Mówiąc po Angielsku

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 17-12-15, 19:50

Może lepiej od zwrotów, słówka swoją drogą ale jak się ma zwrot to słówka można podmienić i się ma nowy zwrot.
Pomysł ogólnie fajny dla osób które kształciły się kiedy jeszcze uczono rosyjskiego i dla tych którzy mają problemy z każdym językiem (czyt. JA) :) Można wyłonić jakiegoś mentora i przykładowo jedna lekcja tygodniowo plus zadania domowe :lol:
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Dominik

Post autor: Dominik » 17-12-15, 20:07

Conrad, słówek to ja znam ponad 1tys, ale co z tego jak mam problemy z ułożeniem prostego zdania. Myślę że każdy z nas zna ponad 100 słówek, to spokojnie wystarczy żeby zacząć tworzyć już zdania, proste historyjki

RealPiotrek
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 24-12-14, 09:51
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: RealPiotrek » 18-12-15, 18:07

Moim skromnym zdaniem, powinno się zacząć od nauki tzw. słów kluczowych, czyli najczęściej używanych w języku angielskim. Później trzy podstawowe czasy proste (przeszły, teraźniejszy i przyszły). I wypadałoby wtedy zacząć pisać jakieś proste zdania, relacje z wydarzenia. Takie historyjki wstawić na forum do sprawdzenia i ewentualny mentor językowy mógłby korygować :mrgreen: Ze swojej strony mogę jeszcze polecić oglądanie filmów po angielsku lub granie w gry po angielsku z polskimi napisami ;-)

Sławomir D.
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 10-04-16, 15:02
Lokalizacja: Halinów

Post autor: Sławomir D. » 11-04-16, 21:09

Najlepsza metoda to oglądanie TV po angielsku i z napisami w tym samym języku - na początku wyłapuje się poszczególne znajome słowa, później całe zdania itd. Pozdrawiam.

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 11-04-16, 23:07

Ja sie zgadzam z ogladaniem TV - to mnie najlepiej nauczylo przynajmniej rozumiec po angielsku. I najlepiej ogladac nie dla samego ogladania tylko cos co rzeczywiscie ciebie interesuje. Ogladanie filmu z naspisami po polsku - nie polecam, po pierwsze filmy sa trudniejsze niz TV (czesto kiepska dykcja, slang, itp) po drugie napisy po polsku rozleniwiaja i nic z tego nie wychodzi. Probujac ogladac filmy w za wczesniej fazie - mozna sie latwo zrazic. Na gramatyke nie ma rady - trzeba sie tego wyuczyc z ksiazek, specjalnych video, itp.
Ostatnio zmieniony 11-04-16, 23:09 przez Olasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Gerwazy
Przyjaciel forum
Posty: 70
Rejestracja: 24-08-13, 03:42
Lokalizacja: b.d.

Post autor: Gerwazy » 01-05-16, 14:49

Hiobie nie wiem tego, ale myślę, ze spowiadasz się po angielsku. Czy mógłbyś napisać cala regułkę spowiedzi jaka używasz?

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 01-05-16, 18:25

Standardowa formulka w angielskim jest "Forgive me Father for I have sinned", przynajmniej ja w ten sposob zaczynam moja spowiedz w Kalifornii, tak mnie nauczyli, ciekawe czy Hiob uzywa tego samego.

ODPOWIEDZ