Formula 1. Kubica!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
sosna
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 24-10-07, 22:35

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: sosna » 19-06-07, 21:08

Uderzenie było rzeczywiscie straszne. Bałem się, że Robert po prostu nie zyje, a tu okazalo sie, ze nie tylko zyje, ale jeszczee nic mu nie jest.

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: PiotrossS » 19-06-07, 21:19

sosna pisze:Uderzenie było rzeczywiscie straszne. Bałem się, że Robert po prostu nie zyje, a tu okazalo sie, ze nie tylko zyje, ale jeszczee nic mu nie jest.
Prawda, odczulem to samo, lecz szkoda tez tego, ze nastepny wyscig ogladal na TV ;/

PolskaJazda
Przyjaciel forum
Posty: 35
Rejestracja: 24-10-07, 22:34

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: PolskaJazda » 21-06-07, 20:37

Atmosfera Indianapolis Motor Speedway jest niesamowita z dwoch wzgledow: kibice to prawdziwi zapalency a sam tor to amerykanska legenda, juz od 1908 roku. Jest to najstarszy tor po jakich jezdzi F1. Nowoscia ostatniego wyscigu byly tysiace polskich kibicow, ktorzy pojawili nagle sie ku zaskoczeniu koneserow-bywalcow. I byc moze ocalili przyszloroczny wyscig, bo niestety mowi sie tez, ze ten byl ostatni z powodu niskiej frekwencji

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Przygotowania do startu najlepiej obserwowac z glownej trybuny. Piekno ;-), profesjonalizm, technologia - prawie wszystko co mozna uzyc w jednym celu: najszybciej wystartowac! Ale zanim wystartowali, mozna bylo posluchac odpalania i leniwej pracy tych niesamowitych silnikow. Sa glosne. Ale to co dzieje sie gdy ruszaja... warto bylo tam byc zeby chocby raz to uslyszec - to jedyna metoda, nie oddaja tego zadne transmisje ani nagrania, halas jest tak potwornie niesamowity, ze nastepnym razem zabiera sie juz "stoppery" do uszu.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dzwiek robi wrazenie, bez watpienia. Ale zaraz nadchodzi drugi szok. Szybkosc. Sposob w jaki przyspieszaja ze startu te maszyny mozna porownac chyba tylko do katapultowania samolotu z lotniskowca. A kiedy po pierwszym okrazeniu McLareny pojawily sie na wejsciu na prosta... trzecia niespodzianka - z "gazem do dechy" juz nie rycza... metalicznie wyja jak samolot odrzutowy

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zabraklo nam wszystkim czysto sportowych emocji. Nasz Robert Kubica nawet nie przyjechal na wyscig. Niektorzy kibice niesmialo krecili nosem lekko zawiedzeni ale ogromna wiekszosc bronila chlopaka, ze w swojej skromnosci nie potrzebuje takiego aplauzu (jaki mialby gwarantowany) za to potrzebowal odpoczynku, spotkania z rodzina i... nieustajacych treningow

ObrazekObrazekObrazekObrazek

W sumie wiec byla to niezwykla niedziela, przyjechalismy wszyscy kibicowac zawodnikowi, ktory nie wystartowal. Ale tez dzieki niemu i jego sukcesom w ogole sie tam znalezlismy! Zdecydowanie najwieksza atrakcja jaka zdarzyla mi sie pomiedzy ladunkami :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 22-06-07, 08:26

PolskaJazda pisze:Atmosfera Indianapolis Motor Speedway jest niesamowita...
Dzięki za tą relację i prawdę mówiąc, trochę Ci zazdroszczę. Ja co prawda byłem w Indianapolis dzisiaj, ale tylko przejazdem swoją ciężarówką. :twisted: Nie widziałem nigdy wyścigów F1. :( Byłem parę razy na torze w Charlotte oglądać wyścigi NASCAR, ale i to było ćwierć wieku temu. Zawsze mnie bardziej fascynowały rajdy, niż wyścigi, ale Robert tu wszystko zmienił. Jeszcze nie mieliśmy rodaka, który by się ścigał z najlepszymi. W rajdach nie ma w MŚ naszych, a Zasada był mistrzem szczególnie w tworzeniu swego image’u. :roll: Nie neguję, że w pewnym okresie czasu był najlepszym polskim kierowcą, ale mistrz Europy w jednej z trzech grup, czy zwycięzca jednego wyścigu Grand Premio Argentyny to jeszcze nie to samo, co kierowca F1. W przyszłym roku musimy się umówić i spotkamy się na torze. :P :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

PolskaJazda
Przyjaciel forum
Posty: 35
Rejestracja: 24-10-07, 22:34

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: PolskaJazda » 25-06-07, 02:16

Zasada był mistrzem szczególnie w tworzeniu swego imageu
Moj kolega, ktory troche "rajdowal" w tamtych czasach, powiedzial dokladnie to samo o Zasadzie
W przyszłym roku musimy się umówić i spotkamy się na torze.
Jasne, oczywiscie jesli nie zamienia eliminacji w USA na eliminacje w Indiach, gdzie jest nowiutki tor. Ktos z naszych rozmawial z obsluga toru w Indianapolis i gosc powiedzial, ze oni beda robic wszystko, zeby zostalo tak jak jest od 1998 roku, ale wszystko sie okaze w sierpniu. Wynikaloby z tego, ze to pewnie FIA naciska na przeniesienie na bardziej dochodowy tor, oczywiscie to tylko moje gdybanie. Poki co Hiob, daj znac jak sie zblizysz do Chicago, szczegolnie z planami jazdy na zachod, moze uda sie spotkac jakos, pozdrawiam

Awatar użytkownika
saikli
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Heidelberg

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: saikli » 27-06-07, 16:24

A ja myslalem ze decyzja w FIA juz zapadla i to byl ostatni wyscig F1 w Indianapolis?? Tak mowili niektorzy komentatorzy w tv

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 23-03-08, 10:06

Gratulacje dla Roberta! Wspaniały sukces. Każdy, kto zajmuje drugie miejsce ma szanse i umiejętności, by zwyciężyć. To tylko kwestia czasu i zobaczymy Kubicę na najwyższym podium.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: miqs99 » 23-03-08, 11:27

Naprawdę wielki sukces, wprawdzie pomogło mu Ferrari Massy, które miało awarię hamulców i Massa wypadł z trasy, ale i tak Robert pokazał, że umie jeździć i opanować emocje. CO do szans na pierwsze miejsce to na pewno bez pecha Ferrari w tym sezonie nie jest to możliwe, nie wiadomo jakby było z Mclarenem...

Kapi
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 09-01-08, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Kapi » 23-03-08, 12:25

No ja też wstałem rano żeby oglądać. Najbardziej cieszy mnie to że w końcu team Sauber dobrał Polakowi dobrą strategię, i to, że okazuje się iż nasz kierowca jako jeden z nielicznych potrafi jeździć bez kontroli trakcji :P.
Wspaniałe 2 miejsce i wspaniałe 2 wyścigi teamu BMW-Sauber. Najpierw Heidfeld wysoko, a teraz Robert.
GRATULACJE!!
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=535 <- zapraszam na przejażdżkę :)
Inicjatywa WolnaBIALORUS
http://wolnabialorus.pl

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 23-03-08, 14:36

miqs99 pisze:Naprawdę wielki sukces, wprawdzie pomogło mu Ferrari Massy, które miało awarię hamulców
Cóż, na tym polega sport. Sprzęt ma nie mniejszą rolę do odegrania niż czlowiek. W pierwszym wyścigu z kolei ktoś "pomógł" Kubicy zakończyć wyścig przed czasem. Końcowy efekt to zawsze suma tego wszystkiego, co się dzieje na torze.
CO do szans na pierwsze miejsce to na pewno bez pecha Ferrari w tym sezonie nie jest to możliwe, nie wiadomo jakby było z Mclarenem...
Sezon dopiero się zaczął. Wyniki treningowe są obiecujące. Nie wiadomo, co będzie za parę tygodni. Tam odbywa się burza mózgów każdego dnia, więc i dominacja Ferrari nie będzie trwała wiecznie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: miqs99 » 23-03-08, 23:55

Może i racja co do dominacji Ferrari, ale należy pamiętać, że te bolidy są niesamowite pod względem szybkości, a kierowcy także do złych nie należą, no może Massa nie radzi sobie bez ESP :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 09-04-08, 04:09

Kubica potwierdził w kolejnym wyścigu, że jest kierowcą z klasą. A i BMW objęło prowadzenie, mimo, że nie wygrało jeszcze wyścigu. Zawsze jednak mają podium. To, że w końcu czeka ich zwycięstwo nie ulega chyba wątpliwości. W sporcie wszystko co prawda jest możliwe, ale nie trudno wyprorokować, że zespół, który w trzech kolejnych zawodach umieszcza swego zawodnika w pierwszej trójce wygra w końcu wyścig. I stanie się to, moim zdaniem, bardzo niedługo.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: miqs99 » 11-04-08, 14:46

Na jakimś krętym torze na pewno stawiam na 1 i 2 miejsce BMW, czyli Pierwszy Robert drugi Nick. Jest to możliwe, bo BMW jest dobre, a na krętej trasie Ferrari straci atut prędkości.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Michu46

F1

Post autor: Michu46 » 19-04-08, 11:08

oj w tym roku nie będzie GP Formuły 1 w USA niestety, ale jak nie był nikt na wyścigu to może żałować ja też żałuje bo nie byłem jeszcze nigdy, ale ten wspaniały ryk bolidów na starcie robi wrażenie ja zawsze robie głośno TV, aby się poczuć jak na torze. Hiob możesz się wybrać do Indianapolis Motor SpeedWay na MotoGP i zobaczyć w wyścigu najszybsze motocykle świata, z wielkim mistrzem - siedmiokrotny mistrz świata - Valentino Rossi. A co F1 wracając, to Hiob chyba nie ogląda Kubicy - bo nie na to czasu. Czy masz Hiobie czas na F1 :?: :?: :?:
A jak nie to mnie nazywają czasami "małym - wielkim ekspertem Formuły1", hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wiec możecie się mnie co i jak pytać, jak moja wiedza mi pozwoli to odpowiem, na F1, MotoGP oraz kolarstwo ;-) ;-) ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: F1

Post autor: hiob » 19-04-08, 18:52

Michu46 pisze:... A co F1 wracając, to Hiob chyba nie ogląda Kubicy - bo nie na to czasu. Czy masz Hiobie czas na F1 :?: :?: :?:
Czasu to ja nie mam na nic, ale kilka wyścigów z Kubicą widziałem. W końcu to "kumpel z osiedla", chodził do tej samej szkoły, co moja żona, mieszkał w sąsiednim bloku na Francesco Nullo co mój najlepszy przyjaciel z czasów szkolnych, a ja sam byłem kiedyś stuknięty na punkcie wyścigów samochodowych. Na szczęście w większości mi przeszło, ale nie calkiem do końca. :-D

A jak nie to mnie nazywają czasami "małym - wielkim ekspertem Formuły1", hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wiec możecie się mnie co i jak pytać, jak moja wiedza mi pozwoli to odpowiem, na F1, MotoGP oraz kolarstwo ;-) ;-) ;-)
OK, ekspert. Potrzebuję odpowiedzi na pytanie: Jaki jest współczynnik oporu powietrza samochodów F1? Wiem, że wysoki, mają aerodynamikę cegły (chodzi o wytworzenie tzw. "down force" wspomagającej przyczepność na zakrętach i o skuteczniejsze hamowanie), ale ile to konkretnie jest?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ