Przekaż mi 1% podatku :-)

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Dominik

Przekaż mi 1% podatku :-)

Post autor: Dominik » 25-11-15, 18:45

Od zeszłego roku należę do fundacji Avalon ( http://fundacjaavalon.pl/nasi_beneficje ... dza2kiXQ== )
dzięki której mogę pozyskiwać pieniądze na rehabilitacje z 1% podatku.

Dlatego chciał bym was prosił, jeśli się rozliczacie i nie wiecie komu przekazać 1% podatku, lub nigdy tego nie robiliście to żebyście przekazali go mi. Jeśli chcesz swój 1% podatku przekazać komuś innemu, to spoko, nie było tematu :-)

Jeśli sam nie rozliczasz się, a masz dużo znajomych, to też możesz mi pomóc.

Dlaczego o tym piszę już teraz. Mam w domu kilkaset ulotek od fundacji zachęcających do przekazania mi 1% podatku, jak by ktoś z Was był by chętny żeby rozdać kilka ulotek swoim znajomym to mogę mu trochę ulotek wysłać pocztą w kopercie. Dlatego piszę o tym teraz, żebym miał czas na wysyłkę, mimo że PITy będzie można dopiero od stycznia składać.

1% podatku mogą mi przekazać następujące osoby:
:arrow: płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
:arrow: płatnicy podatku liniowego
:arrow: ryczałtowcy
:arrow: osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych (giełda i inne)
:arrow: osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości
:arrow: a więc wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1%, co wpisać w PIT
W chwili obecnej nie wiem jak będą pity wyglądać w przyszłym roku, ale będzie to mniej więcej tak wyglądać:
:arrow: Szukamy rubryki WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1 PROCENT PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP), w niej w poliu Numer KRS wpisujemy 0000270809, i obok podać 1% z kwoty podatku.
:arrow: Pod spodem należy uzupełnić cel szczegółowy, wpisując Borkowski, 3116, bez niego nic nie dostane.

Obrazek
(po kliknięciu będzie większy obrazek)
Tak wyglądał pit w ubiegłym roku, jak widzicie wszystko jest ładnie opisane, co należy wpisać w poszczególne pola. Nie musicie wyrażać zgody na przekazania swoich danych fundacji, pozostaniecie anonimowi.

Więcej pisałem o tym na
http://inik.pl
https://www.facebook.com/DominikBlog/?ref=bookmarks
piszę tam o swoje rehabilitacji, zamieszczam zdjęcia.

Jeśli obawiacie się że dostaniecie mniej zwrotu podatku, lub coś zapłacicie, to rozwiąże Wasze wątpliwości. Nic na tym nie tracicie, ponieważ ten 1% jest liczony z kwoty jaką bierze sobie urząd skarbowy już po odliczeniach. Przykładowo, macie podatku 1000zł, odliczycie sobie 400zł, to urząd bierze podatku 600zł, i ten 1% jest liczony z tych 600zł, czyli 6zł. Jeśli nikomu nie przekażecie tych 6zł to urząd sobie je weźmie.

Nie przejmujcie się że wyjdzie Wam 5zł, czy 2zł, każda kwota jest ważna. Grosz do grosza i coś z tego wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 03-12-15, 13:18 przez Dominik, łącznie zmieniany 5 razy.

Dominik

Post autor: Dominik » 22-01-16, 19:50

Kilka moich ulotek :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazi » 16-02-16, 19:21

Możesz mi wysłać ?? Myslę, że już czas najwyższy rozwiesić trochę ulotek ;)
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

Dominik

Post autor: Dominik » 16-02-16, 21:28

Dzięki, jutro wyśle :-)

Dominik

Post autor: Dominik » 11-10-16, 10:57

Chciał bym podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do tego że na moje konto w fundacji wpłynęło 1% z Waszych podatków. Wczoraj zakończył się okres rozliczenia fundacji z tego co mi przekazaliście. Chciał bym każdemu osobiście podziękować, jednak nie każdy wyraził zgodę na przekazanie swojego nazwiska, postaram się odnaleźć tych co na to zezwolili :-) .

PietroP

Post autor: PietroP » 24-11-16, 21:07

ja też mogę wziąć ulotki

Dominik

Post autor: Dominik » 24-11-16, 21:27

Dzięki, podeślij mi na PW swój adres na który je wysłać, i +/- ilość jaką mam wysłać. Czy ma być to 30 sztuk, 50, 100, a może więcej :-)

Jak będzie trzeba to zamówię na Allegro 10tys sztuk ulotek, widziałem ofertę, format A6, druk kolorowy , dwustronny, wysyłka za darmo za 150zł :-),,, ale nie korzystałem nigdy z takiej oferty, 200 darmowych ulotek co roku z fundacji jak na razie starcza mi.
Dlatego, jak coś to dawajcie znać, żebym się przygotował :-)

Szaweł79
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 16-11-16, 17:10
Lokalizacja: Teraz pod Gliwicami

Post autor: Szaweł79 » 15-12-16, 17:38

Cześć.
Wrzuciłem temat na mojego FB. Myślę, że mogę też, rozwiesić ulotki na tablicach informacyjnych przy wejściach do szatni w firmie, w której pracuję, 3,5 tyś. pracowników, to jest szansa, że ktoś zwróci uwagę. Tablic jest chyba 6.
Kocham góry. Tam jestem bliżej Przyjaciela.

Dominik

Post autor: Dominik » 15-12-16, 18:55

Szaweł79, dziękuje :-) ulotki jednostronnej na tablice jeszcze nie mam, ale zrobię i Ci wyśle na maila lub pocztą już wydrukowane w zależności jak będzie Ci wygodniej.

Dominik

Post autor: Dominik » 22-01-17, 22:09

Dziękuje wszystkim za chęć pomocy, jeszcze okres rozliczeń się nie rozpoczął (pomijając firmy itp), a już mam cztery osoby chętne na ulotki :-)

Dominik

Post autor: Dominik » 05-02-17, 22:55

Jak już zauważyliście, od czasu do czasu wrzucam posty żebyście przekazali mi 1% podatku. Może macie własną stronę WWW lub piszecie na jakimś forum dyskusyjnym? Tam możecie wspomnieć o mojej stronie WWW, mogę Wam podrzucić gotowe teksty na bloga, na stronę, piszcie.

Dominik

Post autor: Dominik » 02-05-17, 20:06

Dziękuje wszystkim za pomoc przy 1%, okres rozliczeń się zakończył.
Pracuje nad nową swoją stroną WWW, wkrótce zobaczycie efekty mojej pracy :-)

Dominik

Post autor: Dominik » 07-08-17, 19:41

W ostatnich dniach wsparliście (Tak, wiem że to Wy, z kanału trucker hiob) ) mnie za pomocą SMSów i darowizn za co chciał bym Wam podziękować.

Dominik

Post autor: Dominik » 24-01-18, 14:55

http://fanimani.pl
Robiąc zakupy przez tą stroną też możecie mi pomóc.
Strona ta zrzesza ponad 1tys sklepów online.

1. zakładacie konto na fanimani.pl
2. logujecie się na fanimani.pl
3. wybieracie moje konto, wybierz organizacje
4. szukacie Dominik Borkowski, wybieracie go
5. klikacie "wspieraj"
6. u góry strony powinno wyskoczyć że mnie wspieracie
7. klikacie moje konta, moje darowizny, zrób zakupy
8. klikacie przejdź do sklepu
9. wybieracie sklep
10. klikacie w "przejdź do sklepu i pomagaj"
11. dalej to już normalnie robicie zakupu w sklepie

Wartość zakupów pozostanie bez zmian, a ja mogę nawet 2% od nich dostać.

Film instruktażowy.
https://youtu.be/GcjyRUF_0u4

animuszak
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 03-03-21, 10:57

Re: Przekaż mi 1% podatku :-)

Post autor: animuszak » 05-03-21, 09:46

Fanimani super sprawa. Ja mam ich dodatek w przeglądarce i mi pokazuje sklepy, w których jak zrobię zakupy to wesprę fundację. Polecam bo jak można pomagać nie zmniejszając zasobów portfela, to warto.
Mój sklep z lampami do salonu dla każdego - > https://ardant.pl/lampy-do-salonu/

ODPOWIEDZ