[modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: papirus2 » 04-07-07, 12:57

czy do malowania kabiny i innych większych powieszchni używasz aerografu
Wiesz ja myśle że nie bo areograf dość duzo kosztuje i do tego kompresor wychodzi ponad 600 stówek.Moge sie mylić oczywiscie.Ja myślę że on używa pędzla :D

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 04-07-07, 14:19

Wiesz ja myśle że nie bo areograf dość duzo kosztuje i do tego kompresor wychodzi ponad 600 stówek.Moge sie mylić oczywiscie.Ja myślę że on używa pędzla
No jak kupujesz formowki w sklepie to tak wyjdczie
ale jak kupisz w sprawdzonych sklepach lub na allegro nie markowe, ale dobre sprzety to w 250 zl sie zamkniesz. Znajomy kupil aero i komporesor za 220 zł :) I maluje pieknie. Ja wszystko lakieruje spprejami. Okolo 12 zl za 400ml, ale kryja tak jak aero tyle, ze drozej wychodzi na dluza mete i np. jak szukam konkretnego koloru to czesto go nie ma w sprejach, ale do aero bym go znalazl. Choć nie ukrywam, ze planuje zmienic sprej na aerograf, ale to dopiero gdy kupie sobie samochod i nie bede mial powaznych wydatkow, bo co do roznic w warstwie farby to jak sie umie malowac sprejem to nie ma zadnej :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 07-07-07, 00:34

Przepraszam, ze post pod postem, ale jakbym edytował to nie było by widać nowej wiadomości, a ta jest pilna. Potrzebuję zdjęć czarnego Kenwortha K100 Aerodyne lub chociaż silników takie jak one mają w kolorze żółtym. Każde zdjęcie mnie ratuje, bo są one niezbędne do dokumentacji na wystawę modelarską!
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

PolskaJazda
Przyjaciel forum
Posty: 35
Rejestracja: 24-10-07, 22:34

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: PolskaJazda » 07-07-07, 19:49

migs99, ciekawy temat prowadzisz kolego. Sam tez kiedys sklejalem modele, swietne hobby doprawdy. Teraz to moge sobie tylko pomarzyc o sklejaniu, ale moze kiedys na emeryturce... kto wie. Napisz co to za wystawa (i czy sa mistrzostwa Polski) i moze daj zdjecie z opakowania tego modelu (chyba, ze cos przeoczylem), zebysmy z Hiobem wiedzieli o jaki dokladnie chodzi. Choc K100 jedzie juz tak malutko, ze bedzie ciezko upolowac. Ale na pewno bede pamitac, tylko watpie, zeby mi sie udalo namowic kierowce do przechylenia kabiny, trzeba chyba najpierw zabezpieczyc wszystko w srodku, zeby nie spadlo?

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 07-07-07, 20:32

Zdjecie nie z opakowania, ale ze strony producenta, wiec dokladnie to samo :)

Obrazek
Napisz co to za wystawa (i czy sa mistrzostwa Polski)
Sa to nie oficjalne mistrzostwa Polski. Nie oficjalne dlatego, ze nie maja takiej rangi, ale jest to najwieksza tego typu impreza w Polsce. Jest tam zawsze cała czołówka modelarzy ciężarówych. Sędziowie sa naprawdę porządni i patrzą na dokumentację, dlatego szukam, aby zawsze trochę punktów dozbierać za model zgodny z oryginalem( na pudło szans raczej nie mam, choć kto wie? :) - zalezy kto z czym przyjedzie) Oczywiscie jak model bedzie brzydki to nawet jakbym przyjechal prawdziwa ciezarowka na ktorej oparlem model to to nie pomoze :)
Co do silnika to nie musi byc on z tego KW. Obojetnie jaki byle byl zółty i wygladal tak jak ten: Obrazek
Sam tez kiedys sklejalem modele, swietne hobby doprawdy. Teraz to moge sobie tylko pomarzyc o sklejaniu, ale moze kiedys na emeryturce
Nie wiem jak jest w USA z przerwami w czasie jazdy, ale mam u siebie na forum osobe ktora sklejala model w czasie przerw w trasie do Hiszpanii i wyszedl przyzwoicie :) Najtrudniej bylo mu malowac czesci, bo model musial wystawiac na zewnatrz kabiny i czasami mu sie jakies pylki osadzaly, ale poradzil sobie z tym :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: hiob » 08-07-07, 05:12

PolskaJazda pisze: ... moze daj zdjecie z opakowania tego modelu (chyba, ze cos przeoczylem), zebysmy z Hiobem wiedzieli o jaki dokladnie chodzi. Choc K100 jedzie juz tak malutko, ze bedzie ciezko upolowac. ...
To prawda. Nie widziałem czarnego KW K 100 z dużym sleeperem od lat. Parę tygodni temu spotkałem tego:

Obrazek Obrazek

ale był daleko, po drugiej stronie autostrady i nie bardzo był żółty. Sprawdź stronę Hanka, http://www.hankstruckpictures.com/trucks.htm i google, "black KW K100 aerodyne." Na pewno coś znajdziesz. Także w www.truckpaper.com znalazłem co najmniej dwa KW K100 aerodyne ze zdjęciami, ale w innym kolorze. Są one tutaj:

http://www.truckpaper.com/listings/deta ... AB0326235C

http://www.truckpaper.com/listings/deta ... AB0326235C

PS. :D :P :twisted: Hurra! Znalazłem i czarnego, a nawet dwa!

http://www.truckpaper.com/listings/deta ... AB0326235C

http://www.truckpaper.com/listings/deta ... AB0326235C
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 14-07-07, 21:54

Dzieki wielkie hiob. Zdjecia bardzo sie przydaly.

Chciałbym poinformować, że od dwóch tygodni nie ma mnie w domu( znaczy się jestem raz na tydzien przez kilka godzin) w tym tygodniu bedzie podobnie, a wiec fotek z prac na razie nie ma, ale za to jak wroce na dobre do domu to serwer nie wytrzyma :D ( Kabina bedzie mniej wiecej gotowa :) )
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: simi » 14-07-07, 21:57

Czekamy z niecierpliwością na kolejne relacje z postępów :wink: :D

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 29-07-07, 23:15

No jeszcze serwer wytrzymuje, bo narazie tylko taka skromna zapowiedz :) Ale juz kupilem potrzebne farby i od poniedzialku ostro ruszam. Powinny sie tez pojawic zdjecia Renault Magnum, ktora wlasnie wykanczam i zostaly mi tylko anteny od CB w amerykanskim stylu na lusterkach :) Naczpa do Magnum pojawi sie niebawem. To znaczy juz jest, ale jeszcze bez lancuchow od ladunku, choc w sumi one sa, ale narazie to samorobki robione w pociagu na szybko przed Master Truckiem ( zlot ciezarowek tunningowanych)
Wszystkie chromowane czesci beda wrzucone do roztworu wodnego plynu do przeczyszczania rur ( tzw. kreta) i ladnie zaszpachlowane, a nastepnie oddane do profesjonalnej chromowni w celu nalozenia chromu. Jutro zorbie zdjecia i wyjasnie dlaczego decyduje sie na takie posuniecie...
Obrazek Obrazek
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: hiob » 29-07-07, 23:40

Podziwiam i zazdroszczę cierpliwości. Ja bym pewnie potrzebował dziesięciu niezłożonych aut, żeby udało mi się z nich sklecić jeden model :D :P A i to nie jest wcale pewne, czy by dziesięć wystarczyło.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 31-07-07, 14:39

Wydaje mi się, ze jakbys hiob kupił sobie model to bys sie przekonal, ze wcale takie trudne sklejanie nie jest. Przeciez nie musisz nic szlifowac i malowac :)

Teraz wyjasniam dlaczego, wszystkie czesci musze oddac do chromowania:

Tak wyglada ramka. Juz teraz widac, ze niektore czesci sa troche glupio przymocowane:
Obrazek

Błotknik jest tak przymocowany, ze po wycieciu go z ramki zostana na nim ubytki, ktore sa tutaj widoczne:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ponadto czesci maja mnostwo nadlewek...


Jak widac, mogi dac zwykle czarne czesci. Nie musialbym moczyc w roztworze Kreta :)

P.S Rama ma juz kable. Jeszcze parę części i idzie do mojej lakierni

Obrazek
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: Anaheim » 07-08-07, 20:29

Super masz modele :D
Ja przymiezam sie do kupna takiego od kilku miesiecy ale niewiem co trzeba kupic, jakie farby itd. Ile kosztuje wszystko model, farby i co tam jeszcze trzeba :?: I czy bez malowania obeszlo by sie jakos :P

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 10-08-07, 15:10

Magnum ukończone w 100%.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


No to tak. jak chcesz się zabrać za modelarstwo to niezbędne są na pewno: model ( 100 żł), pędzle ( rozmiar 0 i 2 okrągły) około 10 zł razem do tego jakieś farbki( czerwona, pomarańczowa, czarna mat) no i wypadało by mieć jakiś kalpel lub żyletke, nożyczki, papier ścierny, taśma maskujaca ogólnie takie rzeczy, które posłużą ci do wyciącia i obróbki elementów. No i najlpeiej jeszcze jakbyś kupił spreje, bo malowanie dużych powierzchni pędzlem to wyzwanie na wysokim poziomie. Ogólnie to musisz miec około 250 zł.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: Anaheim » 11-08-07, 09:14

chyba ci sie z jednym zdjeciem link pomylil :P
Ogólnie to musisz miec około 250 zł.
troche kiepawo bo takiej sumki niemam, a te wszystkie pendzelki i farbki troche odstraszaja mnie bo modelarzem nie jestem :P
model ( 100 żł)
+ naczepa drugie tyle :/

czemu to takie wydatki mam wielka chec na taka ciezarowke a mnie na to nie stac :/
chyba pozostane przy modelach 3d z kompa :P

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [modelarstwo] Relacja z budowy Kenworth K100 + cysterna

Post autor: miqs99 » 11-08-07, 12:01

chyba ci sie z jednym zdjeciem link pomylil
No faktycznie :) Miałem na pulpicie zdjęcie metra w NY podczas środowej ulewy i zgrałem razem :) Już wywaliłem link.
naczepa drugie tyle :/
No niestety, ale są różne zestawy i czasami można dostać zestaw taniej.
troche kiepawo bo takiej sumki niemam, a te wszystkie pendzelki i farbki troche odstraszaja mnie bo modelarzem nie jestem
Wiesz te pedzelki, farbki itd to nie jest konieczne, ale głupio wyglada model z calym wnetrzem szarym bez zadnych innych przyciskow itp. Teoretycznie jak kupisz sobie model i klej to ci wystarczy, tylko jak nie chcesz szlifowac to musisz kupic cos z oferty firmy Italeri ( w sumie to najtansze modele) bo one nie maja nadlewek w takich ilosciach jak Revell.

W sumie decyzja nalezy do ciebie, ale zawsze mozesz zamowic model na zamowienie. Koszt okolo 400 zł za ciągnik i 600 za ciągnik z naczepą. Chyba, ze sa jakies napisy, ktore trzeba wykonac w Corelu to wtedy ceny na ogol sa wyzsze, poniewaz malo ktory modelarz sie na tym zna i musi zlecic wykonanie projektu :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

ODPOWIEDZ