Pomożecie? List do Interii

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
marek8
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 05-11-07, 13:25
Lokalizacja: Milicz DMI dk 15

Pomożecie? List do Interii

Post autor: marek8 » 21-12-07, 20:36

Jak niektórzy pewnie wiedzą, rok temu PTF wysyłał list do Interii mający sprostować kilka stereotypów dotyczących ciężarówek. Teraz po serii tematów oczerniających ciężarówki postanowiliśmy odświeżyć sprawę. Postanowiliśmy zaspamować tym listem skrzynkę mailową Interii. Nasze forum już to robi. Pomożecie? Może jak zobaczą jakie jest poparcie dla tego tekstu wreszcie go opublikują.
Treść listu znajduje się pod tym adresem:
http://ptf.tivi.net.pl/-vp83894.html#83894

Nie konsultowałem tego z administratorami forum, więc jeśli uznacie, że jest on nieodpowiedni, proszę go usunąć i mnie o tym powiadomić na GG: 9269563

Artek

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: Artek » 21-12-07, 22:37

Dobry czas wybraliście na "informatyczne wojny" :-(

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: hiob » 22-12-07, 02:15

Ja sie obawiam, ze taka akcja jest bez szans na sukces. Ile osób wyśle list? 10? sto? nawet tysiąc? Interia na pewno sie tym nie przejmie. Stereotypy będą, bo na stu wspaniałych kierowców zawsze się trafi jeden idiota. I tego idiotę będą wszyscy pamiętać, nie tych dobrych. Tak to już w życiu jest.

Argument, ze wszystko, co mamy, mamy dzięki kierowcom, jest trochę bez sensu. Każdy zawód jest w jakimś sensie konieczny. A kierowców się czepiają, bo kierowcy są widoczni. Zajeżdżają drogę, niszczą nawierzchnię, śmiecą, zabijają pieszych. I co z tego, że statystycznie jest to najbezpieczniejsza grupa użytkowników dróg? Jak wspominałem, może być tysiąc bezpiecznych kierowców, czy nawet sto tysięcy, a trafi się jeden klarnet, który po pijanemu spowoduje śmiertelny wypadek i przez wiele lat wszyscy będą pamiętać tylko tego.

Logika nie ma tu nic do rzeczy, bo ludźmi i tak kierują zwykle uczucia. A jak ktoś nie może przyjąć tej presji na siebie, niech szuka innego zawodu. I jeszcze jedno. Rozwiązaniem nie są protesty, ale eliminowanie "czarnych owiec". Wtedy opinie o kierowcach same się zmienią. Choć, rzecz jasna, zdaję sobie sprawę, że jest to raczej zadanie praktycznie niewykonalne. Trzeba więc po prostu nauczyć się żyć z faktem, że czasem będziemy świecić oczami za nieswoje winy.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że powinniśmy starać się sprostować wszelkie błędne informacje i bronić dobrego imienia kierowców. List do Interii nie zaszkodzi. I nie chodzi tu o wszczynanie żadnej wojny, ale raczej o zwrócenie im uwagi na to, że ich także obowiązuje rzetelność w przekazywaniu wiadomości.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: noHumanek » 23-12-07, 19:48

autor tematu prosił o zamkniedzie więc zamykam na razie, ostateczna decyzja oczywiście nalerzy do Hioba
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: hiob » 24-12-07, 05:27

noHumanku, ja generalnie rzecz biorąc jestem wrogiem zamykania tematów. One same się zamkną, gdy nikt nie będzie miał nic ciekawego do dodania. Jak mi jakiś temat nie pasuje, raczej wolałbym go osunąć, ale jak już jest, to po co zamykać? Niech zostanie jak jest. Jeść mu się nie daje. ;-)

Autor tematu nic nie wspomina o zamykaniu, lecz o ewentualnym jego usunięciu. A ja choć nie bardzo jestem optymistą co do skuteczności tej akcji, to uważam, że pewna racja w tym jest. Należy bronić dobrego imienia kierowców jako grupy. Informacja została podana i każdy już może zrobić tak, jak mu nakazuje sumienie. Temat więc pozostawię. Pozdrawiam. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

marek8
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 05-11-07, 13:25
Lokalizacja: Milicz DMI dk 15

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: marek8 » 24-12-07, 10:01


Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: hiob » 24-12-07, 16:06

marek8 pisze:To są efekty naszej akcji ...
Sukcesem jest, że zamieścili Wasz list, ale praktyczny skutek niewielki. List wyśmiali, nie poczuwają się do żadnej winy i wątpię, żeby cokolwiek się w ich postępowaniu zmieniło. To trochę walka z wiatrakami.

Kierowcy w Europie nie cieszą się zbyt wielkim prestiżem. Troszkę inaczej jest w USA, gdzie przejęliśmy w pewnym sensie mit kowboi-zdobywców Dzikiego Zachodu, ale i tu jest dokładnie taki sam problem. Prasa raczej nie grzeszy obiektywnością i trucki zawsze są wszystkiemu winne.

Co gorsze w amerykańskim angielskim "truck" oznacza każde auto, które nie jest klasyczną osobówką. A więc pick-up, a nawet van to też "trucki". Dwadzieścia lat temu był tragiczny wypadek w Kentucky, gdzie pijany kierowca pickupa wjechał w szkolny autobus. Autobus stanął w płomieniach. Zginęło 27 osób, 34 były ranne. W TV, w prasie co chwilę było słychać o "pijanym kierowcy trucka", a sądząc po skutkach każdy domyślał się, że to musiał być wielki truck. Do dziś spotykam się z opiniami, że to ciężarówka spowodowała wypadek. Były akcje, żeby wyjaśnić, że to było personalne auto, mały pick-up, ale co z tego? Ludzie i tak zawsze będą pamiętać, że "truck zabił 27 dzieci".

Piszę o tamtym wypadku, bo zaszokował on opinię publiczną i po 20 latach pamiętają go wszyscy, ale podobnych sytuacji jest wiele na co dzień. Zawsze ten trucker pozostanie chłopcem do bicia. Dlatego nie jestem przekonany, czy warto takie akcje prowadzić. Chyba po prostu trzeba się pogodzić z tym, że opina publiczna zawsze będzie spostrzegała wielkie ciężarówki i truckerów jako zło konieczne.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Bemo
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 27-01-08, 16:40
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: Bemo » 08-02-08, 18:00

hiob pisze:Stereotypy będą, bo na stu wspaniałych kierowców zawsze się trafi jeden idiota. I tego idiotę będą wszyscy pamiętać, nie tych dobrych. Tak to już w życiu jest.
Niestety tak jest pare razy spotkałem się że kierowca tir'a wymuszał pierwszeństwo

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: miqs99 » 09-02-08, 18:32

Niestety tak jest pare razy spotkałem się że kierowca tir'a wymuszał pierwszeństwo
Ja także, choć zdecydowanie częściej są to kierowcy osobówek, na których nie ma usprawiedliwienia, bo gdyby kierowca miał czekać to by się nie doczekał, aż pojawi się duża luka.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Kapi
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 09-01-08, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomożecie? List do Interii

Post autor: Kapi » 10-02-08, 11:07

koledzy.. ja popieram Hiba. Wasze działania nie mają sensu. Interia pisze o wypadkach z udziałem ciężarówek, których winien był kierowca, tak samo jak o wypadkach osobówek, itd.. mi się wydaje ze ten stereotyp kierowcy tira juz dawno poszedł w niepamięć.
Oni nie powinni wrzucać wszystkich kierowców tirów do jednego worka, kiedy zobaczą jak jeden szajbus jedzie, tak samo wy im nie spamujcie przeczytawszy jeden artykul.
Wcale tak po kierowcach nie jadą, a nerwy tutaj na pewno nic nie dają.
Nie wystarczy wam, że wy wiecie jak jest na prawdę?
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=535 <- zapraszam na przejażdżkę :)
Inicjatywa WolnaBIALORUS
http://wolnabialorus.pl

ODPOWIEDZ