Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: hiob » 02-04-08, 02:16

Otrzymałem przed momentem list, który chciałbym tu zamieścić:

"Witam,

przesyłam link do strony na której zbierane są podpisy pod protestem
w związku ze znieważeniem polskiej flagi w TVN, w programie
Kuby Wojewódzkiego. Dokonano tego w sposób wyjątkowo szokujący , bardzo
proszę więc o złożenie podpisu i przesłanie tego emaila do wszystkich
znajomych. Nie powinniśmy pozostawać bierni w takich sytuacjach.

pozdrawiam"



http://www.w-obronie-flagi.polonews.pl

Ja, jak wiecie, nie tylko nie wstydzę się polskich symboli narodowych, ale dumnie prezentuję je na swoim aucie. To, co pokazała TVN, jest żałosne i poniżej wszelkiej krytyki i zasad dobrego smaku. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie jest to nielegalne. Najsmutniejsze jest jednak to, że najwyraźniej są tam osoby, dla których takie pojęcia jak Bóg, Honor i Ojczyzna są nic nie warte. Smutne, że tak bardzo stoczyliśmy się w ciągu zaledwie paru pokoleń. Dziś, gdyby trzeba było walczyć jak walczyli młodzi chłopcy w Powstaniu Warszawskim, pewno trudno byłoby znaleźć chętnych, by się oderwali od komputerów i telewizorów. Ojczyzną się teraz pomiata. Ale ja nie proszę tu nikogo o przelewanie za Polskę krwi, proszę tylko o podpis w proteście. Za to już nie wsadzają do więzienia i nie odbierają paszportów, więc się nie bójcie. Chyba, że Wam ta sprawa jest obojętna.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Ksebki » 02-04-08, 08:48

Oglądałem ten program.
Faktycznie doszło tam do incydentu kiedy zaproszony gość [taki karykaturzysta-skandalista] wetknął małą Polską flagę w psie [ocenzurowano] po czym drugi zaproszony gość [aktor] także się na to odważył.
Natomiast sam Kuba Wojewódzki mimo zachęt ze strony publiczności i swoich gości jakoś się od tego wywinął.

--
wypełniłem formularz protestu ale póki co nie widać mojego wpisu????
---
aha dostaje się maila z prośbą o potwierdzenie protestu

Awatar użytkownika
marcin39
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 27-03-08, 08:20

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: marcin39 » 02-04-08, 14:19


Gość

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Gość » 02-04-08, 16:56

też to oglądałem .....Wsadzili flagę polską w psie odchody :-? :-/ Nasz kraj wogóle jest jakiś zakręcony....Wojewódzkiego posądzają o znieważenie Polskiej flagi, A homoseksualiści
oskarżają Prezydenta,(osobiście nic do nich nie mam ,ale prezydent też się zachował moim zdaniem "Nie ładnie")
Pozdrawiam
PS: Oczywiście się podpisuje pod obroną polskiej flagi

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Wiktor » 02-04-08, 19:06

Też to oglądałem i... To co zrobili to jest żałosne. Ja się nie wstydze tym, że jestem Polakiem, a nawet jestem tego dumny. Ale to co zrobili to... chore :-/ :-? . Oczywiście podpisałem się pod obroną Polskiej flagi.

Awatar użytkownika
marcin39
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 27-03-08, 08:20

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: marcin39 » 02-04-08, 19:36

zachęcajcie innych wstawiajcie na gg na neta to co oni zrobili jet karygodne!!! :evil:
:-x

Drake
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 06-04-08, 21:35

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Drake » 07-04-08, 16:28

Podpisałem sie już kilka dni temu .
Cały ten showbiznes jest tak idiotyczny ze nie chciałbyś sie w tym babrać, TVN jako najbogatsza polska telewizja prywatna chce udawać USA i największe tamtejsze stacje poprzez właśnie takie sposoby przyciągnięcia widowni

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: simi » 12-04-08, 10:56

Sam poświęciłem rok z życia dla ojczyzny i jak widzę takie sceny to aż boli.
Nasi przodkowie poświęcali własne życie i szczęście aby ta flaga mogła bezpiecznie powiewać nad naszymi głowami.
To co zrobili ci panowie powinno skutkować odebraniem im Polskiego obywatelstwa.
(niestety ani kodeks karny ani konstytucja nie przewiduje takiej kary)
Oczywiście podpisałem się już pod protestem.

Awatar użytkownika
Anula
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 12-11-07, 19:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Anula » 12-04-08, 17:31

simi pisze: To co zrobili ci panowie powinno skutkować odebraniem im Polskiego obywatelstwa.
(niestety ani kodeks karny ani konstytucja nie przewiduje takiej kary)
Myślę, że nie zmartwili by się tym specjalnie. I myślę również, że istnieje pewna grupa osób, których "rozweselają" nasze reakcje. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy nie należało by już zastanowić się nad odizolowaniem tego rodzaju typów od reszty społeczeństwa? Pytanie raczej skierowane do psychopatologa, bo wg definicji:

"Elementy na podstawie których można analizować osobę i stwierdzić zaburzenie psychiczne, oraz na których podstawie można wnioskować o zachwianiu równowagi psychicznej to :
- Nieprzystosowanie do otoczenia
- Cierpienie, ból psychiczny
- Niekontrolowane zachowania
- Niekonwencjonalność, unikalność
- Burzenie norm społecznych
- Nieracjonalność
- Naruszanie norm moralnych i ideałów."

dowodzi, że właśnie mamy doczynienia z podręcznikowym przypadkiem.

Kapi
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 09-01-08, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Kapi » 12-04-08, 22:28

Oczywiscie podpisałem się również pod ochroną naszych symboli narodowych. To ja uczestniczyłem w wymianie z niemieckimi i francuskimi szkołami, starałem się wtedy poprawic ich zdanie o polsce. Myślę, że udało mi się to, a tutaj prosze, takie rzeczy w naszej telewizji.
WSTYD.
p.s fajnie ze dałeś Hiobie tutaj linka, bo nie oglądam Wojewódzkiego, a gazety czytam sporadycznie, więc nic bym nie wiedział.
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=535 <- zapraszam na przejażdżkę :)
Inicjatywa WolnaBIALORUS
http://wolnabialorus.pl

Awatar użytkownika
Anula
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 12-11-07, 19:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Anula » 14-04-08, 20:55

Śpiewa ci obcy wiatr,
Zachwyca wielki świat,
A serce tęskni...
Bo gdzieś daleko stąd
Został rodzinny dom,
Tam jest najpiękniej.

Tam właśnie teraz
Rozkwitły kwiaty:
Stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki.
Pod polskim niebem, w szczerym polu,
Wyrosły ojczyste kwiaty.
W ich zapachu,
Urodzie - jest Polska.

Żeby tak jeszcze raz
Ujrzeć ojczysty las,
Pola i łąki...
I do matczynych rąk
Przynieść z zielonych łąk
Rozkwitłe pąki!

Bo najpiękniejsze
Są polskie kwiaty:
Stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki.
Pod polskim niebem, w szczerym polu,
Wyrosły ojczyste kwiaty.
W ich zapachu,
Urodzie - jest Polska.

Śpiewa ci obcy wiatr,
Tułaczy los cię gna
Hen, gdzieś po świecie.
Zabierz ze sobą w świat,
Zabierz z rodzinnych stron
Mały bukiecik.

Weź z tą piosenką
Bukiecik kwiatów:
Stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki.
Pod polskim niebem, w szczerym polu,
Wyrosły ojczyste kwiaty.
W ich zapachu,
Urodzie - jest Polska.
- sł. i muz. s. Magdalena Nazaretanka

Dedykacja dla wszystkich. Także złożyłam podpis.

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Ksebki » 22-04-08, 19:37


Awatar użytkownika
Anula
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 12-11-07, 19:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Anula » 26-04-08, 15:30

Cóż, czekamy na rezultat. :-)

Awatar użytkownika
Anula
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 12-11-07, 19:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: Anula » 01-05-08, 17:12

W dniu jutrzejszym - 2 maja - przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej:
Wybór 2 maja na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadkowy. To dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Dzień Flagi poprzedza święto 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. Ponadto w dniu 2 maja obchodzony jest Światowy Dzień Polonii. Jak mówi jeden z zapisów ustawy z 7 lutego 1831 roku normującej nasze barwy narodowe, pod tym znakiem "winni łączyć się Polacy". Dlatego też w tym dniu nasza biało-czerwona flaga powinna stać się symbolem łączącym i jednoczącym Polaków na wszystkich kontynentach, stanowiąc widoczny symbol ich przynależności narodowej. Polska jest jednym z wielu krajów, w którym obchodzony jest Dzień Flagi. Każdy z tych krajów obchodzi go w sposób dla siebie charakterystyczny np. na piknikach, festynach czy spotkaniach patriotycznych. My &#8211; Polacy &#8211; powinniśmy także wypracować swój własny sposób obchodzenia Dnia Flagi, pamiętając o szacunku i czci dla symboli narodowych.
Dzisiaj, zupełnie przez przypadek ;-) odsłuchałam utwór Marka Grechuty, którego nigdy wcześniej nie słyszałam - dziwne. Tytuł utworu: Ojczyzna. Słowa są bardzo istotne, polecam.

http://pl.youtube.com/watch?v=jhaIV1yjVe0

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Protest w sprawie znieważania polskich symboli narodowych.

Post autor: hiob » 07-05-08, 16:01

Mail, jaki otrzymałem przed momentem:

"Szanowni Państwo,


Uprzejmie informuję że dnia 22.04.2008 zakończyliśmy zbieranie podpisów pod apelem w obronie flagi. Apel został wysłany do Ministerstwa Sprawiedliwości, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, oraz Zarządu TVN. W krótkim okresie czasu zebraliśmy
ponad 10 tys. podpisów. Podpisało się m.in. 256 profesorów i wykładowców akademickich,
15 posłów na Sejm RP, 123 dziennikarzy, 165 prawników, 1041 nauczycieli, 76 duchownych, 24 pisarzy i poetów, przedstawiciele praktycznie wszystkich innych zawodów oraz olbrzymia grupa studentów i uczniów.
W czasie zbierania podpisów kontaktowaliśmy się z Krajową Radą Radiofonii
i Telewizji przekazując wiadomość o naszej akcji. Uzyskaliśmy informację, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bardzo poważnie traktuje fakt znieważenia polskiej flagi państwowej w programie Jakuba Wojewódzkiego. Program został zarchiwizowany i podjęto działania w celu ukarania TVN za jego emisję, choć wysokość nałożonej kary nie jest jeszcze znana.
Oficjalne stanowisko w sprawie naszego apelu Rada zajmie w najbliższym czasie.



Ponadto informuję, że ja i kilku innych sygnotariuszy tego apelu złożyło do prokuratury, we własnym imieniu, bezpośrednie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jakuba Wojewódzkiego, Marka Raczkowskiego oraz Krzysztofa Stelmaszczyka.

Będę Państwa informował o efektach naszej akcji.





Z poważaniem,

Krzysztof Budziakowski "
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ