Rozmowy Rozmówki Słówka i pogawędki

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Rozmowy Rozmówki Słówka i pogawędki

Post autor: Mazi » 08-11-15, 15:06

Witam. Chciałbym zaproponować nowy temat dokładnie taki jak w opisie. W nocy wracając do Charlotte z Doylestown, po długiej rozmowie z przyjaciółmi zauważyłem pewną "anomalię". Nie bez powodu w tym właśnie miejscu jest tak zwany cudzysłów który jest wyznacznikiem nazwy potocznej w tym przypadku. Rozmowa była normalna o przepaśmi między językiem Polskim jak wiemy mamy gramatykę której w USA niema mamy też "ogonki" które są nasze, Polskie. A Więc zaczynamy. Chciał bym wam przedstawić może kilka znanych wam, lecz nie zawsze odwiedzanych kanałów YouTube. Są to kanały które mają na celu pomóc nam w nauce. Sam uczyłem się Angielskiego-Brytyjskiego z "Wadą" wymowy. Wadą oto słowo klucz. Uczył mnie bowiem pewien pan który spędził o ile dobrze pamiętam 10 lat w Ameryce. Przywiózł do nas piekny i niezaprzeczalny akcent Amerykańskiej Poloni. A więc zawsze myślałem że "Iron" to AJRON a to AJERN z niemym "R" Zapreaszam do dyskusji może i próśb nawet. Czekam na wasze opinie oraz komentarze. Pomagajmy sobie nawzajem ;) Linki mile widziane. Poniżej kanał polecany przez Hioba


kanał pani Arleny Witt: https://www.youtube.com/channel/UCIj6yj ... zNLBjQ8Beg
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Dominik

Post autor: Dominik » 14-11-15, 11:12

Dobry temat. Ostatnio uczę się słownictwa, ale przydało by się żebym nauczył się czytać, rozmawiać przez internet.

Może zróbmy jakiś temat, np. o Reksiu, będziemy pisać po angielsku wymyśloną historyjkę o nim, każdy chętny po jednym zdaniu, i tak na zmianę. Pomysł może wydawać się głupi, ale nawet wymyślając potencjalnie proste zdania, typu "Wczoraj Reksio pojechał z Hiobem do pacy" wymaga ruszenia głową.

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 20-11-15, 06:27

Masz racje Dominiku. Spróbujmy więc ;)
https://www.youtube.com/watch?v=9DFmKOd8crI
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

ODPOWIEDZ