Obliczenia rozproszone rosetta@home

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Gerwazy
Przyjaciel forum

Obliczenia rozproszone rosetta@home

Post autor: Gerwazy » 01-11-15, 13:23

Jakis czas temu zastanawiałem się, w jaki sposób można wykorzystać mój komputer do czegoś pożytecznego. Skoro już go posiadam ale wykorzystuje może 30 - 40% jego mocy obliczeniowej to dobrze by było coś z tym zrobić.
Poszperałem w sieci i odnalazłem projekt rosetta@home.

https://boinc.bakerlab.org/

W największym skrócie o projekcie (info ze strony głównej):
"Rosetta@home potrzebuje twojej pomocy, aby ustalić trójwymiarowy model białka potrzebny do badań, które mogą w przyszłości pomóc w wynalezieniu lekarstwa na choroby ludzkości. Uruchamiając aplikacje Rosetty na swoim komputerze pomożesz nam w przyspieszeniu i poszerzeniu naszych badań, które bez twojego udziału nie były by możliwe. Możesz także pomóc nam w staraniach nad stworzeniem nowych białek, które posłużą do walki z chorobami nękającymi ludzkości takimi jak HIV, Malaria, Rak, oraz Alzheimer."

W formie testów stworzyłem grupę pod nazwa "Catholic" . Moj nick to Gerwazy. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam do naszego zespołu. Fajnie, jakby grupa urosła pod dobrym szyldem.
Pozdrawiam
Shalom

Awatar użytkownika
Dominik
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dominik » 03-11-15, 17:10

Gdzie znajdę jakieś potwierdzenie że jeśli udostępnię moc obliczeniową mojego komputera to pójdzie ona na te badania? Czy projekt wspierają uczelnie, uniwersytety, która instytucja wykorzystują uzyskaną moc obliczeniową?

Które strony uczelni, szpitali piszą żeby wspierać projekt, a nie wzmianki w gazetach, którzy mogli napisać niedociekliwi redaktorzy będący pod wrażeniem założeń projektu.

Mam wrażenie że jest tak że ta moc jest wykorzystana w celach zarobkowych, np. kopalnie wirtualnej waluty.
[center]Często mam za mało odwagi, żeby nacisnąć Enter.
Chcesz przekazać mi 1% podatku? Wejdź na moją stronę WWW KLIK, na niej opisuje co i jak

[/center]

Gerwazy
Przyjaciel forum

Post autor: Gerwazy » 05-11-15, 09:25

Cały projekt Rosetta jest prowadzony na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Bylem na ich stronie. Informacja o tym nie widnieje na stronie głównej ale nalazłem taka podstronę:

https://els.comotion.uw.edu/express_lic ... es/rosetta

Klikając w link na niej przechodzimy na stronę projektu Rosetta
Następnie kliknij w menu Software a następnie Related Projects

Projekt jest sygnowany przez niejakiego David Baker'a tu o nim:
https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bak ... chemist%29
Tu jego strona:
http://www.bakerlab.org/

Jego adres mejlowy jest założony na serwerach Uniwersytetu Waszyngtońskiego

dabaker@uw.edu

Jeśli odrzucić wszelkie publikacje w prasie naukowej to już nic więcej nie wiem.

Nie wiem czy mam jeszcze więcej szukać. Ja wierze ze to prawda a sam miałem podobne wątpliwości, ale tak samo mam wątpliwości czy wspierając jakaś fundacje moje 3 grosze naprawdę trafia tam gdzie potrzeba....

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: noHumanek » 08-12-15, 09:15

BOINC jest raczej zaufany w sensie że nikt nie będzie kopał bitCoinów.... inny problemem to czy te dane nie będą wykorzystywane do nieetycznych eksperymentów np. na ludzkich zarodkach co nie jest już takie pewne

niedawno próbowałem sprzedać moc obliczeniową mojego kompa, włączenie obliczeń zwiększa zapotrzebowanie o 200-250W energii co w pobieżnych obliczankach kosztuje 2-3PLN na dobę

Chętnie bym sprzedał moc mojej maszyny za zwrot pieniążków za prąd i ogrzewanie pokoju :)

Ale podobno AMD FX 6 rdzeni po 3.5 Ghz to dość słaba konfiguracja :/

Ostatnio bawię się siłowym łamaniem szyfrów podstawieniowych ... może to da się "sprzedać" poprzez www
Ostatnio zmieniony 08-12-15, 09:17 przez noHumanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Gerwazy
Przyjaciel forum

Post autor: Gerwazy » 10-12-15, 08:44

Sam mam mobilny procesor i7 3xxx z 8 watkami i obliczenia idą bardzo ładnie. 6 wątków to dużo a taktowanie procesora jest znacznie wyższe jak u mnie. Bodajże 2,3 Ghz. 250W to sporo mój pod pełnym obciążeniem ciągnie 60-70W.
Odnośnie wykorzystania danych to nie możemy nic zrobić. Jednak czy mamy się tym zamartwiać. Ktoś kiedyś wymyślił rożne techniki leczenia, odkrył nowe związki a jeśli inni wykorzystali to do niemoralnych celów to nie jest to już wina odkrywcy. Jeżeli jednak dowiem się ze są robione przez ten projekt takie testy z pewnością zaprzestane tych obliczeń.

Drużyna liczy 3 członków. Nieźle. :)

Awatar użytkownika
Dominik
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dominik » 10-12-15, 08:57

Ja zapisałem się do drużyny by tylko zobaczyć jak to działa, ale nie uruchamiam już tego programu.
[center]Często mam za mało odwagi, żeby nacisnąć Enter.
Chcesz przekazać mi 1% podatku? Wejdź na moją stronę WWW KLIK, na niej opisuje co i jak

[/center]

ODPOWIEDZ