby usuwać ale wszystkie ?
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Dominik

Post autor: Dominik » 25-02-15, 11:12

Linki

Linki, jak działają to je wstawiajcie.

Trudna jest sprawa z tymi linkami właśnie co nie działają, plan jest taki by usunąć taki link z tekstu, lekko przeredagować taki tekst, przykład:

Zamiast: A dzisiaj w Kościele czytaliśmy Ewangelię z przypowieścią o synu marnotrawnym. Jednak o tej przypowieści pisałem poprzednio już parokrotnie, więc może tylko przypomnę, że te teksty można znaleźć TUTAJ i TUTAJ. Dzisiaj chciałbym podzielić się uwagami na temat pozostałych czytań z dzisiejszej mszy świętej.

Zamieścić: A dzisiaj w Kościele czytaliśmy Ewangelię z przypowieścią o synu marnotrawnym. Jednak o tej przypowieści pisałem poprzednio już parokrotnie, więc dzisiaj chciałbym podzielić się uwagami na temat pozostałych czytań z dzisiejszej mszy świętej.

Dominik

Post autor: Dominik » 25-02-15, 21:31

LINKI
zmiana powyższej zasady, jak są błędne linki to ich nie ruszamy, zostawiamy niedziałający link w felietonie. ) Po przeniesieniu wszystkich felietonów będzie łatwiej naprawiać takie linki. Poprawiać je będzie już administracja.
Ostatnio zmieniony 25-02-15, 22:51 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 26-02-15, 17:55

A co jeśli już się stosowało pierwszą zasadę? :-|
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Dominik

Post autor: Dominik » 26-02-15, 20:10

wtedy trudno :-(

Myślę że treść felietonów jest najważniejsza, a że z 10 czy 20 felietonów usuniemy linki nie będzie źle. Przez tyle lat były one błędne i nikomu to nie przeszkadzało. Zresztą kiedyś możemy wstawić te usunięte linki, szybko się z tym uporami, ale to kiedyś, teraz idźmy do przodu :-) Chodzi o to że po przeniesieniu wszystkich felietonów będziemy myśleć co zrobić z błęnymi linkami :-)

Dziś pomyślałem że większość tekstów do których prowadził link da się odzyskać, nawet podlinkowanych artykułów np. z Gościa Niedzielnego, których już nie ma. Jest strona http://archive.org/web/ na niej są usunięte strony Hioba, więc będą też i inne usunięte strony, artykuły. Takie odzyskane teksty, nie autorstwa Hioba można by wstawić gdzieś, np. jako osobny artykuł. Wiem że wymagało by to dużo pracy, ale gdy się komuś nudziło, to dlaczego nie. Tylko jak wtedy by było z prawem autorskim?

Awatar użytkownika
bestia56
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 25-06-08, 21:20
Lokalizacja: Rabka Zdrój
Kontakt:

Post autor: bestia56 » 26-02-15, 20:25

Więc tak skopiowałem wszystkie felietony z 2011 roku było ich 22. W wolnej chwili możesz sprawdzić i poinformować mnie o ewentualnych błędach lub brakującym felietonie (sprawdzałem 3 razy) :) więc powinny być wszystkie.

Napisz co dalej kopiować.
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
(Mt 6, 5)

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 26-02-15, 20:26

Mnóstwo linków jest z Polonusa.
Ostatnio zmieniony 27-02-15, 08:24 przez grzegorzw125, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Dominik

Post autor: Dominik » 27-02-15, 09:07

bestia56, co powiesz na rocznik 2004? 8, 9 strona forum, trochę ich tam jest.

Polonusa łatwo się naprawi, na web archiwe da się linka, zobaczymy o jaki felieton chodzi i bedziemy linkować, ale linka już damy prowadzącego na nasz portal.

Awatar użytkownika
bestia56
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 25-06-08, 21:20
Lokalizacja: Rabka Zdrój
Kontakt:

Post autor: bestia56 » 27-02-15, 13:27

OK. Czyli cały 2004 biorę :)
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
(Mt 6, 5)

ODPOWIEDZ