Trwa aktualizacja forum. Pisać już można, skorzystajcie z opcji przypomnij hasło, gdyż hasła przepadły. Nowe hasło dostaniecie mailem, na email podany podczas rejestracji.

Tematy na Radiostradę

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Szaweł79
Przyjaciel forum

Tematy na Radiostradę

Post autor: Szaweł79 » 03-02-17, 03:23

Witam.
Dzisiaj Hiob poprosił o propozycje tematów na audycje i zaproponował założenie wątku na forum.
Nie wiem czy dział właściwy.
Moje propozycje:
1. Podróże
2. Góry
3. Książki czytelnictwo w Polsce i USA.

Przy dobrych wiatrach, co sześć tygodni mam tak zmiany w pracy ustawione, że zbiegają się z audycją i miałbym możliwość zadzwonić i coś powiedzieć w tych tematach. Choć mam wadę wymowy i mało radiowy głos i tremę przed audytorium.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 03-02-17, 17:14

Szaweł79, dzięki. Czekam na dalsze propozycje - i to, może, jakieś bardziej szczegółowe. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

mamamondfa

Post autor: mamamondfa » 05-02-17, 14:07

Przyłączam się do apelu denka. Uważam, że temat jest jak najbardziej warty dyskusji.

Dodatkowo jeszcze, za naszym kolegą Marcinem MRC, chcę zaproponować temat:

Kryzys rodziny i małżeństwa - szeroko pojęty kryzys ojcostwa i macierzyństwa, męskości i kobiecości - temat rzeka, ale dotyka chyba każdego z nas.

JJacek
Administrator

Post autor: JJacek » 05-02-17, 14:40

Również przyłączam się do apelu Denka jak i Mamymondfy, gdyż są to bardzo poważne sprawy XXI wieku, które coraz częściej można zaobserwować

MRC
Przyjaciel forum

Post autor: MRC » 08-02-17, 09:43

Z "lekkich" tematów na dwie czy trzy audycje proponuje coś o zdrowiu. Zasady funkcjonowania służby zdrowia tu i tam etc, poprzez dietę, zdrowy styl życia etc. To mogła by być bezpośrednia kontynuacja smogowego tematu. W najbliższym wydaniu ogólnie o zdrowiu porozmawiać, a na kolejny odcinek wypadający w poście tematykę rozszerzyć o dietę/post.

skrzydlaty
Administrator

Post autor: skrzydlaty » 08-02-17, 23:10

Temat, tytuł: "Daję słowo".
Czy dzisiaj przyrzeczenie, obietnica, przysięga jaszcze coś znaczą?
Przysięga małżeńska nie jest dotrzymywana, a ci co jej dotrzymują budzą zdziwienie.
Politycy obiecują i obietnic nie dotrzymują, a jak znajdą się tacy co zaczynają dotrzymywać to powodują powszechne oburzenie.
Czy są okoliczności gdy słowa nie powinno się dotrzymać?
Dlaczego by dotrzymywać słowa, gdy nikt nie jest w stanie tego sprawdzić?
Czy dawniej częściej dotrzymywano słowa, a teraz rzadziej?
Czy warto dotrzymać słowa danego samemu sobie?
itd.

Awatar użytkownika
Dominik
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dominik » 09-02-17, 20:49

Czy amerykański sen jeszcze da się zrealizować? Mam tu na myśli koszty życia w USA, żywność, opłaty za dom, ubezpieczenie, studia, itd. Porównanie jak było kiedyś, a jak jest dzisiaj.
[center]Często mam za mało odwagi, żeby nacisnąć Enter.
Chcesz przekazać mi 1% podatku? Wejdź na moją stronę WWW KLIK, na niej opisuje co i jak

[/center]

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 26-02-17, 20:07

Dominik pisze:Czy amerykański sen jeszcze da się zrealizować? Mam tu na myśli koszty życia w USA, żywność, opłaty za dom, ubezpieczenie, studia, itd. Porównanie jak było kiedyś, a jak jest dzisiaj.
Mamy tu znajomych, którzy niedawno kupili dom wart ponad milion dolarów. Mam znajomych na Florydzie, którzy także mają dom wart tyle pieniędzy. Ci z Florydy to lekarze, ale ten znajomy z Charlotte zaczynał od "gumiarza", naprawiał opony w firmie truckerskiej. Mam nadzieję, że zgodzi się, bym odwiedził go z kamerą i pokazał jego dom - z pewnością jego historia będzie bardzo ciekawa dla wszystkich.

A wracając do Radiostrady, myślę, że w najbliższy czwartek powinniśmy porozmawiać o Wielkim Poście, o tym, jak się przygotowujemy do tego okresu, czy on coś znaczy w naszym życiu, czy też w dzisiejszych czasach jest to już tylko jakiś archaizm, coś, co odeszło do historii i nie ma żadnego znaczenia w codziennej rzeczywistości.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 09-03-17, 21:11

Wracając "do adremu", to chciałbym, byśmy porozmawiali

1. O nietolerancji, a konkretnie o tym, czy na pewno tolerancja jest zaletą i czy powinniśmy być tolerancyjni;

2. O cukrze i o tym, że cukier nas zabije.

ODPOWIEDZ