Autostrady - drogi - mosty - tunele

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Artek

Autostrady - drogi - mosty - tunele

Post autor: Artek » 11-11-07, 00:00

OK. Watek skasowalem.
Ostatnio zmieniony 11-11-07, 11:09 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Autostrady - drogi - mosty - tunele

Post autor: hiob » 11-11-07, 03:58

Artek, dzięki, ale mam małą prośbę: Takie tematy to zaczynaj na forach Samochody Świata, czy Waga Ciężka. Nie chcę tu mnożyć tematów polegających na wynajdywaniu czegoś na necie i wklejaniu tutaj. Przeczytaj regulamin tego forum.

To forum z założenia ma być przede wszystkim apologetyczne, o wierze i Bogu i tematach związanych z tą dziedziną życia. Poza tym ma także swój aspekt motoryzacyjno-transportowy, ale raczej jako forum, na którym dzielimy się własnymi fotkami, własnymi doświadczeniami, czy przeżyciami. Ne chcę, żeby to forum było miejscem, gdzie gadamy o wszystkim i o niczym, a zwłaszcza nie chcę, żeby było zbiorem tematów nie dotyczących nas w jakiś sposób osobiście.

Dopóki więc nie zobaczysz sam czegoś, z czym chciałbyś się z nami podzielić, zwłaszcza w dziedzinie motoryzacyjnej, nie szukaj na siłę tematów. Mnie nie chodzi o ilość tematów, ale o osobiste przeżycia i spostrzeżenia gości. Po namyśle postanowiłem zostawić taki temat, bo może ktoś będzie miał jakieś ciekawe fotki rozwiązań komunikacyjnych, skrzyżowań, czy mostów, ale proszę o własne zdjęcia i to o miniaturki, a nie o kopiowanie zdjęć z netu. Jak jest coś ciekawego na necie, wystarczy podać linka.

I jeszcze jedna rzecz. Jak wklejasz zdjęcie nie swojego autorstwa, podaj adres, skąd zostało ściągnięte. Dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Autostrady - drogi - mosty - tunele

Post autor: Alex » 01-02-08, 19:46

Skoro jest taki temat, to trzeba go wykorzystać. Wkleję kilka zdjęć z budowy ostatniego odcinka estakady łączącej terminal kontenerowy w Gdyni z obwodnicą Trójmiasta.

Samą estakadę zaczęto budować w 1974 roku. Ale, jak to u nas, budowano ją kawałkami i trzeba było co chwilę wjeżdżać na nią i z niej zjeżdżać, by dostać się na obwodnicę.

W sierpniu 2006 roku zaczęto budowę ostatniego, najtrudniejszego, odcinka mającego ok. 2700 metrów, prowadzącego przez bardzo zróżnicowany teren. To wymagało zbudowania trzech wiaduktów, których filary mają wysokośc od 10 do 30m. W pewnym momencie będzie się jechało nad koronami drzew.

Niektóre zdjęcia robiłam w lutym zeszłego roku. Postęp prac od tego czasu jest imponujący. Już w listopadzie tego roku można było się przejść lub przejechać na rowerze po nowym odcinku. Moment otwarcia estakady jest wyczekiwany z utęsknieniem przez wszystkich Gdynian, bo to oznacza odkorkowanie miasta przez tiry jadące z terminala promowego wgłąb kraju.

To są zdjęcia z lutego zeszłego roku

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Te zrobiłam latem

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a to już efekt prawie końcowy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ