Aborcja - prośba o poparcie.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 08-11-15, 20:48

Wiem Andrzej wiem o tym. Ja za to właśnie cię podziwiam za to, że się starasz.
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Władysław
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 04-04-14, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Władysław » 10-11-15, 14:57

DJ Mazi usunięcie ciąży powinno być nielegalne i surowo karane. Odpowiadać powinni wszyscy którzy usunięcie wykonali i do jego wykonania zachęcali/zmuszali. Łącznie z kobietą, która dobrowolnie na taki "zabieg" poszła.

Nie bardzo rozumiem co Ty rozumiesz pod określeniem "kobieta została skrzywdzona"? Chodzi Ci o te nieliczne przypadki gdy w wyniku gwałtu doszło do ciąży? Czyżbyś chciał skazać niewinnego człowieka na śmierć bez możliwości obrony?

Każda mała furtka w przepisach tego typu to wielkie wrota do nadużyć. Papierek, że kobieta sobie nie radzi może wydać każdy "odpowiednio finansowo zmotywowany" lekarz. A cała masa nastolatek gwałtem tłumaczy rodzicom "wpadkę" z jakimś przypadkowym chłopakiem na dyskotece. Ogólnie to coraz częściej dochodzi do patologicznych sytuacji, gdy dziewczyny SZANTAŻUJĄ chłopaków i mężczyzn oskarżeniem o gwałt. Bo prawo jest takie, że wystarczy jej zeznanie i potwierdzenie, że do stosunku doszło. A wtedy mężczyzna nie m nawet jak się obronić.

Bierzesz pod uwagę takie sytuacje? Albo takie, że rodzice nie chcą by córeczka urodziła dziecko z wpadki, więc każą jej mówić na policji że to był gwałt i poddać się usunięciu ciąży. To jest dokładnie wykorzystanie tej "furteczki"


Nie bardzo wiem też jaki jest Twój pogląd na kwestię aborcji. Raz piszesz:
Ja się to zapatruje tak, że aborcja powinna być legalna
a potem
STOP ABORCJI
Łowca trolli internetowych, biczownik gimbo-ateistów, pogromca głupoty w internecie.

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 10-11-15, 16:00

Strzeliłem byka gdzieś zjadłem niewielką część tekstu jaką jest wyraz "nie" aczkolwiek tak ważną. Aborcja nie powinna być legalna i tak chodziło mi o przypadek gwałtu i radzenie sobie z tym psychicznie.
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 11-11-15, 08:15

Czytając kolejne Wasze wypowiedzi korciło mnie by coś napisać ale Władysław zrobił to powyżej z czym w 199% się zgadzam. DJ każdy wyjątek to furtką która staje się bramą etc

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 11-11-15, 10:17

ale wy gadacie bzdury. Gwałt należy udowodnić. więc o jakich furtkach mówicie ?? nie rozumiem waszego toku rozumowania. Nie można powiedzieć "Bo mnie zgwałcił" bo każdy policjant czy psychiatra połaczy taką dziewczynę z najstarszym zawodem świata. Pomyślcie zanim coś napiszecie
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 11-11-15, 10:38

DJ Mazi pisze:ale wy gadacie bzdury. Gwałt należy udowodnić. więc o jakich furtkach mówicie ?? nie rozumiem waszego toku rozumowania. Nie można powiedzieć "Bo mnie zgwałcił" bo każdy policjant czy psychiatra połaczy taką dziewczynę z najstarszym zawodem świata. Pomyślcie zanim coś napiszecie
W jakim Ty świecie DJ żyjesz? Ja wiem że jest coś takiego jak domniemanie niewinności etc, ale w samych takich USA (nie wspominając np o Chinach) setki ludzkich istnień dostało zastrzyk śmierci a potem okazywało się że ci ludzie nie byli tymi którzy popełnili przestępstwo za które je skazano na śmierć.

Gwałt to jest ten wytrych, furtka etc. Wystarczy że bywalczyni imprez albo taka co za "drobne przysługi" (galerianka) dostaje prezenty zgłosi nawet po jakimś czasie (zrobi sobie test, a potem wytłumaczy że w pierwszych dniach była w szoku etc) że była zgwałcona i co "legalnie" można ją "odciążyć".
To co prezentujesz to jest takie trochę lewackie podejście do tematu. Po otworzeniu jednej furtki otwiera się drugą. Skoro zgwałcone mogą to może tym których porzucił facet, albo okazał się bestią też pozwolić na aborcję bo to przecież jego kopia wyjdzie z łona matki etc. W dzisiejszym świecie dążącym do piękna też nie można sobie pozwolić na rodzenie "ułomnych" dzieci to też je zawczasu "zutylizujmy".
Rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi DJ?
Dasz jednemu przywilej to 50 innych zaraz zgłosi swoje racje i zaraz też będzie domagało się ustaw pod swoje środowisko - tzw lobbing.
Nasz pogląd odnośnie tych spraw winien być wyłacznie jeden - dekalog V przykazanie.

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 11-11-15, 10:53

nie masz racji. Lekarz sądowy ginekolog jest w stanie wykluczyć gwałt lub go potwierdzić. A czy ktoś tu powiedział o galeriankach ? wyobraź sobie że gwałt to nie tylko ślady spermy. Z resztą, nie chce mi się dyskutować na ten temat i chyba lepiej jak zamilknę bo nie wiesz co mówisz. Przecież nie każda kobieta została zgwałcona to raz a dwa że to jest zadanie lekarza a nie twoje moje policjanta czy księdza. I co ma z tym wspólnego zastrzyk śmierci ? nic nie rozumiem. Jeszcze raz powtarzam to nie jest takie łatwe. NIKT NIE UWIERZY NA SŁOWE BEZ BADANIA
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 11-11-15, 11:11

DJ a czy każda obdukcja po gwałcie = siniaki etc? Co jeśli dziewczyna będzie w szoku i zgłosi się do lekarza/na policję po 2 czy 5 tygodniach i będzie wyglądała "normalnie" Odmówić jej aborcji? A czy kobieta mająca "stałego partnera" z którym współżyła tego samego dnia czy też w okresie 2-3 dni poprzedzających gwałt też ma mieć prawo do aborcji (tu na 2 babka wróżyła).
Raz jeszcze napiszę. Wyjdź od poziomu dekalogu a nie lewackich kombinacji.
Zdaję sobie sprawę że taki gwałt to jest olbrzymi ból i trauma na całe życie dla takiej kobiety ale nie mamy prawa decydować za życie innych (dziecka).

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 11-11-15, 11:28

Więc potencjalnie chciał byś [ocenzurowano] życie każdemu dziecku. Bo według ciebie każdy zasługuje na mój los tak ? Owszem, nie powstałem w wyniku gwałtu co nie zmienia faktu, że takie dzieci są niszczone bo nikt ich nie chce. Takim dzieciom też jest ciężko. Ale widac że ciebie to [ocenzurowano] obchodzi. Nie mów że jestem lewakiem ok ?? bo nie wiesz jak to jest, kiedy nikt takiego dziecka nie chce nie kocha. Nie wiesz jak to jest być samememu i być bezdomnym. Też temu Gwałt to jedyny akceptowalny wyjątek jest. Ale ty tego nigdy nie zrozumiesz bo bezdomny 12 latek jest [ocenzurowano] normalnym zjawiskiem w tym [ocenzurowano] świecie! Twoje podejście jest lewackie. Odchodzę z forum, bo Nie mam pojęcia czy kiedy kolwiek kto kolwiek to zrozumie co ja mówię. Nikt z was nie był nigdy zgwałcony i nikt z was tego nie przeżył co jak ja na przykład że każdego dnia żałuję że w ogóle się urodziłem, choć mimo to, robię dobrą minę do złej gry. Wkurwiłeś mnie tym głupim gadaniem
Ostatnio zmieniony 11-11-15, 11:30 przez Mazi, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Poet of de Fall » 11-11-15, 11:37

Kiedy dyskutuję na żywo ze zwolennikami całkowitego zakazu aborcji, to lubię sprawdzać ich konsekwencję. Pytam co by zrobili, gdyby ich dziewczyna/narzeczona/żona/córka/matka chciała usunąć ciążę, w którą zaszła w wyniku zbiorowego gwałtu ze szczególnym okrucieństwem dokonanego na niej przez bandę murzyńskich narkomanów. Doprawdy nie rozumiem czemu, ale po tym pytaniu wszyscy nagle łagodzili swoje poglądy co do zakazu aborcji.
MRC pisze:Zdaję sobie sprawę że taki gwałt to jest olbrzymi ból i trauma na całe życie dla takiej kobiety ale nie mamy prawa decydować za życie innych (dziecka).
A gdyby tak zapobiegać ciążom wynikającym z gwałtów za pomocą antykoncepcji? Załóżmy hipotetycznie, że wynaleziono środek antykoncepcyjny który kobieta może w każdej chwili "włączyć/wyłączyć". Przed seksem z mężem kobieta taki środek by "wyłączała", a przez resztę czasu byłby "włączony". Co wy na to? Czy może zamknięcie się na nowe życie jest grzechem nawet podczas gwałtu?
MRC pisze:w samych takich USA setki ludzkich istnień dostało zastrzyk śmierci a potem okazywało się że ci ludzie nie byli tymi którzy popełnili przestępstwo za które je skazano na śmierć.
Ile? :shock:

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 11-11-15, 11:48

są takie środki, ale na Boga trzeba mysleć co się robi bo to zamienia nasze forum w farsę ze średniowiecza. Ja wiem co to jest być niechcianym dzieckiem. Więc akurat duzo mam w tej kwestii do powiedzenia. Co innego kobieta która stara się o dziecko a co innego kobieta która nie chce dziecka gwałt też jest czymś innym. Ale wedlug co niektórych na tym forum trzeba gwałcić kobiety i co ?? zabijać też ? no proszę was to XXI wiek a nie średniowiecze. Celowo nie mówie o innych tylko o sobie, bo nie mnie siebie ceniać co nie znaczy że jestem lewakiem. Mylicie pojęcia. nie da się zabić spermy. Nikt z was by nie chciał nawet żeby wasze dzieci czy kobiety były gwałcone a dziadkami takich dzieci chcecie być ?? Nie ogarniam tej hipotezy. Kobieta która chce dziecko prześpi się z byle kim i pies ją trącał. Ona sama tego chce i nawet jak zrobi nie wiadomo co i tak wyjdzie że to nie gwałt tylko jej ograniczony rozum. Aborcja ma być zakazana. Bo życie to życie ale życie którego chcemy. Chcecie wrócić do czasów, kiedy wszystko było wymuszane ? no tak. Bo Wtedy będzie się to powielać i to są lewackie poglądy. Tak samo muzułmanie. Czy Normalnym jest kopulacja z kozą ?? mkyślcie [ocenzurowano] to nie boli i to nie jest średniowiecze wbrew pozorom nie sypia każdy z każdym
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 11-11-15, 12:12

DJ nie wiem co Cię dziś dopadło ale IMHO odpłynąłeś gdzieś od rzeczywistości.
DJ Mazi pisze:Więc potencjalnie chciał byś [ocenzurowano] życie każdemu dziecku.
Domniemam że w [] jest słowo na z...
Czyli co w imię tej zasady by wszyscy byli szczęśliwi wycinajmy wszystkich w pień, bo chore dziecko też może być nieszczęśliwe etc. Te dzieci które straciły rodziców podczas wypadku czy np. morderstwa poddajmy eutanazji bo może się okazać że po latach będzie to dla nich nie do zniesienia.
DJ zachowałeś się w tym wątku jak beton, a nawet żelbeton czyli ktoś do kogo nic nie dociera można tłuc tłuc i nic. Twierdzisz że gadamy bzdury bo nie jesteśmy przychylni temu co sam sądzisz czyli domniemam że sam dla siebie jesteś wykładnią prawdy etc.
Ludność przypływająca do Europy z południa nie ma takich dylematów jak ten powyżej. Tam gwałt = ukamienowanie kobiety.
Poet of de Fall pisze:Kiedy dyskutuję na żywo ze zwolennikami całkowitego zakazu aborcji, to lubię sprawdzać ich konsekwencję. Pytam co by zrobili, gdyby ich dziewczyna/narzeczona/żona/córka/matka chciała usunąć ciążę, w którą zaszła w wyniku zbiorowego gwałtu ze szczególnym okrucieństwem dokonanego na niej przez bandę murzyńskich narkomanów. Doprawdy nie rozumiem czemu, ale po tym pytaniu wszyscy nagle łagodzili swoje poglądy co do zakazu aborcji.
Wprowadźmy też karę śmierci lub przynajmniej amputację obu rak za powodowanie wypadku. Nie ważne czy ktoś będzie naćpany/pijany przekroczy prędkość o 150 km/h. Liczą się tylko konsekwencję. Ciężko ranny albo zabity w wyniku takiego wypadku = amputacja obu rąk. Będzie sprawiedliwie? To że ktoś komu się kimnęło albo cukrzyk, ew. inny chory straci rączki to nieważne, ważnym jest by karać, karać i jeszcze raz karać. Żądza krwi musi zostać zaspokojona a stryczki muszą się zapełnić - OK ?
Ostatnio zmieniony 11-11-15, 12:18 przez MRC, łącznie zmieniany 2 razy.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 11-11-15, 12:15

DJ Mazi, proszę prowadzić dyskusję bez przekleństw.

Dominik

Post autor: Dominik » 11-11-15, 15:08

O czym my dyskutujemy, czy aborcja powinna być zgodna z polskim prawem, czy Biblią?

Ja jestem za jakąś forma aborcji do trzech dni po gwałcie, tabletki "po", czy coś tam. Pewnie w praktyce było by to trudne do wykonania, szok, policja, itp. Zdaję sobie sprawę że poczęcie może nastąpić już kilka godzin po stosunku.

Tłumaczenie że taka ustawa, zezwalająca na taką aborcje spowodowało by jakieś furtki jest błędem. Zawsze jakieś furtki są, byłe i będą obojętnie czego by ustawa nie dotyczyła. Czy zrezygnowanie z np. 500zł na każde dziecko, bo będą furtki, oszuści, itp, czy rezygnacja z ustawy była by ok?

Z całą pewnością jestem przeciwko aborcji w pozostałych przypadkach.

Jeszcze zanim DJ Mazi napisał ostatnie posty miałem napisać że nikt z nas nie został zgwałcony, więc dyskutowanie czy prawo polskie powinno zezwalać na aborcje jest chybionym pomysłem.
Wiadomo, według nauk Kościoła każda aborcja = grzech, i nic tego nie zmieni, więc dyskutowanie czy Biblia powinna zostać "zaktualizowana" nie ma sensu.
Jednak prawo polskie powinno zezwalać na aborcje, na taką jaką na początku posta napisałem. Prawo nie powinno być oparte w 100% na Biblii, i co jest z nią nie zgodne to więzienie.


Przepraszam jeśli mało zrozumiale to napisałem.

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 11-11-15, 16:27

Dominik IMHO dobrze kombinujesz.
Taki pakiet dla pokrzywdzonej kobiety która zaraz po zdarzeniu zgłasza się na policję / do szpitala: opieka psychologiczna + szczepionka przeciw hiv ( ten aspekt mnie ciekawi najbardziej; dlaczego kobiety bardziej ciąży niż zarażenia hiv się obawiają?) i coś na zasadzie tabletka przeciw czy też i po była by najsprawiedliwszym wyjściem rozpatrując wszelkie za i przeciw w tym temacie.
Tylko by coś takiego mogło zaistnieć to trzeba uświadomić wszystkie strony (służbę zdrowia/organy ścigania i przede wszystkim osoby najbardziej narażone na gwałt czyli kobiety). Zdaje sobie sprawę że jakiś % czy promil poszkodowanych kobiet będą stanowiły te które np. oprawca przetrzymuje gdzieś tam wbrew ich woli ale cała reszta mogła by z takiej pomocy skorzystać od już. Potrzeba tu świadomości i... zapewne zarówno trzeźwości ciała jak i umysłu poszkodowanych. Obawiam się że co najmniej kilka % poszkodowanych będą stanowiły dziewczyny niezbyt roztropne, które szukając na dyskotekach, domówkach etc przygód zostały zgwałcone będąc w stan po % czy narkotykach i to co się stało zrozumieją dopiero po kilku czy kilkunastu godzinach a wtedy to już im może nie pomóc taki pakiet. Dlatego tak ważne jest zarówno wpajanie wartości dzieciom od małego jak i przestrzeganie ich przed wszelakimi zagrożeniami a nie wychowywanie wg. modelu bezstresowego nie mówiąc im nic o złu, śmierci etc jakie występują na każdym kroku. Ludzie muszą wiedzieć że tak jak w ruchu drogowym wykazujemy się zasadą ograniczonego zaufanie wobec innych kierowców tak i w życiu trzeba przeciwdziałać i unikać niepotrzebnych konfrontacji z pewnymi typami czy też i substancjami (narkotyki, alkohol, środki psychotropowe etc). Dodatkowo oczywiście bardzo surowe kary za gwałt tak by inny który ma ciągoty ku temu lepiej samodzielnie zgłosił się po lekarską pomoc niż miał doświadczyć sądowego wyroku z np. kastracją w pierwszej kolejności. I na koniec napiszę by wszyscy obecni jak i przyszli rodzice pamiętają o tym że wychowują dzieci na zasadzie że w życiu trzeba wszystkiego spróbować biorą w tym momencie przeważający % winy za to czego mogą doświadczyć ich dzieci (np wypadki drogowe spowodowane podczas jazdy pod wpływem alkoholu, dziecko ich dziecka w wieku kilkunastu lat etc)
Ostatnio zmieniony 11-11-15, 17:38 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ