Formula 1. Kubica!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: Szubert » 05-04-14, 11:51

Jak sam Kubica się wypowiadał, rajdy są dla niego rechabilitacją :D bo głębszej rozkminię sądzę, żę DTM i zwykła rechabilitacja mogła być lepsza.
Po za tym, jak wróci to nie miał by aż takiej nieobecności na torze.
Co prawda pomagał na symulatorze Mercedesa i coś tam pojeździł ale jazda regularna a taka raz na pół roku jest różnicą.
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 22-11-18, 14:52

hiob pisze:
02-06-11, 22:49
...Stało się co się stało, ale Robert wróci do F1 i jeszcze będzie wygrywał. Szybciej, niż się tego spodziewamy. zobaczycie.
hiob pisze:
24-11-11, 04:51
Cóż, wszyscy chyba byliśmy trochę niepoprawnymi optymistami. Ale dobrze, że wreszcie są jakieś konkretne informacje z samego źródła. Ja ciągle liczę na to, że Kubica wróci na tyle wcześnie do Lotusa, by przekonać ekipę Ferrari, by go zatrudniła w 2013 roku. ;-)
No cóż, byłem niepoprawnym optymistą, zeszło troszkę dłużej, ale w końcu się doczekaliśmy. Robert wraca!

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/7 ... moim-zyciu :

Robert Kubica wraca do F1. "To jedno z największych osiągnięć w moim życiu"

"Kamil Kołsut: Robert Kubica znowu w F1. Oto najbardziej spektakularny powrót w dziejach sportu (komentarz)

O podpisaniu kontraktu z Kubicą podczas konferencji prasowej w Abu Zabi poinformowała zastępca szefa zespołu Claire Williams. Polak w ekipie z Grove będzie partnerem George'a Russella.
Niemożliwe stało się możliwe

- Chciałbym podziękować
wszystkim, którzy pomogli mi podczas tak trudnego okresu w moim życiu, jakim było ostatnich kilka lat - mówi Kubica. - To była wymagająca podróż. Rzeczy, które wydawały się niemal niemożliwe, dziś okazują się możliwe. Jestem podekscytowany, że mogę to oznajmić: w przyszłym sezonie wystartuję w Formule 1.

Polak podkreśla, że powrót do padoku w roli pierwszego kierowcy to jedno z największych osiągnięć w jego życiu. - Pragnę podziękować za tę możliwość szefowi zespołu sir Frankowi oraz Claire - mówi.

Nowe wyzwanie

Nasz kierowca do ścigania w królowej sportów motorowych wróci w marcu przyszłego roku na torze w Australii. Do bolidu Williamsa wsiądzie jednak już wcześniej - najpierw podczas piątkowego treningu na torze w Abu Zabi, a później przy okazji zaplanowanych na przyszły tydzień testów.

- To ogłoszenie jest końcem jednego wyzwania i początkiem kolejnego. Jestem pewien, że dzięki zaangażowaniu oraz ciężkiej pracy pomogę drużynie osiągać dobre wyniki. Razem z Georgem zrobimy, co możemy - zapewnia Kubica. - Za mną trudny rok, podczas którego dużo się nauczyłem. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i we mnie wierzyli. Wracam za kółko. Nie mogę się doczekać!

Wielki powrót

Williams jest trzecim zespołem F1 w karierze Polaka. Wcześniej reprezentował barwy BMW Sauber i Renault. Starty przerwał wypadek. Kubicy groziła amputacja ręki; przeszedł kilkanaście operacji, przepracował kilkaset godzin rehabilitacji. W sezonie 2018 został kierowcą testowym Williamsa. Do bolidu podczas wyścigu wsiądzie wiosną przyszłego roku.

Na powrót czekał osiem lat."
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: hiob » 22-11-18, 15:05

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/7 ... -komentarz :

Łukasz Kuczera: Kubica wraca na własnych zasadach. Cieszmy się, że teraz (komentarz)

Stało się. Robert Kubica wrócił do ścigania w Formule 1. To coś, co jeszcze kilka miesięcy wydawało się nie do pomyślenia. Bogatsi o doświadczenia sprzed roku, cieszmy się, że dochodzi do niego akurat w tym momencie.

Szczęście Roberta Kubicy. Formuła 1 rzadko daje drugą szansę

Na początku roku wielu Polaków psioczyło na Williamsa, który w ostatniej chwili wykiwał Roberta Kubicę i pozostawił go na lodzie. Kierowca z Krakowa musiał się zadowolić pozycją rezerwowego, bo szefowie w fabryce w Grove wybrali pieniądze Siergieja Sirotkina. Zimą ubiegłego roku wydawało się, że w ten smutny sposób kończy się historia Kubicy. Bo skoro Williams nie dał mu szansy, to nikt inny mu nie da. Bo będzie coraz starszy.
Życie pokazało jak bardzo byliśmy w błędzie. Właściwie, to nawet musimy dziękować za to, że Williams przed rokiem odrzucił Kubicę. Tak naprawdę to pokazało Brytyjczykom jak bardzo go potrzebowali. W tym roku ekipa stworzyła nie najlepszy samochód i gdyby dostał go Kubica, pewnie wyniki byłyby ciut lepsze niż w przypadku Sirotkina. Jednak i tak słyszelibyśmy, że Polak najlepsze lata ma już za sobą, że być może trzeba się pożegnać po roku współpracy.

Sytuacja jest jednak zgoła inna. Podczas gdy Sirotkin szorował po dnie Formuły 1, w Grove z każdym dniem zdawali sobie sprawę z popełnionego błędu. Szczególnie, gdy Kubica w trakcie testów czy w symulatorze kręcił lepsze czasy od Rosjanina. Dzięki temu Williams wiedział, że nie może powtórzyć błędu sprzed roku. Nie może postawić na dwóch żółtodziobów za kierownicą. A szczególnie na takich, którzy mają pieniądze, niekoniecznie talent.

Kubica wrócił na własnych zasadach. Bogatszy o doświadczenia sprzed roku, do końca rozgrywał Williamsa. Najbliżsi kierowcy wiedzieli jak bardzo marzy o ponownym ściganiu się w F1, ale oficjalna wersja w wywiadach był inna. On powtarzał, że szuka satysfakcji, gdzieś w tle pojawiała się propozycja Ferrari. Nie mam wątpliwości, że gdyby nie sytuacja z ubiegłej zimy, to Williams ponownie zwlekałby z decyzją do samego końca. Licząc chociażby na to, że Esteban Ocon w ostatniej chwili znajdzie jakiś pakiet sponsorski.

Cieszmy się, że do powrotu nie doszło przed rokiem, bo widzielibyśmy Kubicę gdzieś na tyłach F1. A tak, mamy nadzieję, że sezon 2019 będzie lepszy. I dla Williamsa, i dla Polaka. Tym bardziej, że zespół wie jakie błędy popełnił przy konstrukcji modelu FW41. Ma teraz też do dyspozycji kierowcę, który zasłynął z niezwykłych umiejętności, jeśli chodzi o rozwój maszyny. To coś, czego Williams potrzebuje w tej chwili jak powietrza.

Łukasz Kuczera

Inne artykuły:

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/7 ... tem-kubica

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/7 ... iesamowity

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/7 ... rc01=df1fd

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/7 ... adziornej-
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

JAR3CK
Administrator
Posty: 55
Rejestracja: 08-06-17, 13:00
Lokalizacja: Piła

Re: Formula 1. Kubica!

Post autor: JAR3CK » 23-11-18, 12:56

Wspaniała wiadomość! Jeszcze "tylko" Williams mógłby się zmobilizować i przygotować dobry bolid, który pozwoli rywalizować z Renault i Hassem.
„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

ODPOWIEDZ