Formula 1. Kubica!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Wiktor » 07-04-09, 20:40

To jednak się myliłem :oops: Teraz to do końca nie jestem pewny tego wprowadzenia dyfuzorów. Nie chcę by ta seria wypadków się powtórzyła. Ale to ich decyzja.

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Sojusz » 07-04-09, 20:48

No nikt nie chce. Ale teraz technika jest dużo lepsza, niż w latach 70. Nie ma co porównywać to prawie pół wieku różnicy. Teraz bezpieczeństwo jest dużo większe. Są nowe rozwiązania w sprawach bezpieczeństwa kierowców, których wtedy nie było. Dyfuzory mają na celu dociskać pojazd do podłoża, czyli tak jakby w jakimś stopniu eliminują niebezpieczeństwo poślizgu. Nie rozumiem jak przez dyfuzory mogły być jakieś wypadki. Minus jest taki, że kierowca musi znosić większe przeciążenia, ale jeżeli ich siła jest taka, że można jechać po suficie, to jak to może być niebezpieczne. Nie wiem czemu wycofali te dyfuzory kiedyś, ale wydaje mi się, że ta seria wypadków nie była spowodowana przez nie same. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, bo sam nie rozumiem dlaczego niby było tyle wypadków "przez dyfuzory".

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: KubaCh » 07-04-09, 20:54

Sojusz pisze:Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, bo sam nie rozumiem dlaczego niby było tyle wypadków "przez dyfuzory".
Dyfuzor powoduje, że auto może być poddawane większym przeciążeniom - a niestety mózg ludzki to słabo znosi (powyżej 3G większość z nas traci przytomność). Więc większe przeciążenia to wolniej reagujący kierowcy - a stąd już blisko do wypadku.

Poza tym dyfuzor działa tylko wtedy, gdy bolid od podłoża dzieli kilkanaście lub dwadzieścia kilka milimetrów. Jak się z jakiegoś powodu ta odległość zmieni (bo np. auto podskoczy na nierówności, kawałku zużytej opony, itp.) to dyfuzor nagle przestaje działać - a auto dalej pędzi tak szybko jak pędziło i bez dyfuzora już nie znosi tak dużych przeciążeń, tylko "idzie w krzaki". A wtedy o wypadek nie trudno.

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Sojusz » 07-04-09, 20:58

Dzięki, nie czaiłem. Nie wiedziałem że przeciążenia działają negatywnie na szybkość reakcji kierowcy. Teraz już rozumiem :-) No to sezon będzie ciekawy z tą "nowinką" techniczną. :-D

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Wiktor » 07-04-09, 21:09

Sojusz nie każdy zespół montuje to w swoich bolidach. Przecież wiadomo: 1G to normalność. Np. ja ważę 63kg i będę podlegał przeciążeniu 2G będę ważył 126kg. Wyobraź sobie, że kierowca podlegający 3G ma normalnie funkcjonować. Może wydaję się proste, ale to nie jest.

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Sojusz » 07-04-09, 21:13

No wiem, wiem tylko że wcześniej o tym nie pomyślałem. :oops:

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Wiktor » 07-04-09, 21:18

Nie szkodzi ;-) Ja też dużo rzeczy nie wiem :-/ I tego nie skrywam.

Michu46

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Michu46 » 09-06-09, 18:52

http://www.youtube.com/watch?v=2DGl1vwz ... annel_page
coś z GP Turcji (w moim domu) :-D
zobaczcie i poczytajcie opis :-D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 16-08-09, 19:26

A to ciekawy, archiwalny film z TVP z Warszawy, z 14-letnim Robertem Kubicą:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/LdRa3rFHTjI&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/LdRa3rFHTjI&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Proszę i kto by się spodziewał, że te proroctwa dziennikarza się sprawdzą. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

tomasw90
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 18-03-08, 22:19
Lokalizacja: Polska

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: tomasw90 » 27-12-09, 12:39

Hiobie teraz będziecie mieć w Charlotte własny zespół F1:D



US F1


Widać w okolicy jakieś proszenie? Wiesz gdzie się ta siedziba znajduje? Byłeś może kiedyś tam?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 27-12-09, 14:08

tomasw90, dzięki. Będzie drugi zespół do kibicowania. :-D Szkoda, że Danica nie zgodziła się jeździć w F1. Może to nie taki talent, jak Kubica, ale na pewno lepiej wygląda. ;-)

http://sport.wp.pl/kat,1715,title,Brans ... omosc.html
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

tomasw90
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 18-03-08, 22:19
Lokalizacja: Polska

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: tomasw90 » 27-12-09, 20:33

No wielka szkoda,ale pewnie w tym sezonie za duzo by bylo sensacji, 13 zespolow, 4 nowe, wiecej gp, schumacher wraca, zakaz tankowania itp. Ciekawy jestem jak by sobie radzila, pewnie lepiej od niektorych kierowcow ( Piquet, Bourdias, Boader):D No USA wreszcie dokczekala sie swojego teamu, chociaz prywatnego, ale pewnie tutaj nie jest ten sport tak bardzo popularny, no i niestety GP USA juz nie ma, ale przynajmniej w Kanadzie wrocilo 8-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 18-04-10, 22:03

Sezon już w toku i parę rzeczy się wyjaśniło. Kubica radzi sobie wspaniale, aż żal, że Renault ma tak ograniczone możliwości. Ale ile się z niego da wyciągnąć, tyle pan Robert wydusza. :mrgreen:

Powrót Schumachera okazał się, jak na razie, pomyłką. Był kiedyś legendą, dziś nawet Pietrow go wyprzedza. ;-) Ale ma, co chciał.

Sezon dopiero się rozkręca, zobaczymy, co dalej. I tak trzeba się cieszyć, że to Renault, nie Sauber, bo team Kubicy z poprzedniego roku należy teraz do outsiderów. Renault przynajmniej ma pieniądze, dzięki bogatym sponsorom, a mając kasę i dobrych inżynierów zawsze jest szansa na zniwelowanie różnic w stosunku do najlepszych teamów.

No i jeszcze team z Charlotte... Wygląda na to, że jednak nic z tego już nie będzie. Troszkę szkoda, ale cóż. Tak to bywa w sporcie. Może innym razem...
Ostatnio zmieniony 18-04-10, 22:05 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 06-02-11, 17:49

Najnowsze wiadomości - komunikaty na temat stanu zdrowia Kubicy. Nie ma już obawy o amputację dłoni. Wiadomości podaję za stroną http://f1.wp.pl/kat,48594,title,Ronde-d ... omosc.html

11:55 PAP informuje, że po wstępnej diagnozie stwierdzono złamanie nogi w kilku miejscach, w tym kości udowej. Kierowca jest przytomny, a według włoskiej agencji ANSA - ciężko ranny

12:30 Jest reakcja Lotus Renault GP. "Dzisiaj rano Robert uległ wypadkowi podczas Ronde di Andora Rally. Przechodzi badania lekarskie. Damy wam znać, kiedy będziemy wiedzieli coś więcej" - napisał zespół na portalu Facebook

13:19 "W poważniejszym stanie jest jego noga. Te informacje o amputacji dłoni mogą być przedwczesne. Szyna bariery rozcięła samochód i trafiła Roberta" - powiedział polski kierowca rajdowy Leszek Kuzaj w rozmowie z TVN 24

13:55 Doktor Carrozzino ze szpitala Santa Corona poinformował, że Kubica został poddany badaniom w celu oszacowania ewentualnych uszkodzeń organów wewnętrznych i mózgu. Zapytany o możliwość amputacji ręki, Carrozzino odpowiedział, że żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. "Decyzja o amputacji nie może zostać podjęta pochopnie. Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam".

14:20 Włoska agencja prasowa ANSA podaje, że Kubica przechodzi operację w Pietra Ligure. Jej celem jest zatrzymanie krwotoku wewnętrznego oraz nastawienie złamań, których doznał

14:35 - Jestem przerażony - powiedział Krzysztof Hołowczyc na antenie Polsat News. - Jakiekolwiek problemy z dłonią oznaczają długi powrót do formy. Czekajmy na informacje. Bilans obrażeń mówi, że cała siła poszła na Roberta - dodał

15:39 Leszek Kuzaj w rozmowie z TVN 24 powiedział, że obecnie "nie ma tych najgorszych informacji, nie mówi się o żadnej amputacji". Kuzaj informacje posiada od pilota Kubicy Jakuba Gerbera. - Bądźmy wszyscy dobrej nadziei. Po tych informacjach jakie uzyskałem głęboko wierzę w to, że uda się poskładać Roberta. Jest wiele pozytywów. Nie ma tych najgorszych informacji, nie mówi się o żadnej amputacji. Ja w to głęboko wierzę. Apeluję o spokój i nie rozsiewanie dramatycznych informacji. Z moich informacji, samochód w ułamku sekundy zrobił się bardzo nadsterowny, obrócił się przy prędkości ponad 100 km/h i uderzył w barierę, która wbiła się w przód samochodu. To wielki pech Roberta, bo gdyby ta bariera nie pękła, to Robert i Jakub wyszliby z rozbitego samochodu - stwierdził Kuzaj.

16:14 Leszek Romanowski specjalista w dziedzinie ortopedii jest dobrej myśli przed ogłoszeniem oficjalnego komunikatu lekarzy ze szpitala, w którym Kubica przechodzi operację. - Rehabilitacja na pewno będzie trwała dłużej niż kilka tygodni. Trzeba pamiętać, że Kubica będzie musiał być w pełni sprawny zanim wsiądzie do bolidu. Podejrzewam, że rehabilitacja będzie trwała dłużej niż do marca - powiedział w rozmowie z TVN 24. Równocześnie Romanowski uspokoił, że Kubica zaraz po wypadku został zaintubowany ponieważ takie są procedury, które pozwalają bezpiecznie dowieźć pacjenta do szpitala.


16:35 Nadal nie ma żadnych informacji ze strony lekarzy na temat stanu zdrowia Kubicy
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 06-02-11, 17:56

Nie zapominajmy o modlitwie za Roberta. I ja to mówię serio, nie takie gadanie, żeby powietrze w gębie nie skisło. Niech każdy z nas poprosi Pana Boga o jego szybki powrót do zdrowia i o szczególną opiekę nad nim. O wszystkie łaski, jakich on potrzebuje.

Dziękuję Wam w imieniu Roberta i moim.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ