Jak pomagać innym, jeżeli wszystkim się nie pomoże?

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Jak pomagać innym, jeżeli wszystkim się nie pomoże?

Post autor: racjonalista » 11-01-20, 14:12

Witam wszystkich. Dawno się nie logowałem tutaj, aczkolwiek niektórzy powinni (łącznie z hiobem) mnie jeszcze kojarzyć ;-) Nie logowałem się, ale regularnie śledzę kanał hioba. Ale do rzeczy.

Postanowiłem napisać ten temat, ponieważ nie wiem jak rozwiązać taki dylemat. Chodzi o te wszystkie akcje typu "pomóżcie koledze, którego dziecko ma raka", "zbieram na operacje", dom samotnej matki czy zbiórki żywności dla ubogich/na obiady (w Krakowie jest taka organizacja).

Wszyscy ci proszą "daj". Nie ma sprawy, chętnie pomogę, zrobię przelew. Ale tych przelewów nie mogę wykonywać w nieskończoność, środki mam ograniczone i przede wszystkim sam chcę mieć za co kupić chleb, czy zadbać o inne ważne sprawy. Więc jak zrobić, żeby każdemu pomóc? Wszystkim nie pomogę, fizycznie nie jest to możliwe. Więc może na zasadzie losowej robić te przelewy? Np w tym miesiącu pomagam temu, a w kolejnym tamtemu.
Szukam i nie mogę znaleźć...

ODPOWIEDZ