Apostazja-sprawy formalne

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Julekcezar
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 07-03-19, 19:01

Apostazja-sprawy formalne

Post autor: Julekcezar » 21-08-20, 20:25

Dobry wieczór wszystkim, mam pytanie odnośnie aktu chrztu do apostazji w parafii innej niż chrztu. Mam już 3 sztuki oświadczenia woli zgodne z kościelnymi wymaganiami, dziś byłem też w parafii chrztu po akt chrztu. Dostałem odpis i tu pytanie, czy on wystarczy, czy zrobić jego kopię, czy co? Gdy zapytałem księdza o oryginał powiedział, że oryginalny wpis jest w księdze chrztu. W sumie logiczne, ale wolę się upewnić, że sam odpis i 3 oświadczenia wystarczą, bo chcę szybko załatwić sprawę. Nie próbujcie mnie odwieść od decyzji (wyjątkiem jest znalezienie niezbitego dowodu na istnienie Boga chrześcijan, ale tu wystarczy powiedzieć, że taki się znalazł, bo by media trąbiły, także sam poczytam jakby co), podjąłem ją już 5 lat temu i poza ww. zastrzeżeniem jej nie zmienię.
Pozdrawiam,
Julek

Marek MRB2
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 24-05-18, 08:16

Re: Apostazja-sprawy formalne

Post autor: Marek MRB2 » 31-08-20, 11:01

To o co nasz pytasz? Spytaj w parafii, gdzie składasz dokumenty.
Wygląda na to, że chcesz koniecznie opowiedzieć o swoim "bohaterstwie" :)
Zresztą mało logicznym - człowiek, który NAPRAWDĘ nie wierzy, miałby za nieważne, czy ma formalny akt apostazji, czy nie.

ODPOWIEDZ