Auta i trucki podczas mojej wizyty w USA

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
piotrek189
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-11-13, 15:13
Lokalizacja: Polska

Auta i trucki podczas mojej wizyty w USA

Post autor: piotrek189 » 30-07-17, 14:52

Witam,

W tym temacie pokaże wam jakie samochody i trucki udało mi się spotkać podczas mojej wizyty zza Oceanem.

Obrazek
Tutaj coś co się zwie road zipper. Domyślam się, że ma to służyć do przewozu ludzi jak są korki. Spotkane gdzieś w okolicach Golden Gate Bridge.

Kolejnym wozem jakim udało mi się spotkać w San Francisco był ichniejszy wóz strażacki
(z góry przepraszam za jakość zdjęcia)
Obrazek


Obrazek
A tutaj mamy samochód Mercedes W204 190E. Samochód często spotykany w Polsce.
Piękny klasyk. Nawet Okularnik nie jest tak piękny jak ten wóz.

Tutaj miejscowość Stanford, CA i taki o to truck tam spotkany.
Obrazek
Muszę przyznać, że ładnie się prezentował. Ciekawe co może przewozić na tak długiej naczepie.

Ta sama miejscowość. Tutaj spotkałem tzw. Activity Bus, chociaż mogę się mylić.
Obrazek

Kolejne zdjęcie to zdjęcie samochodu Subaru BRZ, które zostało zrobione na parkingu blisko Uniwersytetu w Stanfordzie
Obrazek
Pierwszy raz widziałem to auto na żywo.

A tutaj Campus Google w Kalifornii i pojazd jakim poruszają się pracownicy/studenci(?) po terenie Google. Miłym zaskoczeniem była darmowa i zimna woda od pani ochroniarz.
Obrazek
Fajny rower jednym słowem.

Tutaj okolice siedziby Google w Kalifornii. Na zdjęciu widzimy Forda Fusion (USA) w wersji hybrydowej.
W Europie auto wygląda jak SUV(?) albo jak taki mały Crossover, trudno mi powiedzieć.
Obrazek

Obrazek
Ford E350, chyba najczęściej spotykany furgon w USA. Występował w takim filmie jakby chociaż Kevin sam w domu.

Obrazek
Tutaj miejscowość Carmel By The Sea. Nie wiem co to za samochód, sądząc po znaczku jest to auto firmy Volkswagen.

Obrazek
Citroen 2CV. Fajne autko.

Obrazek
Kolejny ciekawy pojazd spotkany w Kalifornii. Oprócz tego to spotkałem chyba jeszcze jednego albo dwa podczas całej mojej wycieczki.

Koniec cz. 1

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Post autor: JJacek » 30-07-17, 15:40

piotrek189 pisze:Witam,

W tym temacie pokaże wam jakie samochody i trucki udało mi się spotkać podczas mojej wizyty zza Oceanem.


Tutaj coś co się zwie road zipper. Domyślam się, że ma to służyć do przewozu ludzi jak są korki. Spotkane gdzieś w okolicach Golden Gate Bridge.
To coś służy do przestawiania tych "betonowych słupów" na drodze aby zwiększyć lub zmniejszyć ilość pasów na drodze aby zapobiegać utworzeniu się korku
Ostatnio zmieniony 30-07-17, 15:42 przez JJacek, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrek189
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-11-13, 15:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotrek189 » 30-07-17, 21:38

Cz. 2

Kontynuując poprzedni mój wpis.
Obrazek
Widzimy tutaj pięknego Peterbilta ciągnącego nowe (chyba) wozy na sprzedaż. Jak łatwo zauważyć sam ciągnik ma aż 4 osie.

Obrazek
Tutaj na jakimś truckstopie. To chyba też jeszcze Kalifornia, ale nie jestem pewien.

Obrazek
Kolejny, ciekawy moim zdaniem truck z jednoosiową naczepą. Pierwszy raz widzę taką naczepę.

Obrazek
Tutaj jest ciężarówka, która przewozi jakieś rury(?) nie wiem dokładnie co to jest.

Okolice Las Vegas (w zasadzie to dalej było Las Vegas) i takie auto spotkałem przed jednym z domów.
Obrazek

Tutaj stan Nevada i tzw. pociąg drogowy. Z tego co się dowiedziałem od Hioba, takie oto pociągi drogowe jak na zdjęciu poniżej można spotkać w Nevadzie między innymi.
Obrazek


Obrazek
Okolice Zapory Hoovera. Na zdjęciu widać Kenwortha, nie wiem jaki to model.
Bardzo ładnie prezentował się w tym słońcu.

Obrazek
Kawałek drogi i między innymi dwa trucki, które wożą różne ładunki.

Obrazek
A tutaj ciekawy pickup. Ciekawy z tego względu, że ma (chyba) dwa wlewy paliwa.
Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.

Koniec cz.2 i ostatniej.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 30-07-17, 21:39

Takiego zippera to nam hiob chyba jeszcze nigdy nie pokazywał? :-)

piotrek189
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-11-13, 15:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotrek189 » 30-07-17, 21:48

Możliwe, że taki zipper jest tylko w Kalifornii. :)

Awatar użytkownika
koni2305
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-12-14, 12:10
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: koni2305 » 02-08-17, 19:27

Właśnie do przestawiania tych betonów plastikowych:
https://www.youtube.com/watch?v=hMkLcAstxgA

piotrek189
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-11-13, 15:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotrek189 » 06-08-17, 22:35

Kolejna porcja zdjęć samochodów osobowych i ciężarowych.

Na zdjęciu poniżej widać (chyba) samochód co holuje zepsute auta.
To ten samochód pośrodku.
Obrazek

Na następnym zdjęciu widzimy rzadko spotykany samochód Mercedes W123 w wersji kombi
Obrazek

Tutaj mamy Impalę z 1968 roku. Ciekawe ile żąda za niego właściciel.
Obrazek


Jeden z dwóch rodzajów (Prius jako sedan nie liczę) występujący w Kalifornii Prius C.
Innym Priusem jest Prius Kombi. Oba te pojazdy nie są spotykane w Polsce.
Obrazek


Obrazek
Chyba najpopularniejszy model Corvetty na całym świecie.


Trochę samochodów na amerykańskiej autostradzie.
Obrazek
Z tego co zauważyłem to jeśli chodzi o rejestrację samochodową w Kalifornii to zaczyna się ona od liczby 7, 6, 1.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 07-08-17, 18:46

piotrek189 pisze: Widzimy tutaj pięknego Peterbilta ciągnącego nowe (chyba) wozy na sprzedaż. Jak łatwo zauważyć sam ciągnik ma aż 4 osie.
Bo to jest "tow truck", samochód ratownictwa drogowego, ciągnący zepsuty zestaw - lawetę.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Auta i trucki podczas mojej wizyty w USA

Post autor: hiob » 07-08-17, 18:51

piotrek189 pisze:Witam,
Tutaj coś co się zwie road zipper. Domyślam się, że ma to służyć do przewozu ludzi jak są korki. Spotkane gdzieś w okolicach Golden Gate Bridge.
Tym się niczego nie przewozi, to jest maszyna przestawiająca betonową barierkę. Gdy mamy np. na moście 5 pasów ruchu, to rano ustawiamy ją tak, że 3 pasy są do miasta, 2 w drugą stronę, a w okolicach lunchu ta maszyna przestawia barierkę o jeden pas tak, że są 3 pasy z miasta, a dwa do. Chodzi u usprawnienie ruchu w godzinach szczytu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ