Tapety związane z forum, a w szczególności z Hiobem.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Myszu
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 07-04-15, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Tapety związane z forum, a w szczególności z Hiobem.

Post autor: Myszu » 24-05-15, 21:05

Witajcie,
w tym temacie będę zamieszczał linki do tapet, które wykonałem samodzielnie za pozwoleniem Hioba. Nie jestem w stanie zrobić ich od razu dużo, dlatego będę ten temat uzupełniał w miarę możliwości numerując każde zdjęcie po kolei. Tapety będzie można pobierać z odnośników do mojego dysku Google, dlatego, że hostingi zdjęć (np. Imageshack) usuwają zdjęcia po jakimś czasie.

Tapety z Hiobem:

1. (1920x1080) - https://drive.google.com/file/d/0B3SLgA ... sp=sharing
2. (1920x1080) - https://drive.google.com/file/d/0B3SLgA ... sp=sharing
3. (1920x1080) - https://drive.google.com/file/d/0B3SLgA ... sp=sharing
4. (1920x1080) - https://drive.google.com/file/d/0B3SLgA ... sp=sharing

Tapety bez Hioba:

1. (4000x2248) - https://drive.google.com/file/d/0B3SLgA ... sp=sharing
2. (1920x1252) - https://drive.google.com/file/d/0B3SLgA ... sp=sharing
3. (1920x1080) - https://drive.google.com/file/d/0B3SLgA ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 20-06-15, 20:22 przez Myszu, łącznie zmieniany 6 razy.

Dominik

Post autor: Dominik » 24-05-15, 21:50

Postać Hioba według mnie na tapecie nie jest trafionym pomysłem.
Proponuje żebyś takie tapety porobił bez Hioba, ale z linkiem forum. Potem takie tapety wrzucić na jakieś fora samochodowe, będzie reklama.

W sumie do wpadłeś na bardzo dobry pomysł :-) Obróbka grafiki, wstawienie Hioba też dobrze wykonana.

McQueen16
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 10-12-14, 16:40
Lokalizacja: Guzowatka

Post autor: McQueen16 » 24-05-15, 22:07

Myszu bardzo podoba mi się Twój pomysł bardzo miły gest :)

Dominik

Post autor: Dominik » 24-05-15, 23:13

Myszu, pytałeś na ShoutBox dlaczego postać Hioba mi się nie podoba.

Jest to moje osobiste zdanie. Na pulpicie jeśli mam jakieś osoby to są to moi siostrzeńcy, czasem jakieś piękne kobiety znalezione w necie. Podszedłem to tego też bardziej strategicznie, że tapetki z samymi samochodami będą o wiele bardziej popularne, niż z Hiobem. Nie miałem na myśli że są źle wykonane technicznie.

Jak McQueen16 napisał, jest to bardzo miły gest, ja to doceniam również. Rób nadal tapety, na pewno będą osoby które zamieszczą sobie taką tapetę.

Myszu
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 07-04-15, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Myszu » 25-05-15, 15:39

Dziękuję za odpowiedź Dominik. Na pewno wezmę Twoje spostrzeżenia pod uwagę i postaram się zrobić tapety także bez Hioba, aby trafiły do szerszego grona odbiorców. :)

Dominik

Post autor: Dominik » 25-05-15, 16:43

Wtedy zaatakujemy fora samochodowe tapetami :-D, gdzie nie znają Hioba.

Myszu
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 07-04-15, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Myszu » 25-05-15, 20:16

Oj Dominik, nie do końca się z tobą zgodzę. Już Ci tłumaczę dlaczego. Moim zdaniem ani nam, ani Hiobowi nie zależy na reklamie (oczywiście jeśli zechciałby coś takiego zrobić to nie ma problemu). Wiesz za co lubię na to forum przychodzić? Bo stworzyła się tu niesamowita atmosfera, z którą nie spotkałem się nigdzie indziej jak dotąd i myślę, że przychodzą tu ludzie, którym na niej zależy. Stąd mój wniosek, czyli lepiej nie ściągać ich tu na siłę, co oczywiście nie oznacza, że ja im tego zabraniam! :roll: Po prostu sądzę, że jeśli ktoś szuka takiego miejsca, jak to forum, to na pewno trafi tu z przypadku i Pan Bóg go na nie nakieruje w podświadomości, tak jak mnie nakierował. ;-) Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Tapety, nad którymi obecnie pracuję, i w których nie będzie postaci Hioba, a tylko Jego samochód i logo, będą się mam nadzieję wyróżniały w inny sposób. Ma to być alternatywa dla tych, którzy nie chcą z różnych przyczyn mieć Hioba na pulpicie. :lol: :dowidzenia:

Dominik

Post autor: Dominik » 25-05-15, 21:45

Myszu, :-) źle się wysłowiłem, za bardzo z powerem moja wypowiedz wyszła z reklamą. Nie miałem na myśli ściąganiu tu na silę dziesiątek ludzi. Tapety były by delikatną sugestią żeby ktoś wszedł na adres z niej, w praktyce osoby co by weszły i zaczęły rozmawiać można by na palcach jednej ręki policzyć.

Po za tym Hiob sam daje zdjęcia swoich samochodów na różne fora :-) na niektórych w postach ma link do tego forum.


Już dawno myślałem by forum trochę rozreklamować, poprzez jakieś linki np. na stronach religijnych na fejsie, dodać forum do katalogów, lecz takie działania doprowadziły by do tego że za dużo by nas było na shoutbox.

Myszu
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 07-04-15, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Myszu » 25-05-15, 22:09

Rozumiem Dominik, domyśliłem się o co Ci chodziło, ale chyba czułem potrzebę żeby te informacje z siebie wyrzucić. :mrgreen:

Dominik

Post autor: Dominik » 26-05-15, 15:36

Myszu, spoko.

Też się wezmę i porobię tapety :-) pouczę się obróbki grafiki, a tapety będę efektem ubocznym.

Myszu
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 07-04-15, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Myszu » 26-05-15, 15:48

Dominik, to w takim razie zamieszczaj swoje tapety tutaj. Fajnie jakbyśmy razem taki temat prowadzili, bo każdy ma inną wizję. :) Gdybyś chciał to podeślę Ci linka do strony, z której pobierałem te zdjęcia z BMW. Hiob je zamieścił na www.bmw-sport.pl

Wracając do tematu admina, Mógłbyś zrobić tak, żebym miał pozwolenie na edycję pierwszego postu przez nieokreślony czas? Pytam, bo muszę zedytować linki do tych tapet, co już są. Niestety nie zaznaczyłem opcji umożliwienia przeglądającym pobierania, :oops: a dodatkowo nie mogę go uzupełniać na bierząco. :-( Szczerze mówiąc zapomniałem o tym, że po jakimś czasie posty się blokują.

Dominik

Post autor: Dominik » 26-05-15, 16:50

taka sobie pierwsza tapeta.
Obrazek 1920x1080


Niestety, nie widzę możliwości żebyś mógł edytować swojego posta. Pomyślimy jak to rozwiązać :-)

Myszu
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 07-04-15, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Myszu » 26-05-15, 17:04

Okej Dominik, to trzeba będzie coś wykombinować, bo jak na razie stworzył się nieład w tym temacie. :-/ W pierwszym poście linki są, ale nie można pobierać, teraz następne linki pójdą gdzieś na drugą stronę i trzeba będzie ich szukać. Smutek :lol:

Dobry pomysł na tapetkę, ale trochę perspektywa nie bardzo pasuje, szczególnie maluszka. W Gimpie jest w przyborniku taka opcja, która pozwala na "zginanie" zdjęcia. Ale jak na początek to wyszło dobrze. Bardzo podoba mi się dobór tła pod BMW. Beemka jest dobrze oświetlona, stoi akurat pod słońce. ;-)

Dominik

Post autor: Dominik » 26-05-15, 18:43

perspektywa, hehehe, racja, ale nie chciałem "przekrzywiać" maluszka, chyba by krzywo wyszedł.
Dopiero się uczę, nawet nie myślałem o oświetleniu. Na razie nauka wycinania samochodów ze zdjęć, żeby to w miarę szybko robić.

Co do edycji, wysyłaj mi na PW całą treść posta jaką mam podmieniać w pierwszym poście. Na razie nie ma innego wyjścia.

Myszu
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 07-04-15, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Myszu » 26-05-15, 19:03

Dobra Dominik, to tak się umawiamy i od razu dziękuję Ci za pomoc i zaangażowanie. ;-) Nie będę spamował, po prostu, gdy się trochę nazbiera zdjęć to Ci wyślę wszystko co i jak na PW.

Co do nauki wycinania samochodów, chciałem Ci powiedzieć, że ja też tego za bardzo nie potrafię, ani nie bawię się w edycję zdjęć zawodowo. Robię to dla własnej przyjemności w wolnych chwilach i może dlatego te pierwsze cztery tapety nie są... hmmm tapetowe :lol:

Aha i na koniec mam propozycję, żebyś swoje tapety też wstawiał do mojego posta, to wtedy one nie zginą. Napisz "Tapety Mysza" i obok "Tapety Dominika". Każdy będzie wiedział o co chodzi.

ODPOWIEDZ